Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 17.08.2010, 11:46:33
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Offf!!!
Ce de sfaturi bune...macar sunt fericita ca la atata lucru ne pricepem toti: la teorie si la sfaturi.

Multumesc... dar m-as bucura mai mult daca nu s-ar mai citi printre randuri si nu v-ati mai grabi sa postati doar de dragul de a posta.
Pai asta faci tu ,dai sfaturi.
Nu ti-ai dat seama?
Reply With Quote
  #52  
Vechi 17.08.2010, 12:34:21
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de freespirited Vezi mesajul
as vrea in primul rand sa adresez aceasta intrebare administratorilor, dar si tuturor celor ce se simt vizati:
Cum puteti ignora dovezi atat de evidente si agresive de rasism/bigotism/nationalism extremist din partea membrilor comunitatii dumneavoastra.....

Drept exemplu voi oferi semnatura domnului colaps:
"sunt împotriva: Avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei."

... Iar in acelasi timp, oricine sau orice ar putea periclita integritatea opiniilor ortodoxe este atacat si amenintat cu bannarea?
cei care sunt impotriva lui dumnezeu si a ortodoxiei sunt oameni "normali". Iar cei care sunt impotriva: Sectelor ,homosexualitatii ateilor si a pacatelor sunt xenofobi, rasisti, nationalisti etc. (prostia a juns virtute si virtutea a ajuns prostie)
Reply With Quote
  #53  
Vechi 17.08.2010, 13:37:09
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Pai asta faci tu ,dai sfaturi.
Nu ti-ai dat seama?
OK...ai dreptate...dar totusi tine cont de rugamintea mea daca poti...
Multumesc!!!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 17.08.2010, 18:24:47
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vorbim de una si raspunzi cu totul altceva. Este si acesta un fel de desconsiderare a celor cu care comunici.
Iata aici firul discutiei, spre aducere aminte:

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Ba te inseli, eu ma refer doar la ce se scrie, caci nu te cunosc, dar nici nu-mi place ca te legi de credinta unor oameni necunoscuti tie. Am o rugaminte: lasa-ne credinta in pace si nu te mai lega de ea.
Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
:)) si atunci de ce nu-i lasi pe ei...pe oameni sa ia atitudine, si iei tu in numele lor, macar daca ar fi ceva fondat :)))))...te-ai erijat in avocatul poporului si eu nu stiu? :)))
Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Au nu stii tu, ca altuia trebuie sa-i luam apararea, ca buni crestini, nu noua insine?!?
Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Si ti s-a parut tie vreo secunda din postarile mele ca eu nu iau apararea lui Hristos si invataturilor Lui?
Reply With Quote
  #55  
Vechi 17.08.2010, 19:22:00
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Sa blamezi si sa detesti pacatul este una,insa multi isi judeca din acest motiv semenii,ii exclud,cad in trufie considerandu-se superiori lor si toate astea in numele crestinismului.
Despre asta a vorbit probabil initatorul/oarea topicului.
Si da,este intr-adevar o dovada de fariseism,indiferent ca cei in cauza nu doresc sa isi admita lor insisi acest lucru!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #56  
Vechi 17.08.2010, 20:24:41
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Vorbim de una si raspunzi cu totul altceva. Este si acesta un fel de desconsiderare a celor cu care comunici.
Iata aici firul discutiei, spre aducere aminte:
In momentul in care ai scris "altuia sa-i luam apararea nu noua insine" eu chiar nu m-am gandit ca faci referire la oameni in conditiile in care te-am intrebat daca te-ai erijat in avocatul poporului....mi se parea prea deplasat chiar sa te crezi...dar uite ca am si surprize :))) dar si in conditiile in care era vb ca ortodocsii sunt atacati la ei acasa si ei saracii sunt obligati sa ia parul ca sa isi faca dreptate si sa-si apere credinta.

Scuze dar chiar am avut pretentie la tine...din pacate asta este, ne mai inselam :)))) :))))))))) :)))))))))) :)))))))) :))))))))))))) :)))))))))
Da-mi voie sa rad cu pofta de naivitatea mea si de...a ta (am pus puncte-puncte deoarece nu am cuvinte sa mai spun).

