Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 30.04.2011, 14:16:31
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Iertare, iertare, iertare...
Imi pare rau ca am indraznit sa cred ca s-a schimbat ceva intre timp. Va las cu ale voastre. Ma intreb doar cum de credeti ca Dumnezeu mai poate incapea intr-un suflet coplesit de ura? "Aproapele meu" nu este doar cel bine-placut mie, ci chiar vrajmasul meu care imi cere haina, iar eu trebuie sa-i dau si camasa. Aproapele meu nu e conditionat de nici o religie, de nici o etnie si nici de sex sau inclinatiile sexuale. Eu nu am de unde sti ce i-a oranduit lui Dumnezeu si nici mie. Poate ca el va avea sansa intr-o zi sa se mantuiasca, ba chiar sa devina un Sfant, iar eu sa ma pierd in propriile mele adevaruri shubrede. Nu am dreptul sa-l judec, ci doar datoria sa-l iubesc si sa ma rog pentru el, oricate pacate ar avea. Sunt sigur ca in interiorul meu, eu am mult mai multe decat el, iar daca el vede ca eu il iubesc neconditionat, intr-o zi va lasa singur credinta lui si mi se va alatura mie si religiei din care fac eu parte.
Pacat de atatea pilde si atatia sfinti care ne-au invatat cum nu se poate mai bine ce e cu dragostea asta, iar noi ne impietrim sufletele, crezand ca asa ne cere Dumnezeu si Mantuitorul Hristos.

Cat despre forum... Forumul nu e al nostru, ci al tuturor, ca si biserica ortodoxa. Nu totii suntem chemati sa ne rugam? Doar la Sfintele Taine, se spune "Cei chemati, iesiti!" Pana atunci, e bine ca veghem asupra noastra insine si a propriului nostru comportament, pentru ca cei chemati sa simta nevoia sa mai vina alaturi de noi si sa vada credinta lor mai slaba si mai lipsita de duh sfant, decat cea la care tocmai asista.

Dar, e doar o parre. Imi cer inca o data iertare daca revenirea mea a tulburat apele. N-o sa va mai deranjez prea curand!

