Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.03.2010, 19:41:59
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
La noi se merge la nationala doar cu nota 10!
si daca nu are nimeni nota 10,inseamna ca nu merge nimeni?
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.03.2010, 19:52:08
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Xosroviduxt Vezi mesajul
si daca nu are nimeni nota 10,inseamna ca nu merge nimeni?

Pai tocmai asta am vrut sa spun. La noi s-a luat 10, si deci se merge cu 10. Daca nu ar fi fost 10 se mergea cu nota cea mai mare obtinuta si gandesc ca trebuia 9 sau peste 9...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.03.2010, 19:53:41
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

aaa,da...am inteles eu gresit.credeam ca e strict cu 10 si mi se parea absurd.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 23.03.2010, 21:35:39
Unrobpacatos Unrobpacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Mesaje: 6
Implicit

Sunt din judetul Teleorman si am obtinut nota 9 60( nu am cunoscut pe nimeni din comisie).
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.03.2010, 21:49:29
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Felicitari!
eu zic(sper) ca n-ai de ce sa-ti faci griji.vorbeste cu profesorul tau de religie cat mai curand si oricum,toti participantii ar trebui sa sa intalneasca la inspectorat ca sa se stabileasca detaliile legate de transport etc.La noi,la Brasov asa se procedeaza in fiecare an.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.03.2010, 21:50:53
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!

Si toate eforturile depune se rezuma numai la bani ? Toata munca depusa ai facut-o pentru bani ? Ar trebui sa te bucuri nu multi copii de varsta ta sunt pasionati de religie si faptul ca ai trecut mai departe la olimpiada de religie te face superor peste multi copii care fumeaza,se drogheaza...Esti mai aporpiat de Dumenzeu decat altii bucura-te ca Dumnezeu te-a ajutat,banii se risipesc 1 2....Dar in general asta este grija profesorului de religie deci cu el trebuie sa vorbesti si fara sa te agiti asa mult!! Oricum succes si bafta in continuare Dumnezeu sa te ajute !
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.03.2010, 22:13:13
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!
Felicitari. Eu cred ca doamna profesoara va gasi o solutie, o sponsorizare ceva. Poate chiar parintele paroh sa suporte o parte din cheltuiala. Daca as fi preot m-ar onora lucrul acesta sa contribui la succesul enoriasului meu.

Last edited by georgeval; 23.03.2010 at 22:35:32.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 25.03.2010, 21:42:22
oana_maria oana_maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.03.2009
Locație: Targu Neamt,Humulesti,judetul Neamt,o frumoasa zona depresionara plina de obiective turistice
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
La noi se merge la nationala doar cu nota 10!
Si eu sunt din judetul Neamt,iar la clasa a10a s-a mers cu 9,60 (sunt in clasa a10a),la a9a la fel parca...

Felicitari pentru locul obtinut,Dragos!
Pot sa-ti spun ca anul trecut,desi am obtinut locul doi la faza judeteana ca si anul acesta si n-am mers,m-am imprietenit cu o fata care a luat primul loc pe judet iar mai apoi pe tara si mi-a spus ca a platit drumul spre Baia Mare,unde s-a tinut olimpiada si atat,caci acolo cazarea a fost gratis,din cate stiu.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 25.03.2010, 22:32:19
Simon din Cirene Simon din Cirene is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!
Bravo Dragosica, binecuvantatule! Tine-o tot asa! :)
Pai daca inspectoratul/episcopia nu au bani cred ca ar trebui sa mergeti pe banii vostri.Eu asa as face pentru copii mei.
La urma urmei nu va trebuiesc decat bani de tren, nu?

Firesc ar fi sa va insoteasca profesorul care preda disciplina respectiva, in cazul de fata, profesorul de religie. Doar nu o sa va insoteasca profu' de sport

Hai s-auzim de bine! :)
__________________
Doamne si Stapanul vietii mele, Simon din Cirene SUNT GATA sa Iti fiu!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.03.2010, 22:40:11
Simon din Cirene Simon din Cirene is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Unhappy Unde dai si unde crapa!

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Si toate eforturile depune se rezuma numai la bani ? Toata munca depusa ai facut-o pentru bani ? !


Dragosel, cu siguranta mesajul citat mai sus nu iti este de folos. Treci peste...
__________________
Doamne si Stapanul vietii mele, Simon din Cirene SUNT GATA sa Iti fiu!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce va doriti pe 2010 Hartford Generalitati 25 09.03.2010 00:26:14
2010 - urari patinina34 Generalitati 4 03.01.2010 16:07:24
La multi ani 2010 adrian010155 Generalitati 10 18.12.2009 01:01:09
programa religie 2009-2010 catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 0 13.09.2009 22:13:15
Olimpiada de religie amica-x Generalitati 3 13.02.2007 00:11:46