Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.01.2009, 15:36:58
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Care va fi moda de anul acesta?

M-as bucura sa aud de la cei/cele care sunt la curent, ce culori se vor purta, ce lungime de fusta, etc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.01.2009, 16:06:45
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nimic mai simplu, sora Anca: sunt doua posibilitati, una mai costisitoare, sa te deplasezi la prezentarile de moda care se tin cu ocazia saptamanii modei de la Paris, Londra, Milano sau New York si cealalta mai realista, care nu te costa niciun banut:
intra pe situl www.elle.fr, situl revistei Elle - editia franceza- si vei descoperi toate tendintele din moda anilor 2009-2010.
Succes!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.01.2009, 18:08:06
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anul acesta,la fel ca si in ceilalti ani se poarta:
-inima infranta si smerita,pocainta,milostenia,dragostea,netinerea de minte a raului,iertarea,rugaciunea la orisice ocazie (nu trebuie sa lipseasca) se mai poarta credinta si nadejdea,iubirea aproapelui este din nou de actualitate.Postul si impartasania mai ales in posturi.
-sunt de prost gust;invidia ,rautatea,necredinta.nemilostivirea,barfa neiubirea aproapelui.
In privinta culorilor cred ca albul este la moda"spalama-vei si mai vartos decat zapada ma voi albi"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.01.2009, 18:45:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Anul acesta,la fel ca si in ceilalti ani se poarta:
-inima infranta si smerita,pocainta,milostenia,dragostea,netinerea de minte a raului,iertarea,rugaciunea la orisice ocazie (nu trebuie sa lipseasca) se mai poarta credinta si nadejdea,iubirea aproapelui este din nou de actualitate.Postul si impartasania mai ales in posturi.
-sunt de prost gust;invidia ,rautatea,necredinta.nemilostivirea,barfa neiubirea aproapelui.
In privinta culorilor cred ca albul este la moda"spalama-vei si mai vartos decat zapada ma voi albi"
Iar pentru cei cu venituri modeste, pot curati sufletul de pacat si il pot impodobi cu virtuti , pentru ca "cel care isi curata sufletul de pacat si il impodobeste cu virtuti se face pe sine casa pentru Hristos . Si cine este mai fericit decat acela care Il are in el pe Hristos ". Sa ne ingrijim , asadar, de sufletul nostru nemuritor, sa cautam mai degraba cele ceresti, decat cele pamantesti, cele nestricacioase, decat cele stricacioase, de care sa dea Domnul nostru Iisus Hristos sa ne invrednicim cu totii .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.01.2009, 19:50:07
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anca, pe mine una ai reusit sa ma faci sa zambesc. Probabil acesta a fost scopul topicului. Psihologie subtire ... Cu adevarat intr-o lume plina de haos, teama, incertitudine nu iti poti pastra echilibrul si pacea decat zambind. Si sa nu fiu offtopic, nu stiu tendintele dar eu iubesc cel mai mult negrul .
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.01.2009, 19:57:06
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

moda-i cum ti-o faci zic eu, de ce trebuie sa ne imbracam ca x si y noi singuri nu ne stim alege hainele?
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.01.2009, 20:23:43
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
Anca, pe mine una ai reusit sa ma faci sa zambesc. Probabil acesta a fost scopul topicului. Psihologie subtire ... Cu adevarat intr-o lume plina de haos, teama, incertitudine nu iti poti pastra echilibrul si pacea decat zambind. Si sa nu fiu offtopic, nu stiu tendintele dar eu iubesc cel mai mult negrul .
Ai inteles bine, Jenica!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 17.01.2009, 20:28:18
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mie imi plac culorile pastel. Din pacate nu ma mai pot imbraca in pas cu moda, dar vad la tinere ce se poarta acum: maieu peste tricou; pantaloni mulati, pana la genunchi pe sub fusta!!! Aproape ca nu mai inteleg moda actuala. De aici intrebarea mea: as vrea sa inteleg incotro se indreapta moda.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.01.2009, 22:00:56
Thheo Thheo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Anul acesta,la fel ca si in ceilalti ani se poarta:
-inima infranta si smerita,pocainta,milostenia,dragostea,netinerea de minte a raului,iertarea,rugaciunea la orisice ocazie (nu trebuie sa lipseasca) se mai poarta credinta si nadejdea,iubirea aproapelui este din nou de actualitate.Postul si impartasania mai ales in posturi.
-sunt de prost gust;invidia ,rautatea,necredinta.nemilostivirea,barfa neiubirea aproapelui.
In privinta culorilor cred ca albul este la moda"spalama-vei si mai vartos decat zapada ma voi albi"
Frumos a-ti asezat cuvintele.....numai bucurii sa va dea Domnul....
Culorile?.....toate sunt frumoase.....culorile sunt ca florile....eu una nu pot sa ma decid care sa-mi placa mai mult....
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.01.2009, 22:34:21
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

moda la femei este fusta pana in pamant cu o bluza cu maineci lungi, si un batic pe cap;
iar la barbati pantaloni de stofa negri si camasa alba si un sacou cu pantofi;
fara machiaje;este anul naturalitatii!
macar de ar fi asa..
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mai este martisorul la moda? alexdu Generalitati 14 29.08.2015 08:53:45
Fetele cuminti nu mai sunt la moda? Mia Mia Nunta 600 27.02.2014 01:46:09
Fericirile veacului acesta Marius22 Generalitati 7 09.06.2011 12:44:01
Are cineva informatii concrete privind perseidele din anul acesta? truthtostone Generalitati 16 09.08.2010 15:44:46