Hristos a inviat, moartea a omorat si pace ne-a adus!
Mosh-Neagu, dragul meu, corectii de pe forum v-au "lichidat", spiritual vorbind. Spuneam eu bine undeva: "corectitudinea va omori bunatatea". Iaca-ta ca timpul imi da dreptate mai curand decat ma asteptam, desi mi-as fi dorit sa gresesc. Binecuvantat sa fii, Mosh-Neagule, cu blandetea ta!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 30.04.2011, 15:33:32
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Am primit un mesaj pe privat de la prietenul meu, cristiboss56, in care imi spunea ca am inteles gresit mesajul sau pe acest thread si care nu se referea la Mosh-Neagu si ca nu trebuia sa-l includ intre "lichidatori", nici macar spirituali. Imi fac mea culpa, daca este asa, si il rog public sa ma ierte daca am gresit, judecandu-l. Il rog, insa, sa-i spuna asta si lui Mosh-Neagu, asa mi se pare drept si, daca vrea, sa spuna la cine anume s-a referit. Cumva la alt prieten al meu, Scoty? Daca da, il astept sa-si ceara si el iertare de la Scoty, asa cum mi-am cerut eu de la el. Face bine la mantuire, caci cu totii gresim, dar important e sa avem puterea de a cere iertare.
Iertare, Cristiboss.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 30.04.2011, 16:14:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Am primit un mesaj pe privat de la prietenul meu, cristiboss56, in care imi spunea ca am inteles gresit mesajul sau pe acest thread si care nu se referea la Mosh-Neagu si ca nu trebuia sa-l includ intre "lichidatori", nici macar spirituali. Imi fac mea culpa, daca este asa, si il rog public sa ma ierte daca am gresit, judecandu-l. Il rog, insa, sa-i spuna asta si lui Mosh-Neagu, asa mi se pare drept si, daca vrea, sa spuna la cine anume s-a referit. Cumva la alt prieten al meu, Scoty? Daca da, il astept sa-si ceara si el iertare de la Scoty, asa cum mi-am cerut eu de la el. Face bine la mantuire, caci cu totii gresim, dar important e sa avem puterea de a cere iertare.
Iertare, Cristiboss.
Dragul meu frate , te rog sa nu confundam dreapta credinta si apararea ei de sectari cu rautatea , ci din potriva ! Atata timp cat cu initiatorul threadului nu am nimic de imparit , ci dinpotriva , nu vad unde este greseala in a atrage atentia sa ne rugam in cadrul Bisericii Ortodoxe , si nu in afara ei ! Asta deranjeaza ? Atunci iertare ! Rog sa fie iertat Parintele Cleopa care a spus despre sectari ca " sunt stricati la minte " ( pag 136 - vol.12 -) ; sau sa fie iertat Marele Atanasie care a spus ca " Portile Iadului sunt gurile sectarilor " ; sa fie iertat parintele Paraian care a spus ca " toate sectele sunt buruieni crescute la umbra Bisericii "; sa fie iertat din nou parintele Cleopa care i-a facut nebuni si a precizat ca : " sectarii o iau razna in toate partile " . . .si care ne-a atentionat : " sa stam bine , sa luam aminte : suntem crestini care credem drept in sfanta Treime , in Preacurata Fecioara Maria si in toti Sfintii , sa mijloceasca la Mantuitorul nostru , pentru iertarea pacatelor si viata de veci . Amin . " Rugaciunea trebuie facuta in duh si ADEVAR " ! EU LA ASTA M-AM REFERIT , iar cine nu vrea asta ii cer iertare dar sa se duca la secta lui ! IERTARE DAR FORUMUL SE MAI NUMESTE INCA : O R T O D OX ! IERTARE DACA-MI PERMIT PE UN FORUM ORTODOX SA APAR ORTODOCSIA ! Dar inainte de toate va rog sa-i iertati pe ceilalti mult mai vrednici ca noi ce si-au sacrificat si daruit toata viata pentru Hristos si Biserica Ortodoxa ! Daca asta inseamna rautate , atunci plecaciune si iertare , dar sunt sigur ca voi "gresi " din nou cat de curand ! Va rog sa-l iertati pe "raul " de Cleopa care intr un dialog cu un sectar ne arata pe cateva pagini ce inseamna Rugaciunea in Duh si in Adevar ". Rugaciunea este tamaduire daca este administrata corect si nedespartita de BISERICA ORTODOXA ! ( vol 14 -p.30 ). " Sa stam dar neclintiti in dreapta credinta si sa ne bucuram ca suntem fii ai Bisericii lui Hristos de doua mii de ani . Necredinciosii si sectarii se leapada si cauta sa vada pa Dumnezeu cu ochii trupesti . . . Sectele parasesc Biserica , rastalmacesc dogmele credintei si vestesc alta Evanghelie " ( P. T. Paraian ) Va rog sa-i iertati pe cei drepti si care cauta sa traiasca in adevar , nedespartiti de Biserica Ortodoxa ! Probabil ca mult mai bine suna : " jos Oertodocsia , traiasca " Bunatatea apoi sa punem un cantec de fanfara sectar !Iata ce spune un alt "rau : " daca mesajul mantuitor al Ortodoxiei noastre se va pierde printre mesajele inselatoare ale celor de alta credinta de dragul unui vis ecumenic utopic ( in numele iubirii , al bunatatii , iertarii , ) atunci se va pierde si nadejdea mantuirii lumii " ( Staretul de la Manastirea Paraklitiu ) . Deci : iertare fratilor , dar asta-i rautatea si gresala mea condamnata de cei B U N I !