Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 28.02.2012, 11:24:34
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Smile

Veste buna: va fi un final fericit! :)
A avut cateva zile de chin, de plans, de depresie. Acum insa e bine!
Domnul a intrit-o si chiar zambeste. Minunat este Bunul nostru! Cum se indura El de noi toti! :)
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 28.02.2012, 12:04:24
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Veste buna: va fi un final fericit! :)
A avut cateva zile de chin, de plans, de depresie. Acum insa e bine!
Domnul a intrit-o si chiar zambeste. Minunat este Bunul nostru! Cum se indura El de noi toti! :)
"Drept este Domnul in caile Sale;aproape este Domnul de cei ce-L cauta pe El intru adevar."
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Hristos, Domnul, Maicuta Sfanta si toti Sfintii sa-i ocroteasca pe viitoarea mamica si pruncutul ce se va naste !Doamne ajuta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 28.02.2012, 23:17:55
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Veste buna: va fi un final fericit! :)
A avut cateva zile de chin, de plans, de depresie. Acum insa e bine!
Domnul a intrit-o si chiar zambeste. Minunat este Bunul nostru! Cum se indura El de noi toti! :)
SLAVA LUI DUMNEZEU!
Slava Bunului nostru Dumnezeu - Slava Tatalui, Fiului si Sfantului Duh!
Slava Tie, Doamne, Slava Tie!

Fie ca acest copil sa se nasca, sa creasca si sa traiasca spre slava lui Dumnezeu! AMIN+

Last edited by ioan cezar; 29.02.2012 at 03:09:13.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 29.02.2012, 03:24:26
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=slEVL...eature=related
Reply With Quote
  #35  
Vechi 29.02.2012, 05:42:26
caryna caryna is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Vin aici cu rugamintea catre voi de a ne uni rugaciunile pentru o colega de serviciu, aflata la mare incercare.

Numele ei este GABRIELA. Se gandeste la optinunea avortului, ramanand singura insarcinata fiind.

Va rog sa ma credeti ca mi s-a destainuit cu lacrimi pe obraji! Ajutati-o prin rugaciunile voastre sa nu o biruie cel rau!
Nu am deschis acest topic, asteptand sfaturi, intrebari, judecati sau alte comentarii, ci cerand a va fi mila, aratata printr-o rugaciune, de un suflet pe cale sa se pierda...
Spune-i ca o rog din suflet sa nu faca aceasta nebunie. O sa ma rog pentru ea sa-i lumineze bunul Dumnezeu mintea si sa aleaga VIATZA. Daca are nevoie de ajutor te rog sa imi trimiti mesaj pe privat. Doamne ajuta!
__________________
"De la aproapele vine si viata, si moartea. Caci, daca aducem folos duhovnicesc aproapelui, pe Dumnezeu dobandim si daca gresim aproapelui, lui Hristos gresim." (Sf. Antonie cel Mare)
Reply With Quote
  #36  
Vechi 29.02.2012, 06:35:58
cristina27 cristina27 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.04.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Veste buna: va fi un final fericit! :)
A avut cateva zile de chin, de plans, de depresie. Acum insa e bine!
Domnul a intrit-o si chiar zambeste. Minunat este Bunul nostru! Cum se indura El de noi toti! :)
Ma bucur atat de mult sa citesc asta . Va vedea Gabriela ca bunul Dumnezeu o va ajuta si nu o va lasa . Orice se intampla cu voia lui Dumnezeu si poate acest copilas va fi mantuirea ei .
Daca as fi in tara as ajuta- o cu mare drag , dar daca are nevoie sa vorbeasca cu cineva , cu mare drag putem vorbim pe internet : skype , messenger . Mama mea este medic pediatru , asa ca daca are nevoie de medic , o sa vorbesc cu mama, si o va ajuta .
Dumnezeu sa va ajute si sa va intareasca ,diin toata inima va doresc .
Reply With Quote
  #37  
Vechi 29.02.2012, 14:18:57
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Felicitari, Gabriela ! Sa te tina Dumnezeu tare!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 29.02.2012, 20:23:40
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mă bucur și eu alături de voi pentru Gabriela, cu nădejdea că va rămâne statornică în hotărârea cea bună.
Totodată, vă rog să vă rugați pentru un alt suflet șovăielnic, pe nume Irina, care, însărcinată fiind, oscilează încă între bine și rău. Doamne, întărește-o și pe ea în gândul cel bun!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 01.03.2012, 00:19:40
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de n.priceputu Vezi mesajul
mă bucur și eu alături de voi pentru gabriela, cu nădejdea că va rămâne statornică în hotărârea cea bună.
Totodată, vă rog să vă rugați pentru un alt suflet șovăielnic, pe nume irina, care, însărcinată fiind, oscilează încă între bine și rău. Doamne, întărește-o și pe ea în gândul cel bun!
Amin! Amin! Amin!
(Nu este sovaiala! E trepidatia tensiunii in firul care leaga sufletul de Dumnezeu!)
Reply With Quote
  #40  
Vechi 01.03.2012, 09:54:00
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana-Maria N Vezi mesajul
Veste buna: va fi un final fericit! :)
A avut cateva zile de chin, de plans, de depresie. Acum insa e bine!
Domnul a intrit-o si chiar zambeste. Minunat este Bunul nostru! Cum se indura El de noi toti! :)
Doamne fii laudat si slavit in veci!
Ce veste buna!

Sambata am fost la un botez, o fetita, venita pe lume prin mijlocirea Sfintilor Parinti Ioachim si Ana, dupa vreo 13-14 ani de casatorie. Eu le-am zis parintilor sa-i puna nume Ana. Parintii au ales alte nume, crestine, si au inchinat-o Sfintilor Parinti cand avea 8 zile.
Insa sa vedeti "intamplare".
Cand a venit parintele sa inceapa slujba de botez a intrebat cum o cheama pe fetita, si desi citise pe certificat cele doua nume, a zis: Ana? rostind apoi si primul nume al fetitei!!!
Mama fetitei s-a uitat la mine imediat, dar i-am facut semn ca toate sunt bune, semn din ceruri ca Sfantii Parinti Ioachim si Ana o ocrotesc, asa am inteles eu acel moment.

Dumnezeu sa o ocrotesca pe Gabriela si copilasul ei!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ispita de dreapta, ispita de stanga carmina Mari Duhovnici si predicile lor 24 31.05.2013 16:22:58
LA MAI MARE ! cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 15 11.07.2011 18:40:58
Cer un mic mare ajutor unu_oarecare Pocainta 12 13.01.2011 19:28:10
cel mai mare pacat, sau cea mai mare minciuna zuzu17 Intamplari adevarate 9 05.01.2010 12:44:56
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 22:35:45