Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1421  
Vechi 25.10.2010, 12:26:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit La mulți ani , solentina ( Sorinela ) !

La mulți ani suflet bun ! Cu toate că ești departe de casă știu că inima ta bate cu dor de casă și de ai tăi ! Mulți ani de ziua ta de naștere, bucurii , sănătate , împliniri , zile senine , și drum drept spre mântuire !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #1422  
Vechi 25.10.2010, 13:37:11
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile Solentinei si tuturor militarilor!

La multi ani, cu bucurie , spor si ajutor de la Dumnezeu!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #1423  
Vechi 25.10.2010, 21:51:12
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Of, Doamne!

Doamne-ajuta!

Iertare dragii mei. Am fost plecat si nu am putut sa va raspund. Ati cheltuit timp din trecerea voastra prin aceasta lume ca sa-mi oferiti mie, pacatosul, atat de frumoase si nemeritate cuvinte. Mare este mila Lui daca am mai apucat si aceste daruri minunate.

Bucurie voua tuturor. Inimi pline de iubire va doresc si eu. Sau, cum frumos vibrau cuvintele fratelui Iustin:

Noapte buna, va iubesc!

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #1424  
Vechi 26.10.2010, 13:30:22
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Dumitru, Dumitra, Dumitrita, Mitica ...

La multi ani plini de bucurii tuturor celor ce sarbatoresc astazi onomastica!

Reply With Quote
  #1425  
Vechi 28.10.2010, 03:05:07
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit LA MULTI ANI draga LapetiteMoc!

Draga Gabriela, azi cand iti serbezi ziua de nastere, ma bucur sa pot pe aceasta cale sa-ti transmit traditionala urare de LA MULTI ANI!, alaturi de cele mai frumoase ganduri. Bunul Dumnezeu sa-ti ocroteasca pasii, Maica Domnului sa te acopere cu sfantul Ei Acoperamant iar toti sfintii dragi sa iti aduca-n suflet implinire, iubire si fericire!

" Intreaga noastra viata crestina se rezuma la constiinta de a fi iubiti, iubiti de Dumnezeu, confirmati de Dumnezeu pentru vesnicie si capabili sa iubim fara umbra de teama - pentru ca suntem vesnici, pentru ca exista in noi o viata de nestavilit, pentru ca suntem o oaste de neinfrant - capabili de a iubi poate chiar cu pretul vietii! " Mitr.Antonie al Surojului
Attached Images
File Type: jpg INGER-1.jpg (46,3 KB, 0 views)
File Type: jpg Hristos.jpg (31,9 KB, 0 views)
File Type: jpg MAICA_20DOMNULUI27_1_.JPG (47,2 KB, 0 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #1426  
Vechi 28.10.2010, 17:29:39
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit La multi ani , LapetiteMoc !

Din tot sufletul pt tine ganduri bune si urari de sanatate , spor in toate si drum luminos spre mantuire.
Toate florile din lume pt tine , azi de ziua ta !
La multi ani , draga prietena de departe .
Dumnezeu sa mi te tina sanatoasa si puternica mereu ...
Attached Images
File Type: jpg Floricele.jpg (60,8 KB, 5 views)
File Type: jpg crizanteme.jpg (85,7 KB, 5 views)
File Type: jpg flori.jpg (54,2 KB, 5 views)
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #1427  
Vechi 28.10.2010, 17:31:37
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

La multi ani, LapetiteMoc! Sa ai sanatate, bucurii si spor in cele bune si de folos!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #1428  
Vechi 28.10.2010, 17:52:37
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit La multi ani, LapetiteMoc!

La multi ani binecuvantati de Dumnezeu spre mantuire!
Reply With Quote
  #1429  
Vechi 28.10.2010, 18:10:16
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Pentru LapetiteMoc !

Tie, celei care a stiut sa-si cultive tarina inimii cu minunata floare a credintei in Domnul nostru Iisus Hristos, iti doresc multa sanatate si multi ani in care sa nu cunosti dureri , dezamagiri, tristeti, ci prin iubire de Dumnezeu sa experimentezi in fiece clipa toate bucuriile vietii !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #1430  
Vechi 28.10.2010, 21:15:51
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
LA MULTI ANI, Gabriela, multa sanatate si spor la toate! Cu ajutorul lui Dumnezeu sa ne incanti cu farmecul scrisului tau inca multa vreme!
A mai trecut un an... Aceeasi urare de LA MULTI ANI, draga Gabriela! Multa sanatate si toate cele bune!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08