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #34  
Vechi 30.04.2011, 16:20:19
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Dragul meu frate , te rog sa nu confundam dreapta credinta si apararea ei de sectari cu rautatea , ci din potriva ! Atata timp cat cu initiatorul threadului nu am nimic de imparit , ci dinpotriva , nu vad unde este greseala in a atrage atentia sa ne rugam in cadrul Bisericii Ortodoxe , si nu in afara ei ! Asta deranjeaza ? Atunci iertare ! Rog sa fie iertat Parintele Cleopa care a spus despre sectari ca " sunt stricati la minte " ( pag 136 - vol.12 -) ; sau sa fie iertat Marele Atanasie care a spus ca " Portile Iadului sunt gurile sectarilor " ; sa fie iertat parintele Paraian care a spus ca " toate sectele sunt buruieni crescute la umbra Bisericii "; sa fie iertat din nou parintele Cleopa care i-a facut nebuni si a precizat ca : " sectarii o iau razna in toate partile " . . .si care ne-a atentionat : " sa stam bine , sa luam aminte : suntem crestini care credem drept in sfanta Treime , in Preacurata Fecioara Maria si in toti Sfintii , sa mijloceasca la Mantuitorul nostru , pentru iertarea pacatelor si viata de veci . Amin . " Rugaciunea trebuie facuta in duh si ADEVAR " ! EU LA ASTA M-AM REFERIT , iar cine nu vrea asta ii cer iertare dar sa se duca la secta lui ! IERTARE DAR FORUMUL SE MAI NUMESTE INCA : O R T O D OX ! IERTARE DACA-MI PERMIT PE UN FORUM ORTODOX SA APAR ORTODOCSIA ! Dar inainte de toate va rog sa-i iertati pe ceilalti mult mai vrednici ca noi ce si-au sacrificat si daruit toata viata pentru Hristos si Biserica Ortodoxa ! Daca asta inseamna rautate , atunci plecaciune si iertare , dar sunt sigur ca voi "gresi " din nou cat de curand ! Va rog sa-l iertati pe "raul " de Cleopa care intr un dialog cu un sectar ne arata pe cateva pagini ce inseamna Rugaciunea in Duh si in Adevar ". Rugaciunea este tamaduire daca este administrata corect si nedespartita de BISERICA ORTODOXA ! ( vol 14 -p.30 ). " Sa stam dar neclintiti in dreapta credinta si sa ne bucuram ca suntem fii ai Bisericii lui Hristos de doua mii de ani . Necredinciosii si sectarii se leapada si cauta sa vada pa Dumnezeu cu ochii trupesti . . . Sectele parasesc Biserica , rastalmacesc dogmele credintei si vestesc alta Evanghelie " ( P. T. Paraian ) Va rog sa-i iertati pe cei drepti si care cauta sa traiasca in adevar , nedespartiti de Biserica Ortodoxa ! Probabil ca mult mai bine suna : " jos Oertodocsia , traiasca " Bunatatea apoi sa punem un cantec de fanfara sectar !Iata ce spune un alt "rau : " daca mesajul mantuitor al Ortodoxiei noastre se va pierde printre mesajele inselatoare ale celor de alta credinta de dragul unui vis ecumenic utopic ( in numele iubirii , al bunatatii , iertarii , ) atunci se va pierde si nadejdea mantuirii lumii " ( Staretul de la Manastirea Paraklitiu ) . Deci : iertare fratilor , dar asta-i rautatea si gresala mea condamnata de cei B U N I !
Multumesc Cristi, ai facut un gest nobil. Pentru o clipa mi-a fost teama ca n-ai putea sa-l faci. Am gresit, recunosc. Esti capabil de gesturi nobile si pentru asta te pretuiesc.
Cu deosebita prietenie,
cel cu adevarat rau,
MariS
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 30.04.2011, 16:24:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Multumesc Cristi, ai facut un gest nobil. Pentru o clipa mi-a fost teama ca n-ai putea sa-l faci. Am gresit, recunosc. Esti capabil de gesturi nobile si pentru asta te pretuiesc.
Cu deosebita prietenie,
cel cu adevarat rau,
MariS
Cu pretuire , si fara ranchiuna inutila : un rau putin mai mare ca toti raii : Cristian Stefan P.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #36  
