Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #771  
Vechi 15.11.2016, 16:11:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai asta-i modelul: homofob, fascrist, crestinopat.

Avem din nou divizia Tudor Vladimirescu in lupta cu fascismul. Numai ca de data asta fascismul e platit de catre rusi si divizia e platita de aia care au finantat fascismul. :)
Pai asta e principiu. "Divide et impera".

Imparte-i si pune-i sa se bata unii cu altii.

Cu certitudine aia care sunt ghei si atat au alte ocupatii decat sa vada copilul de gradinita indoctrinat vizavi de ce bun e stilul lui de viata.

Da' altora le prinde bine degringolada sociala, morala, etc.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #772  
Vechi 15.11.2016, 23:13:05
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Uite bre ca a inteles si Iohannis : " Mi se pare o decizie inteleapta sa se faca un referendum la primavara".
Reply With Quote
  #773  
Vechi 15.11.2016, 23:21:04
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Mno că nu susține păcatul. :)
Reply With Quote
  #774  
Vechi 15.11.2016, 23:44:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Uite bre ca a inteles si Iohannis : " Mi se pare o decizie inteleapta sa se faca un referendum la primavara".
Nu a zis in ce an sa fie primavara :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #775  
Vechi 16.11.2016, 00:05:53
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Chiar și un copil de grădi îndoctrinat prin Canada știe că "la primăvară" înseamnă "primăvara care urmează".
Dar pentru suprema inteligență e mai greu, așa, cu lucrurile simple.
Reply With Quote
  #776  
Vechi 16.11.2016, 00:40:56
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Mai pot fi educați copiii? Mai sunt parinții un exemplu? Pr. Prof. Stelian Tofana

https://www.youtube.com/watch?v=j4c3FfP2SWM
Reply With Quote
  #777  
Vechi 16.11.2016, 01:20:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Chiar și un copil de grădi îndoctrinat prin Canada știe că "la primăvară" înseamnă "primăvara care urmează".
Dar pentru suprema inteligență e mai greu, așa, cu lucrurile simple.
As zice "se vede ca nu stii politica" dar ai demonstrat deja opusul cu varf si indesat.

Care va sa zica auzisi totusi de indoctrinarea homofilica, da' preferi sa faci pe prostul, tot ii dai cu sa stam pasivi ca o sa simtim noi "penetrarea" de care vorbea Klovnis.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #778  
Vechi 16.11.2016, 09:14:35
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Nu eu pledez pentru pasivitate și penetrări, ci tu te arăți obsedat de lucrurile astea. Îți face o deosebită plăcere să repeți anumite cuvinte, de câteva postări încoace. Ia zi, plescăi atunci când scrii penetrare?
Nu eu am sărit de cur în sus că, vezi Doamne, ne tăbară homosexualii, ci tu ai făcut asta ca un isterizat. Și ai acuzat tot cosmosu că nu participă la tumbele tale de bucurie.
Nu eu am o problemă cu gheiuții, ci tu.
Tratează-te, omule, că a ține atenția fixată mai mult prin locurile pidosnice decât pe valoarea unui om, semen al tău la boala căruia participi și tu de când ești sub soare - e, deja, semn de mare boală și alienare.
Iar dacă îl faci clovn pe președinte, asta e pentru că tu ești un clovn care se proiectează cu îngâmfare stupidă undeva departe... Un creștin ar fi trebuit să știe că ascultarea de stăpânire este o poruncă de la Dumnezeu și că pasivitatea e doar impresia păgânilor despre creștini. A fi creștin nu înseamnă că ești pasiv - rugăciunea și smerita ascultare sunt un travaliu infinit mai mare decât agitația ta de maimuță pe o cracă putredă. Dar, deh, dacă nu ai nici o experiență autentică a vieții creștine, ce să faci și matale... Faci ce poți!
Reply With Quote
  #779  
Vechi 16.11.2016, 09:31:56
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Nu eu pledez pentru pasivitate și penetrări, ci tu te arăți obsedat de lucrurile astea. Îți face o deosebită plăcere să repeți anumite cuvinte, de câteva postări încoace. Ia zi, plescăi atunci când scrii penetrare?
Nu bre, idolul tau tamp plescaie in stilul asta pe domeniul public.

"” După părerea mea, tema chiar dacă a fost ridicată cu foarte multe, aproximativ 3 milioane de semnături și are susținători importanți, nu cred că este o temă care a penetrat societatea românească”, a declarat președintele Klaus Iohannis, într-o discuție cu studenții de la Facultatea de Științe Politice din București."


Citat:
Nu eu am sărit de cur în sus că, vezi Doamne, ne tăbară homosexualii, ci tu ai făcut asta ca un isterizat. Și ai acuzat tot cosmosu că nu participă la tumbele tale de bucurie.
Nu eu am o problemă cu gheiuții, ci tu.
Nici noi n-am facut, doar tu si astia din tabara ta ne acuza ca avem o problema pe treaba asta.

Daca tinem cu familia traditionala - suntem homofobi.
Ne opunem reeducarii - suntem intoleranti.

Eu am scris destul de clar, dar daca nu poti pricepe..

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai asta e principiu. "Divide et impera".

Imparte-i si pune-i sa se bata unii cu altii.

Cu certitudine aia care sunt ghei si atat au alte ocupatii decat sa vada copilul de gradinita indoctrinat vizavi de ce bun e stilul lui de viata.

Da' altora le prinde bine degringolada sociala, morala, etc.

Citat:
Tratează-te, omule, că a ține atenția fixată mai mult prin locurile pidosnice decât pe valoarea unui om, semen al tău la boala căruia participi și tu de când ești sub soare - e, deja, semn de mare boală și alienare.
Esti sigur ca ai facut o facultate?
Se pare ca ai probleme serioase in a intelege chiar si o proprozitie, doua.
Vezi doar ce vrei tu sa vezi si din pacate privirea ti-e tare in ceata.

Citat:
Iar dacă îl faci clovn pe președinte, asta e pentru că tu ești un clovn care se proiectează cu îngâmfare stupidă undeva departe... Un creștin ar fi trebuit să știe că ascultarea de stăpânire este o poruncă de la Dumnezeu și că pasivitatea e doar impresia păgânilor despre creștini.
Citeste contextul nene, ca n-ar fi prima data cand dai dovada de analfabetism biblic.

Oare au ascultat crestinii de Stat cand i-a obligat sa jertfeasca la Idoli?

Citat:
A fi creștin nu înseamnă că ești pasiv - rugăciunea și smerita ascultare sunt un travaliu infinit mai mare decât agitația ta de maimuță pe o cracă putredă. Dar, deh, dacă nu ai nici o experiență autentică a vieții creștine, ce să faci și matale... Faci ce poți!
Da, te-ai descris foarte bine :))

Ascultarea de cine?
Ca tine de ACCEPT/SECS/bla bla?

Biserica a zis clar: Klovnis bate campii si se opune unui proces democratic.

Toata lumea a inteles asta, doar tu frizezi penibilul incercand sa demonstrezi altceva.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 16.11.2016 at 09:35:18.
Reply With Quote
  #780  
Vechi 16.11.2016, 19:36:26
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Acum e tarziu sa spui ca trebuie sa ne supunem stapanirii. Trebuia sa-i fi spus in 1990 Parintelui Galeriu. :)
Reply With Quote
Răspunde