Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 18.02.2009, 00:24:12
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit


Last edited by tot-Laurentiu; 28.06.2016 at 22:55:25.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 18.02.2009, 00:25:50
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit


Last edited by tot-Laurentiu; 28.06.2016 at 22:56:10.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 18.02.2009, 00:49:06
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.179
Implicit

Categoric sunteti domnule Laurentiu! Eu nu indraznesc sa fiu astfel desi sunt tentat; sunt prea mic sa ma pronunt. Am sa mai fac o vizita la Mosuni in Postul Mare, cand se anima activitatea pe-acolo, sa vad ce se mai intampla. Nu stiu ce sa zic, oamenii se roaga acolo intr-o maniera care mi-a adus aminte de penticostali si aparenta lor fervoare care seamna mai mult a agitatie psihica autoindusa. Inca n-am reusit sa-l intreb pe vladica Andrei despre cea ce se pentrece in ograda proprie, poate si din cauza ca e un subiect sensibil, greu de transat. Intre timp mai multi preoti din Ardeal au inceput sa citeasca molitve si nu sunt putini cei care-i cauta. Un lucru e clar: fenomenul este alimentat de credinciosii neinformati si catehizati cumsecade. Mai mult, in joc sunt si sume de bani destul de consistente.
Nu exista (din cate stiu) reactii ale ierahilor care sa faca lumina in chestiune. Inca mai asteptam.....
Reply With Quote
  #24  
Vechi 24.02.2009, 01:30:07
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.179
Implicit

Cateva date despre Mosuni, biserica de acolo, programul slujbelor si cum se ajunge in localitate se pot afla urmand linkul de mai jos

http://www.crestinortodox.ro/biseric...ica-din-mosuni
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.07.2009, 14:58:48
gratzyela gratzyela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Mesaje: 2
Implicit un preot sarlatan

Acest sarlatan asa zis preot Cristian Pomohaci isi permite sa cumpere un audi A6 cu bani cash .
Isi bate joc tot este Dumnezeiesc.Il invoca cica pe Dumnezeu si il santajeaza ca daca nu-i rasp la rugaciuni nu vom mai vb cu Dumnezeu.Cere bani la oamenii ,le spune sa faca un legamant cu Dumnezeu cum ca vor aduce luna de luna 10 mil la Biserica.
Iar ce face vinerea la ora 12 ,asa ziza slujba de exorcizare e u scenariu de prost gust,pacat sunt multi oamenii care se lasa dusi de nas doar ptr ca poarta sutana.
Ghicitoria este un mare pacat ptr un preot,Dumnezeu sa-l ierte ptr ca face el e lucratura diavoleasca si mai cere si o gramada de bani ,profita de oamenii necajiti care cauta disperati orice cale ptr ai ajuta Dumnezeu .
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.07.2009, 15:06:18
gratzyela gratzyela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Mesaje: 2
Implicit despe sarlatanul de Pomohaci

Apropo de acel Audi A6 al lui Cristian Pomohaci, la facut cadou unei curve din Sibiu(Ogner Danila Gabriela) care a facut un accident f garv cu el si a omorat o fetita de 19 ani si a mai bagat 3 oamenii in spital.
Iar dudia la locul acidentului cand sa dat jos din masina isi cauta fardurile nu o interesa faptul ca a omorat o fetita nevinovata fiindca ea gonea disperata ca sa ajunga mai repede la club.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 07.07.2009, 15:31:54
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Pai de unde stii tu lucrurile astea, gratiela? Da-ne si noua niste dovezi, doar nu ai vrea sa te credem pe cuvant, ca asa si eu pot sa spun vrute si nevrute despre cine nu imi place, si asta nu inseamna ca e adevarat.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 12.07.2009, 20:54:39
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gratzyela Vezi mesajul
Apropo de acel Audi A6 al lui Cristian Pomohaci, la facut cadou unei curve din Sibiu(Ogner Danila Gabriela) care a facut un accident f garv cu el si a omorat o fetita de 19 ani si a mai bagat 3 oamenii in spital.
Iar dudia la locul acidentului cand sa dat jos din masina isi cauta fardurile nu o interesa faptul ca a omorat o fetita nevinovata fiindca ea gonea disperata ca sa ajunga mai repede la club.
Asa este.In afara de asta,l-a invitat de pastorul Pustan,un penticostal crizat sa predice la el in biserica.
Asa ceva este strigator la cer.
Priviti aici:
http://www.youtube.com/watch?v=gGNCVOVihek
Reply With Quote
  #29  
Vechi 12.07.2009, 21:14:46
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru Vezi mesajul
Asa este.In afara de asta,l-a invitat de pastorul Pustan,un penticostal crizat sa predice la el in biserica.
Asa ceva este strigator la cer.
Priviti aici:
http://www.youtube.com/watch?v=gGNCVOVihek
Da ai dreptate.Aveam o oarecare simpatie pentru acest preot filmul m-a dat pe spate!!!
Atitudinea preotului este de-a dreptul ilară iar isteria "enoriașelor" de asemenea.
M-am întrebat:oare nu sunt minunați oratori printre preoții noștri ortodoxi?De ce trebuie să vină pentricostalii să facă circ în bisericile noastre?
Luminează-l Doamne pe părintele Cristian și pe noi păcătoșii...!!!
După cunoștința mea posturile rânduite de biserică sunt cele patru.Intrând pe situl lor am văzut un anunț care făcea apel la acei care intenționau să meargă la Moșuni să țină o săptămână post înainte de sărbătoarea Pogorârea Sfântului Duh.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 12.07.2009, 22:52:53
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Da ai dreptate.Aveam o oarecare simpatie pentru acest preot filmul m-a dat pe spate!!!
Atitudinea preotului este de-a dreptul ilară iar isteria "enoriașelor" de asemenea.
M-am întrebat:oare nu sunt minunați oratori printre preoții noștri ortodoxi?De ce trebuie să vină pentricostalii să facă circ în bisericile noastre?
Luminează-l Doamne pe părintele Cristian și pe noi păcătoșii...!!!
După cunoștința mea posturile rânduite de biserică sunt cele patru.Intrând pe situl lor am văzut un anunț care făcea apel la acei care intenționau să meargă la Moșuni să țină o săptămână post înainte de sărbătoarea Pogorârea Sfântului Duh.
cu oratoria preotii nostrii stau cam prost...pe cand pastorii au talent la dat din gura si sunt si interesati sa-si adune aderenti?
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37