Vechi 30.04.2011, 16:39:17
iana iana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.04.2008
Locație: romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Multumesc Cristi, ai facut un gest nobil. Pentru o clipa mi-a fost teama ca n-ai putea sa-l faci. Am gresit, recunosc. Esti capabil de gesturi nobile si pentru asta te pretuiesc.
Cu deosebita prietenie,
cel cu adevarat rau,
MariS
Fara suparare, mesajul acesta este sincer?
Reply With Quote
  #37  
Vechi 01.05.2011, 00:07:50
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Roagăte moșule cu ai tăi , dacă ești ortodox ! Nu confunda planurile, nu încurca borcanele, nu amesteca credința și o fă un talmeșbalmeș ! Citește Cleopa, Arsenie Boca, Părăian , Papacioc , doar câțiva d'ai noștrii mai mărunței , vezi ce spun ei ! Nu de ură e vorba aici , ci de apărarea dreptei credințe, nu prin violență , ci prin participarea cu ai tăi la lucrarea ce te ajută spre mântuire. Cu "ăștia nici la masă să nu stai , nici cu ei să nu te rogi , nici de ei să nu asculți, să fugi ca de draculw de tămâie", spune un oarecare Cleopa Ilie ! ( nu știu dacă ai auzit de el ) . Fuga de ei nu-i ură, bre ! Te aperi pe tine de rătăcire, te ajuți pe tine să nu cazi în cursa lor ! Adică, să fugi ca de dracu de tămâie , cum spune Cleopa . Dar de Ion Gură de Aur ai auzit ? Vasile cel Mare ? Uf, cam greu , că o dai iar spre ură ! E grea ortodocsia sau suntem unii dintre noi cam greu de cap ? Sau o fi treaba cu haina de oaie peste lupul sectar ? Până una alta, te rog să ne lași să ne rugăm noi împreună în Biserica noastră , căci au și ei "bisericile"lor tip casă , cămară, hol , mă rog după sectă și fonduri din afară . Doamne ajută!
"Vorba ta sa fie DA si NU. Tot ce este mai mult, vine de la diavol."
Toate cate le spui fara sa ti le ceara cineva, te vor osandi pe tine. Si imi pare rau ca eu port pricina acestei neintelegeri. Confesiunea mea este, prin voia lui Dumnezeu, ortodoxa. Stiu ca nu sunt vrednic si ca nu fac tot ce Dumnezeu asteapta de la mine. Ma rog pentru mila si indurare.
De parintele Cleopa ma leaga amintiri de suflet, iar sfatul dat de el la un moment dat in viata mea, l-am urmat cu sfintenie. Pe parintele Teofil Paraianu l-am pretuit cum m-am priceput si nu am putut sa nu merg sa-l cunosc, sa-l ascult si sa-i sarut dreapta. Daca l-ai fi cunoscut bine, ai fi stiut ca si el ii iubea pe toti "la gramada" si se ruga , ca orice alt parinte-duhovnic inzestrat cu darul iubirii si blandetii, pentru mantuirea fiecarui pacatos. La mormantul Parintelui Arsenie Boca, am ingenunchiat si m-am rugat si mi-am cerut iertare ca am aflat prea tarziu despre existenta lui. Iar pentru Parintele Papacioc nu pot sa spun decat ca este un sfant inca in viata.
Interpretarile date de parintele Cleopa erau pentru caldicei si reci de tot, nu pentru cei care inteleg dreapata credinta. Cand nu stii sa te aperi, este bine sa fugi. Altfel, cu dragoste, rabdare si intelepciune, orice cuget viclean il rusinezi si il schimbi. Din pacate, Mantuitorul este rastignit zi dupa zi de inimile noastre impiterite. Nu credinta noastra ne priveste pe noi, ci credinta altora; nu faptul ca eu sunt cel mai pacatos dintre pacatosi, ci ca sectarul nu se poate mantui. Si nu-l plang pentru asta, ci il scuip, il batjocoresc, il arat cu degetul si strig daca mi s-ar da posibilitatea: "Rastigniti-l! Rastigniti-l!" Am acest drept fiindca eu ma numesc ortodox si pe fruntea mea scrie "GATA MANTUIT". Dumnezeu sa ne ierte si sa ne traga de urechi, oricat ne-ar fi de greu, atunci cand ne inpaunam in... dreapta-credinta. Toate gandurile noaste urate la adresa cuiva (fie el vrajmas) se scriu in catastiful judecatii de pe urma. Iar daca vom pleca din acasta lume cu povara acestor ganduri, ce rasplata si ce mila mai asteptam? Nu vom primi noi oare exact ceea ce oferim in aceasta viata? Daca il iubesc numai pe ortodox, ca-i de-al meu, dar il urasc pe sectar sau pe mahomedan sau pe oricine care nu se roaga in biserica mea, cu ce ma deosebesc eu de ei? Care e doctrina lor si care e invatatura lasata de Mantuitor? Sunt eu demn de sfantul Lui Trup si Sange, daca nu pot iubi neconditionat? Care sunt "cei rai" si care "cei buni"?

