Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.09.2011, 19:49:24
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
Ca sa inchei aceasta discutie cu peretii, dumneavoastra tot veniti cu preotii greci dar ati nominalizat niciunul, arata-mi un preot ortdox grec care v-a spune ca artosul desemna azima, eu ma retrag din discutie oricum.
Degeaba va nominalizez pentru ca nu sunt preoti pe care sa-i fi citit pe net si din care sa fi priceput eu ce am crezut, ci eu vorbesc cu preotii greci in carne si oase din biserica greceasca la care merg. Dar sunt sigura ca puteti gasi si dvs. unul chiar si pe net ca sa ii scrieti un e-mail. Plus de asta, vad ca va feriti cu toata puterea sa recunoasteti ca in seara Invierii au mancat azimi acolo unde scrie artos, mic amanunt care i-a scapat si dnului John Leitch, dar si multor altor inflacarati in a-L acuza pe Domnul de incalcarea randuielii Pastelui si asta bazandu-se pe semnificatia unui cuvant grecesc inteles dupa mintea proprie.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nervul laringial si viclenia lui Richard Dawkins flying Teologie si Stiinta 88 23.09.2011 18:24:40
Minciuna si viclenia maria40 Generalitati 68 22.06.2011 22:13:56
Nu mai raspunde-ti sectantilor ionut stefan Secte si culte 146 15.03.2011 09:23:38