Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #581  
Vechi 21.07.2012, 23:12:45
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Prefer ultima parte a mesajului tau: sa preia UE controlul
Aceeasi branza, doar in alt burduf.

Pai nu s-a otzarat UE ca justitia e varza, coruptia maxima, ca suntem penalizati daca nu se schimba lucrurile?

S-a schimbat ceva? Nu.
Am fost penalizati? Nu.

Ce-i intereseaza pe ei jungla din colonii, atat timp cat iese banul pentru firmele occidentale si politicienii sunt docili fatza de ordinele de la centru, restul sunt detalii nesemnificative pentru ei.
  #582  
Vechi 21.07.2012, 23:24:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios?
Cum altfel nene?

Daca nu iese hotzul1 iese hotzul2, care e diferentza?

Nu mai pot ei ca nu le iese pasienta anul asta.
Daca nu iese anul asta, iese sigur peste 4 ani, ca romanul "penalizeaza" seria trecuta de hotzi si pune pe altii noi.

Noi..vorba bine, aia care i-a votat in urma cu 8 ani si i-a "penalizat" in urma cu 4..
Alin nu am nici un chef sa discut cu tine, mai ales despre politica. Nu vrei sa te duci la vot, nu te duce si gata. Nu inteleg de ce vrei sa provoci daca esti sau vrei sa pari dezinteresat. Oricum nu ar trebui sa conteze daca eu sau Florin votam sau nu sau daca Basescu ramane sau nu. Care-i problema ta daca eu sau altcineva gandeste altfel ?
  #583  
Vechi 22.07.2012, 01:28:22
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul

Daca nu iese hotzul1 iese hotzul2, care e diferentza?
Pai sunt fel de fel de hoti, poate hotu1 e mai dili asa si vrea sa-ti fure doar plantele din casa, poate hotul2 e hot normal si vrea sa-ti ia ce ai mai de valoare, banii,calculatorul etc, poate hotul3 e violent de-a dreptul si iti violeaza femeia si iti omoara cainele, hotul4 e prost si ia la intamplare ce-i pica pe mana, daca tot e sa alegi un hot, alegi hotul care iti convine mai bine :P
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
  #584  
Vechi 22.07.2012, 02:49:57
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Pai sunt fel de fel de hoti, poate hotu1 e mai dili asa si vrea sa-ti fure doar plantele din casa, poate hotul2 e hot normal si vrea sa-ti ia ce ai mai de valoare, banii,calculatorul etc, poate hotul3 e violent de-a dreptul si iti violeaza femeia si iti omoara cainele, hotul4 e prost si ia la intamplare ce-i pica pe mana, daca tot e sa alegi un hot, alegi hotul care iti convine mai bine :P
Pai n-ai de unde sa stii exact ce o sa faca pana nu face, deci..alegi la ghici?

De fapt asta e si ironia asazisei democratii, ca ar trebui chipurile sa functioneze pe principiul increderii, ala promite, tu il alegi, si ala face ce promite.

Dar daca nu face, legea nu-l condamna.

A, sa nu uitam, il sanctionezi tu peste 4 ani, il lasi sa te fure doar 4, pe urma e randul celorlalti aspiranti la aceeasi schema.
  #585  
Vechi 22.07.2012, 02:51:49
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Alin nu am nici un chef sa discut cu tine, mai ales despre politica. Nu vrei sa te duci la vot, nu te duce si gata. Nu inteleg de ce vrei sa provoci daca esti sau vrei sa pari dezinteresat. Oricum nu ar trebui sa conteze daca eu sau Florin votam sau nu sau daca Basescu ramane sau nu. Care-i problema ta daca eu sau altcineva gandeste altfel ?
Inca nu sunt decis care e varianta cea mai buna, asteptam o lamurire dar vad ca n-are de unde sa vina.

Nu cred ca neparticiparea e o solutie, cel putin Base zice ca n-ar fi satisfacut cu varianta asta.

Eu parca l-as vota daca as sti ca mai baga niste PSD -isti la puscarie, chiar si doar pentru 0.00001% din ce au facut.

Si cand termina cu mandatul, sigur ii vine si lui randul.

Acum, de n-ar fi toata treaba un circ bine pus la punct...
  #586  
Vechi 22.07.2012, 03:04:00
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Parerea mea este ca dl Basescu va fi demis. Ma raportez la persoanele pe care le cunosc (parinti, colegi, prieteni) si cu 2 exceptii pe care le cunosc toata lumea voteaza pentru demitere.
Inteleg intr-o oarecare masura rationamentul si pot fi multe argumente pentru demitere dar cel mai important este ca romani nu sunt despusi sa ierte chiar si atunci cand perspectiva e mai proasta (de fapt nu o vad)...prefera sa viseze la o realitate “roz” (ce sa faci?...ne plac mult telenovelele).
Pai asa au patit americanii, popor cu traditii democratice, "right"?

America, chipurile destul de crestina in statistici, l-a ales pe Obama cu toate ca tipul n-avea nici o treaba cu crestinismul ba chiar dimpotriva, crezand ca o sa le deschida o noua epoca de glorioasa bunastare (stomacul intai, morala dupa)

Si au facut exact cum zice romanul: "au fugit de dracu si au dat de masa".

Acum la noi nu stiu cati sunt bugetari si cred ca PSD le va mari salariile sau va mari pensiile sau e doar razbunare oarba, dar ca de obicei, cand dai cu capul in zid ca berbecul, nu zidul se sparge.
  #587  
Vechi 22.07.2012, 03:07:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Mda, nu era tocmai topicul potrivit.

Ce sa zic, impresionant la prima vedere pana cand vezi ca tipul are o obsesie pentru "companiile farmaceutice si chimice" si daca te intrebi de ce apar ele peste tot si fara o evidenta legatura cu evenimentele istorice anuntate si cauti nitel pe google, vezi care e treaba..

Si anume ca "naturistii" nu sunt cu nimic mai prejos decat "chimicalistii" si nici ei nu s-ar da inapoi de la nimic ca sa faca un ban in plus din naivitatea si ignoranta oamenilor, chiar si daca e sa-i coste viata pe clienti lor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Matthias_Rath
  #588  
Vechi 22.07.2012, 03:20:11
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

@AlinB off to bed!!!
  #589  
Vechi 22.07.2012, 10:19:56
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Acum la noi nu stiu cati sunt bugetari si cred ca PSD le va mari salariile sau va mari pensiile sau e doar razbunare oarba, dar ca de obicei, cand dai cu capul in zid ca berbecul, nu zidul se sparge.
problema e ca atunci cand USL-istii sunt intrebati de unde vor lua bani pentru mariri de pensii si salarii, se fac ca NU aud acesta intrebare sau schimba subiectul. Bineinteles ca la antenele lui Felix motanul NICIODATA NU se va pune acesta intrebare. Realitatea este una: NU sunt bani pentru asa ceva
  #590  
Vechi 22.07.2012, 12:44:10
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Uau, câtă cunoaștere a realității. Si câtă profunzime...
@Alin: de ce nu i-au băgat la răcoare din 2004 până acum? Sau măcar din 2008?

În orice caz: AMR 7.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18