"Adevarat, adevarat spun voua, ca de nu va veti intoarce si nu veti avea sufletele ca ale acestor copii, nu veti putea intra in Imparatia Tatalui Meu." Eu nu am vazut copil urand si judecand pe altii dupa un criteriu sau altul. Acesta este biletul de intrare pentru orice ortodox, in Imparatia Cerurilor, iar noi nu avem scuze fiindca asta ni se spune de peste doua mii de ani, dar neghina semanata de vrajmas ne invenineaza si ne tulbura cea mai de pret calitate: bucuria de a darui.

Inca o data imi cer iertare. Nu am intervenit pentru un drept la replica si nu vreau sa tulbur viata nimanui, dar am simtit nevoia sa lamuresc cate ceva despre Biserica noastra Ortodoxa si despre vrednicul de pomenire, parintele Cleopa.

Hristos a inviat!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #38  
Vechi 01.05.2011, 01:59:02
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Păcat, mare păcat , căci n-ai înțeles nimic , sau aproape nimic !

Iertare de mii de ori dragă moșule dar le amesteci în loc să faci lumină ! Nu de ură și iubire este vorba aici , și nu numai ! Aici nu suntem microbiști și nu suntem pe stadione, fie că ele adăpostesc meciuri sau spectacole sectare ! Cum poti să faci astfel de legături stupide , ce seamănă a diversiune pentru minți cu capacități foarte reduse ! Dacă cineva URĂȘTE cu adevăra pe cineva , fie și pentru orientarea religioasă , acel cineva nu-i om, nu-i nimic, e un gunoi ! Înțelege și nu crea ceață în expunerea ta ! Te rog ferm de astă dată . Sunt extrem de răbdător, răbdare dobândită în cei 5 ani de forum , sunt învățat cu diversiuni în numele iubirii , iertării, bla blauri și atât pentru mascați , pentru cei mascați ! Deci, repet nu de ură-i vorba , căci un ORTODOX nu poate lucra în mod real cu așa ceva , noi nu suntem drojdia societății , cu toate păcatele noastre. Așa că Neagu , te rog să-mi dai voie să-mi iubesc Biserica în care m-am Botezat, iar gândurile răutății, urii să nu te mai macine , căci nu sunt reale , sunt imaginare , complet imaginare ! Deci dacă mă iubești , te rog respectă-mi iubirea :Ortodocsia ! De aia sunt aici și nu pe alt site protestant, catolic , musulman, ateu . . . . Te rog fără jocuri de culise ! Ortodocsia e pe față, precum iubirea , dragostea și împăcarea !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 01.05.2011 at 02:03:31.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 01.05.2011, 13:52:28
luciand luciand is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 170
Implicit

Am văzut un Cristian mânios! Dar nu mânios pe oameni, ci mânios pe păcate, după cum spune Hristos: „nu voiesc moartea păcătosului, ci să se întoarcă și să fie viu”.
Și mai spune Mântuitorul: „nu fiți căldicei”! Ortodoxia nu are nevoie de oameni căldicei, are nevoie de oameni care să ardă pentru dreapta credință și pentru unitatea Bisericii lui Hristos!
Și Hristos s-a mâniat pe cei ce făceau din „casa Tatălui Său, peșteră de tâlhari” și i-a scos afară din Templu! Astfel de mânie este, nu numai îngăduită, dar și necesară. Și Sfântul Ierarh Nicolae l-a pălmuit în plin Sinod pe ereticul Arie, cel ce a sfâșiat pentru prima dată Cămașa lui Hristos – Biserca Sa! Și deși oamenii l-au mustrat și l-au depus din scaunul de ierarh, Maica Domnului, apărătoarea cea mai vajnică a Ortodoxiei, l-a readus în fruntea turmei sale, iar Hristos l-a numărat în ceata sfinților Săi.
Mulțumim Cristian și te asigurăm că nu ești singur!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 01.05.2011, 16:43:49
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Smile

Dacă stai să-l observi pe Cristi, realizezi că are un suflet foarte bun și intenții foarte bune, chiar dacă uneori aparențele sunt altele, recunosc că și eu m-am lăsat înșelată de ele. Să ne gândim că și noi suntem uneori interpretați greșit, când vrem să facem bine, sau acel bine nu ne iese cum ar trebui, fiindcă suntem oameni și greșim. Deci are un suflet bun și își cunoaște foarte bine religia.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre legea privind dispozitivele medicale? antoniap Generalitati 101 10.09.2020 12:07:48
Efectele televiziunii asupra mintii umane jenica Generalitati 54 24.05.2011 23:18:13
Efectele televiziunii asupra mintii umane" (virgiliu gheorghe) - mp3 roman2010 Resurse ortodoxe on-line 1 25.03.2011 20:21:54
Pornografia - efectele ei Traditie Nunta 74 25.04.2010 19:22:24
Carte - Efectele televiziunii asupra mintii umane si despre cresterea copiilor in lum Ioan_Ciobota Generalitati 3 22.10.2008 19:22:50