Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #571  
Vechi 09.02.2012, 20:12:19
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
FALS !


Dreptul la vot este constitutional si este acordat oricarui individ de pe planeta care a implinit 18 ani si are cetatenie romana.
da, asa e cu dreptul de vot, dar exista tari unde iti poti exercita dreptul de vot doar daca te afli pe teritoriul tarii!!! Asta spunem noi si probabil ca nu ai inteles.
De ce sa-mi influenteze mie traiul cineva care oricum nu va ""beneficia"" de rezultatele votului sau, avand resedinta in alta tara?
  #572  
Vechi 09.02.2012, 20:21:11
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
FALS !


Dreptul la vot este constitutional si este acordat oricarui individ de pe planeta care a implinit 18 ani si are cetatenie romana.
Am impresia stranie ca vorbesc cu un robot.
  #573  
Vechi 09.02.2012, 20:22:41
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Nu ai citit tot ce-a spus Parintele Iustin..... mai citeste. Dumnealui spune si de monarhie ceva...
Nu se deschide linkul la mine.
  #574  
Vechi 09.02.2012, 20:25:11
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Nu se deschide linkul la mine.
Da, nici la mine, deocamdata. Am incercat sa aduc textul. Nici o problema, da cautare dupa "Atitudini"" revista Manastirii Petru Voda, cand va merge netul mai bine...
  #575  
Vechi 09.02.2012, 20:25:37
Marius D
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
.
De ce sa-mi influenteze mie traiul cineva care oricum nu va ""beneficia"" de rezultatele votului sau, avand resedinta in alta tara?
Poate pentru ca si romanii din afara tarii sunt tot cetateni cu drepturi egale cu tine? Nu e oare asta un motiv suficient? Poate pentru ca multi dintre ei au inca proprietati sau administreaza afaceri cu ramificatii inclusiv in Romania? Poate pentru ca multi din ei au rude care sunt in Romania si votul lor poate ajuta la o schimbare si pentru cei ramasi acasa? Poate pentru ca la un moment dat in cursul vietii lor, se vor intoarce in tara, intr-o Romanie pe care si ei si-ar dori-o prospera? Sau pentru ca pur si simplu sunt romani si le pasa de soarta tarii lor natale si voteaza in ideea sincera de a vedea o schimbare in bine acasa?
  #576  
Vechi 09.02.2012, 20:26:25
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Da, nici la mine, deocamdata. Am incercat sa aduc textul. Nici o problema, da cautare dupa "Atitudini"" revista Manastirii Petru Voda, cand va merge netul mai bine...
Multumesc!
  #577  
Vechi 09.02.2012, 20:27:52
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
http://inliniedreapta.net/insemnare/...-o-veste-buna/

O veste bună, o veste proastă și încă o veste bună

.
Astea toate-s vesti proaste, nu bune!
Ne-a feri Dumnezeu de atata rau!
  #578  
Vechi 09.02.2012, 20:30:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius D Vezi mesajul
Poate pentru ca si romanii din afara tarii sunt tot cetateni cu drepturi egale cu tine? Nu e oare asta un motiv suficient? Poate pentru ca multi dintre ei au inca proprietati sau administreaza afaceri cu ramificatii inclusiv in Romania? Poate pentru ca multi din ei au rude care sunt in Romania si votul lor poate ajuta la o schimbare si pentru cei ramasi acasa? Poate pentru ca la un moment dat in cursul vietii lor, se vor intoarce in tara, intr-o Romanie pe care si ei si-ar dori-o prospera? Sau pentru ca pur si simplu sunt romani si le pasa de soarta tarii lor natale si voteaza in ideea sincera de a vedea o schimbare in bine acasa?
Absolut de acord cu tot ce-ai spus.
Dar sub pretextul votului (de fapt nu votul cetatenilor ci furaciunile de la Paris si alte parti...) din exterior in 2009 ne-am pricopsit a doua oara cu Basescu (nu ca Prostanacul ar fi fost mai breaz, dar pe astia nu-i bine sa-i lasi sa prinda radacini prea adanci pana s-o mai curati clasa politica la noi0
Atunci, daca tin atat de mult la aceasta tara si la viitorul ei, sa vina sa voteze in tara

Last edited by Adriana Cluj; 09.02.2012 at 20:33:11.
  #579  
Vechi 09.02.2012, 20:36:21
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius D Vezi mesajul
Poate pentru ca si romanii din afara tarii sunt tot cetateni cu drepturi egale cu tine? Nu e oare asta un motiv suficient? Poate pentru ca multi dintre ei au inca proprietati sau administreaza afaceri cu ramificatii inclusiv in Romania? Poate pentru ca multi din ei au rude care sunt in Romania si votul lor poate ajuta la o schimbare si pentru cei ramasi acasa? Poate pentru ca la un moment dat in cursul vietii lor, se vor intoarce in tara, intr-o Romanie pe care si ei si-ar dori-o prospera? Sau pentru ca pur si simplu sunt romani si le pasa de soarta tarii lor natale si voteaza in ideea sincera de a vedea o schimbare in bine acasa?
Halal schimbare! Daca nu era votul lor nu se ajungea la situatia actuala! E usor sa stai la caldurica, la un salariu bun, la civilizatie, sa nu stii care este situatia in tara si apoi sa iti exprimi optiunile! Sigur va fi prospera! Daca le pasa de soarta tarii nu plecau din tara!
Schimbarea o faceau daca ramaneau in tara!

Nu va dati seama ce absurda e situatia? Plec in afara, nu mai stiu ce e in tara, dar am tupeul sa imi dau cu parerea iar prin atitudinea mea ii fac sa sufere pe ceilalti?
  #580  
Vechi 09.02.2012, 20:38:49
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Absolut de acord cu tot ce-ai spus.
Dar sub pretextul votului (de fapt nu votul cetatenilor ci furaciunile de la Paris si alte parti...) din exterior in 2009 ne-am pricopsit a doua oara cu Basescu (nu ca Prostanacul ar fi fost mai breaz, dar pe astia nu-i bine sa-i lasi sa prinda radacini prea adanci pana s-o mai curati clasa politica la noi0
Atunci, daca tin atat de mult la aceasta tara si la viitorul ei, sa vina sa voteze in tara
Si ca o completare la ce am spus: prefer un prostanac unui ticalos! daca este sa aleg intre doua rele....
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Comunicatul BOR referitor la protestele romanilor maria32 Generalitati 7 23.01.2012 01:52:10
apropo' de increderea in Dumnezeu si in noi Mirela0110 Generalitati 15 11.11.2011 15:45:57
Despre pedeapsa capitala ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 14 20.03.2011 01:47:38
Pedeapsa capitala Dia20_diana Eutanasia 82 21.01.2011 23:14:24
Apropo de conspiratii The_Fallen Generalitati 44 22.06.2010 00:42:13