Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #611  
Vechi 22.07.2012, 16:11:43
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
te-ai gandit vreodata ca cel ce v-a veni in locul lui Basescu poate sa fie mai rau decat el? Atunci ce ne vom face?
Il dam jos si punem altul.
  #612  
Vechi 22.07.2012, 16:22:36
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Am gasit acest link: http://vorbeintelepte.wordpress.com/...in-indatorare/
Subiectul depaseste "referendumul national" dar raspunde la intrebarea ta.
Ceea ce descrie omul ala deja s-a intamplat de mai multe ori in Romania. Traian Basescu este cel putin la fel de vinovat ca si ceilalti pentru asta. Cauta si citeste despre acordul PSAL si poate iti aduci aminte si de cel mai mare imprumut de la FNI. Asculta ce spune omul ala si o sa vezi ca sunt exact actiunile pe care le-a facut Basescu in ultimii 3 ani. Ultima actiune pe care-a incercat-o, cea cu legea sanatatii, se pare ca i-a fost fatala...vom vedea.
  #613  
Vechi 22.07.2012, 16:30:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu mi-am facut deja lista si nu am zis niciunde ca PSD e solutia. Nu-mi mai atribui lucruri pe care nu le-am spus. Singurul lucru pe care l-am spus referitor la ce se intampla acum este ca eu cred ca solutia este " Jos Basescu ".
Gandire pe termen scurt e tot una cu a nu gandi deloc, la urma urmei.
  #614  
Vechi 22.07.2012, 16:31:07
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Il dam jos si punem altul.
Hai ca esti amuzant.

Cand a schimbat romanul de rand un presedinte?

I s-a dat doar iluzia ca poate/a putut sa o faca, cand de fapt au fost alti oameni cu bani si interese murdare in spate.
  #615  
Vechi 22.07.2012, 16:33:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Ceea ce descrie omul ala deja s-a intamplat de mai multe ori in Romania. Traian Basescu este cel putin la fel de vinovat ca si ceilalti pentru asta. Cauta si citeste despre acordul PSAL si poate iti aduci aminte si de cel mai mare imprumut de la FNI. Asculta ce spune omul ala si o sa vezi ca sunt exact actiunile pe care le-a facut Basescu in ultimii 3 ani. Ultima actiune pe care-a incercat-o, cea cu legea sanatatii, se pare ca i-a fost fatala...vom vedea.
Da, ai rabdare sa vezi ce urgent o sa fie pusa in aplica de USL si nu o sa le fie deloc fatala.

Si sa vezi cat o sa imprumute USL -ul ca sa acopere gaurile din buget, cu putin "noroc" o sa ne vedem in situatia Greciei sub USL.
Atunci ai sa zici ca nu uSL -ul e devina, e mostenire basesciana, ca si cand el ar fi preluat o Romanie infloritoare..
  #616  
Vechi 22.07.2012, 16:37:27
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Gandire pe termen scurt e tot una cu a nu gandi deloc, la urma urmei.
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Hai ca esti amuzant.

Cand a schimbat romanul de rand un presedinte?

I s-a dat doar iluzia ca poate/a putut sa o faca, cand de fapt au fost alti oameni cu bani si interese murdare in spate.
Peste tot sunt oameni cu bani si interese murdare in spate. La noi sunt mai multi tocmai pentru ca stiu ca ne pot prosti, ca nu reactionam niciodata, ca privim mereu soarta ca o fatalitate. Daca nu intelegi ca anul asta in iarna a fost prima data cand politicienii s-au speriat de reactia oamenilor nu am ce sa-ti fac. Ti-am mai spus eu cred ca daca oamenii ar reactiona de fiecare data, nici ei nu si-ar permite orice.
  #617  
Vechi 22.07.2012, 16:44:03
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da, ai rabdare sa vezi ce urgent o sa fie pusa in aplica de USL si nu o sa le fie deloc fatala.

Si sa vezi cat o sa imprumute USL -ul ca sa acopere gaurile din buget, cu putin "noroc" o sa ne vedem in situatia Greciei sub USL.
Atunci ai sa zici ca nu uSL -ul e devina, e mostenire basesciana, ca si cand el ar fi preluat o Romanie infloritoare..
Vom vedea ce voi zice la momentul respectiv. In ultimii 600 de ani asa s-au intamplat lucrurile in Romania. Conducatorii si-au cumparat dreptul de a ne conduce de la straini, tocmai pentru ca oamenii nu au reactionat.
Dar tu folosesti aceeasi propaganda folosita de Iliescu, scuza-ma ca-ti spun. Votati cu Iliescu ca altfel vin taranistii si o sa vedeti voi atunci. Asta era sloganul in 96.
  #618  
Vechi 22.07.2012, 17:12:00
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Il dam jos si punem altul.
il DAM jos...poate dupa 4 ani la noile alegeri. Ce, pe Base l-am dat NOI jos?NU. Daca are o mare sustinere parlamentara cul il mai dai jos? Si Iliescu a calcat constitutia in 2004 cand ii facea campanie electorala lui Bombonel si NU a jost suspendat. Aminteste-ti ca aparea alaturi de Nastase pe afisele electorale. A patit ceva? NU!
  #619  
Vechi 22.07.2012, 17:16:32
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Peste tot sunt oameni cu bani si interese murdare in spate. La noi sunt mai multi tocmai pentru ca stiu ca ne pot prosti, ca nu reactionam niciodata, ca privim mereu soarta ca o fatalitate. Daca nu intelegi ca anul asta in iarna a fost prima data cand politicienii s-au speriat de reactia oamenilor nu am ce sa-ti fac. Ti-am mai spus eu cred ca daca oamenii ar reactiona de fiecare data, nici ei nu si-ar permite orice.
cum au reactionat oamenii cand a fost dat Petromul cu "colac si lumanare" adica pomana la OMV? Si acum tu ii vrei tot pe aia la putere? Tu atunci ai protestat in fata palatului Victoria ca sa nu fie dat Petromul sau te-ai bucurat de acesta "MARE" afacere "Profitabila" a guvernului Bombonel?
  #620  
Vechi 22.07.2012, 17:18:51
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
il DAM jos...poate dupa 4 ani la noile alegeri. Ce, pe Base l-am dat NOI jos?NU. Daca are o mare sustinere parlamentara cul il mai dai jos? Si Iliescu a calcat constitutia in 2004 cand ii facea campanie electorala lui Bombonel si NU a jost suspendat. Aminteste-ti ca aparea alaturi de Nastase pe afisele electorale. A patit ceva? NU!
Cine te-a oprit sa protestezi Florin ? Si Basescu a avut o majoritate parlamentara. Ai vazut ce repede s-a naruit cand oamenii si-au pierdut increderea ?
Adu-ti aminte ca in 2004 PSD-ul a castigat alegerile. Iar Nastase a fost batut greu de Basescu. Deci aveau sprijin popular, chiar daca unii dintre noi erau impotriva. Deosebirea dintre atunci si acum este ca Basescu a incercat sa conduca in continuare fara sprijin popular.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18