Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 22.04.2007, 16:21:19
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Da, asta asa e, nu te pot contrazice. Eh, e si normal ca o femeie sa priveasca astfel lucrurile. Dar eu am facut un apropo pentru fetele care vor doar relatii temporare...
  #72  
Vechi 22.04.2007, 21:56:43
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Pai daca la asta faci apropo, inseamna ca asta si cauti.
Plus de asta....cum le gasiti numai pe cele care cauta starea materiala???
Chiar ca nu va inteleg...
  #73  
Vechi 22.04.2007, 22:55:42
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IC
Pai daca la asta faci apropo, inseamna ca asta si cauti.
Plus de asta....cum le gasiti numai pe cele care cauta starea materiala???
Chiar ca nu va inteleg...
fetele usoare si infometate cauta sa se realizeze pe spatele lui x sau y. sunt insa si fete care nu viseaza la feti frumosi bogati. sunt fete mandre daca reusesc ceva pe spatele lor si pe la spatele lor.

nu stiu daca este bine sa generalizezi. iar daca gandesti asa... si mama ta a fost o fata.
  #74  
Vechi 22.04.2007, 23:14:42
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Cu siguranta nu a fost baiat...ca doar a nascut!!!
Asa mesaj...asa replica.

  #75  
Vechi 23.04.2007, 00:04:44
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IC
Pai daca la asta faci apropo, inseamna ca asta si cauti.
Plus de asta....cum le gasiti numai pe cele care cauta starea materiala???
Chiar ca nu va inteleg...
Pai nu , stai un pic, eu am vrut sa spun ca intre fete e o moda acum sa iasa numai cu tipi cool si cu bani. Hai sa fim seriosia, daca nu ai o anumita stare materiala nu se uita nimeni la tine, si nu vorbesc numai de bani, ci si de multe alte aspecte care conteaza foarte mult. Plus ca eu nu caut relatii temporare, dar ele da, pentru ca asa sunt fetele, li se schimba sentimentele pentru ca asa li se nazare lor mereu :). IC, nu vrei sa accepti adevarul?
  #76  
Vechi 23.04.2007, 00:31:22
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Pai nu , stai un pic, eu am vrut sa spun ca intre fete e o moda acum sa iasa numai cu tipi cool si cu bani.

Indraznesc sa-ti spun, ca "intre anumite fete este aceasta moda".

pentru ca asa sunt fetele, li se schimba sentimentele pentru ca asa li se nazare lor mereu.

Aici o sa-l intreb pe fratele meu, poate imi spune mai multe, despre ce i s-a nazarit si prietenei lui...
  #77  
Vechi 23.04.2007, 15:34:19
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

domnilor si doamnelor v-as sfatui sa va uitati care era subiectul original al topicului.
  #78  
Vechi 23.04.2007, 17:49:07
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IC
Pai nu , stai un pic, eu am vrut sa spun ca intre fete e o moda acum sa iasa numai cu tipi cool si cu bani.

Indraznesc sa-ti spun, ca "intre anumite fete este aceasta moda".

pentru ca asa sunt fetele, li se schimba sentimentele pentru ca asa li se nazare lor mereu.

Aici o sa-l intreb pe fratele meu, poate imi spune mai multe, despre ce i s-a nazarit si prietenei lui...
IC, eu nu zic ca nu mai exista fete fidele, dar ele sunt rar intilnite, ele devenind mai serioase peste o anumita varsta. In rest sunt doar fete care vor doar sa se distreze :)
  #79  
Vechi 23.04.2007, 20:24:48
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

veilur, imi pare rau daca numai astefel de fete ai cunoscut, sincer iti spun, mai ales ca sunt fata si sunt din Bucuresti si se intampla ca anturajul meu sa fie format numai din fete despre care tu spui ca nu exista sau ca sunt foarte rare. Ori judeci de la prima vedere ori ai avut un ghinion cumplit sa cunosti fete interesante doar de latura materiala. Mai des intalniti sunt baietii care nu vor altceva de la fete decat sa se culce cu ele.(dar nu toti sunt la fel). Acum sa nu incepem eu sa apar fetele si tu baietii ca nu ajungem nicaieri :P:P exista oameni de toate felurile, sper sa cunosti si altfel de fete pentru ca exista. Mula bafta!
  #80  
Vechi 23.04.2007, 23:07:37
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

Am citit cateva postari pana acum ale Euftaliei si recunosc ca am judecat-o dur privind alunecarile ei si interpretarile intotdeauna periculoase in ce priveste credinta. Apoi am aflat ca este bolnava, nu retin nici acum bine ce a spus ca are, schizofrenie parca, o boala grava ... Acum am citit topicul acesta de la cap la coada. Desigur ca ce a scris Va_iubesc (Elena), este pe de-antregul adevarat, si altii au confirmat. Nu iau in seama cateva persoane ce nu-si gasesc linistea si tot intra pe aici, nu pot incuraja nici pe cei care SANATOSI, ACCEPTA PACATUL ACESTA facut de altii.

Povestea unui tanar de mai inainte m-a impresionat, si indemnul lui de a privi cu mai multa ingaduinta neputinta celorlalti, mi s-a parut cel mai aproape de inima omului. Trebuie sa luptam cu pacatul, stim aproape toti cat de greu este, fiecare avem o lupta cu o patima sau alta. Cred ca ar fi dovada de multa intelepciune sa-i aratam mai multa caldura si dragoste Euftaliei. Sa stie parerea noastra dar sa simta si dragostea noastra in acelasi timp. Nu suntem toti la fel ca fire de puternici, ca sa fiu sincer, mai atarna cateodata si pacate mostenite care ne apasa si mai mult. Euftalia si-a creat un univers al ei in care incearca sa mentina un echilibru, are nevoie disperata de acest echilibru, din pacate este un univers inselator si daca nimeni nu o va ajuta va pierde si ea, vom pierde si noi. Multe minuni face dragostea frateasca, sa stii ca nu esti singur. De nu ar fi iubit-o Maica Domnului se pierdea de mult. Sa fim alaturi de ea mai mult. Noi sa aratam mai multa dragoste si infaptuieste Hristos minunea, va lupta EL si pentru ea.

Stie si ea ca nu e bine, toti stim aceasta, nu conteaza ca a incercat sa se scuze, o face din neputinta. Sunt sigur ca ar fi bucuroasa sa nu aiba patima aceasta.

Euftalia, nu-ti cunosc numele, dar iti doresc din inima sa reusesti sa scapi de patima aceasta. Mergi in continuare la Sfantul Maslu si sa cauti sa te spovedesti.

Liviu
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31
ce este prostia asta cu feng shui? ingerul_pazitor Generalitati 29 07.10.2010 12:22:57