Si in ceea ce te priveste am pus punct pentru ca eu nu sunt aici sa discut in contradictoriu...gaseste-ti pe altcineva pe masura ta.
Multumesc si iarta-ma daca tu consideri ca ti-am gresit cu ceva.

AMIN!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 17.08.2010, 20:28:35
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Sa blamezi si sa detesti pacatul este una,insa multi isi judeca din acest motiv semenii,ii exclud,cad in trufie considerandu-se superiori lor si toate astea in numele crestinismului.
Despre asta a vorbit probabil initatorul/oarea topicului.
Si da,este intr-adevar o dovada de fariseism,indiferent ca cei in cauza nu doresc sa isi admita lor insisi acest lucru!
Subscriu...si spre rusinea noastra asta vezi numai la ORTODOCSI...cel putin aici pe forum vedem din plin asta...ba mai mult, cei care incearca sa vorbeasca pentru ca nu-si cunosc propria credinta si nu reusesc sa combata argumentat postarile celor de alta confesiune, apeleaza la injurii si agresivitate verbala...
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #58  
Vechi 17.08.2010, 20:31:18
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Oameni buni, ce cautati aici la crestini ortodocsi ? De ce va tineti scai de noi, de ce ne bulversati, de ce nu va duceti unde va este locul ? La ecumenisti, spre exemplu !
Reply With Quote
  #59  
Vechi 17.08.2010, 20:43:29
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Oameni buni, ce cautati aici la crestini ortodocsi ? De ce va tineti scai de noi, de ce ne bulversati, de ce nu va duceti unde va este locul ? La ecumenisti, spre exemplu !
Tu cu cine vorbesti? Sau cui te adresezi?
Daca sunt printre persoanele avizate iti spun ca nu sunt ecumenista, ci sunt "foarte" crestin ortodoxa...si prefer sa stau aici sa mananc zilele ortodocsilor pana le vine mintea la cap...iar cui nu-i convine sa ia atitudine crestineasca asa cum cere ortodoxia cu adevarat...nu cum cer marlanii de pe strada care-si fac dreptatea cu pumnul ca nu-i duce capul altfel.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #60  
Vechi 17.08.2010, 20:57:56
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
In momentul in care ai scris "altuia sa-i luam apararea nu noua insine" eu chiar nu m-am gandit ca faci referire la oameni in conditiile in care te-am intrebat daca te-ai erijat in avocatul poporului....mi se parea prea deplasat chiar sa te crezi...dar uite ca am si surprize :))) dar si in conditiile in care era vb ca ortodocsii sunt atacati la ei acasa si ei saracii sunt obligati sa ia parul ca sa isi faca dreptate si sa-si apere credinta.

Scuze dar chiar am avut pretentie la tine...din pacate asta este, ne mai inselam :)))) :))))))))) :)))))))))) :)))))))) :))))))))))))) :)))))))))
Da-mi voie sa rad cu pofta de naivitatea mea si de...a ta (am pus puncte-puncte deoarece nu am cuvinte sa mai spun).

Si in ceea ce te priveste am pus punct pentru ca eu nu sunt aici sa discut in contradictoriu...gaseste-ti pe altcineva pe masura ta.
Multumesc si iarta-ma daca tu consideri ca ti-am gresit cu ceva.

AMIN!
Poate e cazul sa luam parul in mana cand intalnim "ortodocsi" certati cu Biserica.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
amenintare, atac, bigotism, ipocrizie, rasism



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vreau o dovada? Templier Knight Generalitati 12 15.01.2011 14:17:34
Socant: avem dovada existentei iadului! Florin-Ionut Alte Religii 11 11.11.2010 17:08:08
Incredibila pilda annajanette Generalitati 5 23.06.2010 13:00:20
Dovada rationala ca ateismul e o prostie ! flying Generalitati 677 13.05.2010 10:35:18
O dovada vie Laurentiu Intamplari adevarate 34 22.10.2007 18:18:07