Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #22  
Vechi 27.12.2016, 17:46:19
Emanuel971 Emanuel971 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2016
Mesaje: 39
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Emanuel,eu inteleg prin ce treci.Exact asa eram si eu acum vreo 6,7 ani.Poate de asta sunt acum asa de revoltat,tocmai fiindca in anii aceeia am adunat foarte multe refulari si frustrari.Si eu ii umpleam capul duhovnicului monah cu toate "necuratiile" mele.Dar inainte de a ma amentita pe mine asupra afirmatiilor mele si a-mi da sfaturi asupra aceeia ce ar trebui sa aprofundez....Asuma-ti,asta invata sa faci!Nu incerca sa pari tu mare si tare doar fiindca inauntru esti un sensibil timid,care se rusineaza cand vede o fata.Inloc sa te ascunzi in malahie uitandu-te la fete straine mai bine socializeaza cu o fata si incearca sa o cunosti.Dar tu stii mai bine,oricum nu trata religia ca un refugiu pentru problemele tale,vei ajunge un alt indoctrinat frustrat sau un rebel....
Nu e asa cum zici tu.Crezi ca daca as vrea nu as putea sa fac toate pacatele?de la curvie la ce iti mai trece prin cap?crezi ca nu as avea cum,cu ce sau cu cine?Nu o data am fost oprit sa fac tot ce imi trecea prin cap de credinta in Dumnezeu.Ca tu ai renuntat imi pare rau,doar ca nu ii mai invata pe altii ereziile,ratacirile(spune-le cum vrei) ca unii poate le cred si va fi rau si pentru el dar cel mai mult pentru tine.Tocmai de asta catolicismul are mai multi adepti ca ortodoxia,deoarece catolici le spun oamenilor ce vor sa auda,ortodoxia spune adevarul,si stii cum se zice,adevarul doare.Si nu te-am amenintat,doar ti-am dat un sfat cu mare caldura,pentru tine doar nu pentru mine,si daca nu ai citit,de ceva timp,prin ajutorul Domnului,nu mai ma ascund in malahie.Vreau sa par mare?departe de mine gandul acesta,vreau sa par mic.Insa am gasit aici o dezbinare si niste rataciri la care nu ma asteptam.Acum daca crezi in Dumnezeu si esti un crestin adevarat esti indoctrinat...

Last edited by Emanuel971; 27.12.2016 at 17:50:23.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare