Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 01.01.2009, 13:30:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[SIZE=3][COLOR=darkred]"La multi ani" celor care poarta numele Vasile,Vasilica.Sa aveti snatate si multe bucurii in toate.[/COLOR][/SIZE]
Reply With Quote
  #52  
Vechi 01.01.2009, 14:05:03
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

La multi ani tuturor ce poarta numele Vasile ,Vasilica..,LA multi ani Hartford,iti doresc multe impliniri,bucurii,liniste sufleteasca si SANATATE.LA MULTI ANI!!
Reply With Quote
  #53  
Vechi 01.01.2009, 15:02:56
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
La multi ani draga noastra Vasilica(Hartford) sa ne traiesti intru multi si buni ani!!!!.. aceleasi urari si ptr toti colegii nostri de forum care isi serbeaza ziua numelui
Multumesc de urare draga Marina,uite ca am
trecut cu bine in 2009 sint sanatoasa ceea ce iti doresc si tie.
La multi ani si sa-ti dea Domnul liniste sufleteasca.
Vasilica
Reply With Quote
  #54  
Vechi 01.01.2009, 15:13:58
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
La multi ani tuturor ce poarta numele Vasile ,Vasilica..,LA multi ani Hartford,iti doresc multe impliniri,bucurii,liniste sufleteasca si SANATATE.LA MULTI ANI!!
Multumesc de urare si ma bucur ca am prieteni pe linia asta care se gindesc si la mine. Cel mai mult am nevoie de liniste sufleteasca ca in ultima vreme am o viata tulburata, dar am nadejde la Domnul.
La multi ani si sa-ti dea Domnul ce stie el ca e bun pt tine.
Vasilica
Reply With Quote
  #55  
Vechi 01.01.2009, 15:29:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Vasilica draga, toti norii negri sa se risipeasca din viata ta, iar soarele sa straluceasca cu putere pentru totdeauna ! Multa liniste si pace sufleteasca , bucurii, sanatate si nu in ultimul rand : La Multi Ani ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #56  
Vechi 01.01.2009, 17:44:27
MadalinaM MadalinaM is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 75
Implicit

Chiar daca mai tarziu, LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Sfantului Vasile cel Mare!

Fie ca in acest nou an calendaristic sa-I dam lui Dumnezeu mai mult din timpul nostru!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 01.01.2009, 20:26:55
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Sfantul Mare Vasile sa va dea tuturor - celor care-i poarta numele dar si celor are au un alt nume de botez - pace in suflete, bucurie, sanatate si dezlegarea tuturor relelor care sint asupra noastra.

Sfinte Vasile cel Mare, fii milostiv cu noi pacatosii in anul care abia a inceput si mijloceste de la Bunul Dumnezeu pentru noi, iertarea pacatelor noastre cele stiute si nestiute, asa incit sa incepem cu forte noi rugaciunile noastre iar inimile noastre sa slaveasca pe Domnul mai mult in 2009 decit am facut-o in 2008!
Amin.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #58  
Vechi 01.01.2009, 22:39:27
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Vasilica draga, toti norii negri sa se risipeasca din viata ta, iar soarele sa straluceasca cu putere pentru totdeauna ! Multa liniste si pace sufleteasca , bucurii, sanatate si nu in ultimul rand : La Multi Ani ! ! !
Multumesc draga Cristi de asa o frumoasa urare. Astazi am participat la Sfinta sluba de Sf Vasile cel Mare si am avut primele lacrimi pe anul asta. Au fost lacrimi bune ca mi-a mers slujba la suflet. Trei preoti doi romani si un grec au slujit in trei limbi a fost tare frumos pacat ca numai eu am fost romanca ceilalti probabil dupa revelioan obositi nu putut veni.
Un an nou cu bucurii iti doresc si eu multa sanatate tie si la sotia ta.
Vasilica
Reply With Quote
  #59  
Vechi 03.01.2009, 11:59:52
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
:D Da, imi aduc aminte de legea asta -- platesti amenda daca nu cureti zapada in 24 de ore de la incetarea ninsorii, desi asta era in US. :D

Acum sunt -11 grade la Suceava, si peste un ceas ne vom indrepta spre biserica. Imi aduc aminte ca acum cativa ani cand am mers prima data in noaptea de Anul Nou la biserica ma gandeam ca vor fi foarte, foarte putini oameni. Cand colo, in fiecare an biserica e arhiplina. :0

La multi ani cu bine la toata lumea si fie ca dorintele cele bune sa vi se implineasca!
Scuza-ma pentru intarziere. Da cred ca regula sta e si in US, nu stiu. Fetele de pe acolo pot spune, curatitul zapezii, iar vara taitul ierbii, ca de nu amenda.
Ce sa faci? Trebuie facute si astea!!!
Ai 24 de ore dupa ce a nins si aici sa cureti,iar acum ninge mereu, azi iar am dat zapada la o parte.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #60  
Vechi 03.01.2009, 14:07:38
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Scuza-ma pentru intarziere. Da cred ca regula sta e si in US, nu stiu. Fetele de pe acolo pot spune, curatitul zapezii, iar vara taitul ierbii, ca de nu amenda.
Ce sa faci? Trebuie facute si astea!!!
Ai 24 de ore dupa ce a nins si aici sa cureti,iar acum ninge mereu, azi iar am dat zapada la o parte.


La noi nu ninge ,la Galati ,deloc,spui ca e primavara,ce as vrea sa ne trimiti zapada si spre Romania.Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Unul dintre parintii copilului nu este crestin ortodox Persoana Botezul 33 01.10.2014 15:58:28
Cum ar trebui sa fie un crestin? Daniel777 Spiritualitatea ortodoxa 80 11.08.2011 18:30:32
Unde a fost Iisus in timpul celor trei zile dintre moartea si invierea Sa? lacrimi Din Noul Testament 18 24.09.2010 07:18:50
HELP , VA ROG !!! Casatoria dintre o musulmanca si un crestin , TOTAL INTERZISA ??? dreamhappy Religia Islamica 40 11.01.2010 11:00:14