Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.10.2010, 19:56:32
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb o luna

Iata ca a trecut o luna...

Offffffffffffffffffffffffffffff, draga mea, ma chinui sa-ncheg din cuvinte o mangaiere pentru durerea asta fara margini si fara vindecare si nu pot ... Iarta-mi, te rog, neputinta si primeste imbratisarea mea !!!

Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.10.2010, 21:57:46
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit lacrimi si dor nesfarsit....

Asteptandu-l pe el,au trecut clipele;cu ele a trecut o zi,cu zilele a trecut o luna....Dorul meu nu are sfarsit...el arde mai tare ca focul...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 20.10.2010, 19:15:42
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
Asteptandu-l pe el,au trecut clipele;cu ele a trecut o zi,cu zilele a trecut o luna....Dorul meu nu are sfarsit...el arde mai tare ca focul...
Fie, ca nesfarsitul tau dor pentru copilul pierdut din acesta viata, sa aiba rasunet acolo sus, in Cerul Sfant si, incet, incet sa se topeasca in marea dragoste a Domnulul nostru Iisus Hristos, Care aduce mangaiere sufletelor intristate !
Cu dragoste si compasiune te imbratisez!Georgeta
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 21.10.2010, 08:37:11
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
Asteptandu-l pe el,au trecut clipele;cu ele a trecut o zi,cu zilele a trecut o luna....Dorul meu nu are sfarsit...el arde mai tare ca focul...
Draga mea ,cand mi-a murit acum 4 ani o nepoata de 19 ani intr-un accident de masina parintele meu duhovnic mi-a spus "Dumnezeu a adaugat o floare in gradina Maicii Domnului"
Sa te mangai si tu cu scest gand minunat ,un copil nu poate trai decat in loc de verdeata unde nu e durere , nici suspin.
Sa il pomenesti la cat mai multe manastiriu ,la cel putin 3 in acelasi timp si Dumnezeu va avea grija.
Dumnezeu sa il odihneasca si nu plange ca nu ii faci bine.
Gandeste-te ca Dumnezeu te-a cercetat.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 21.05.2011, 09:21:52
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Sfintii Imparati Constantin si Elena

O zi cu liniste in suflet iti doresc, Nutzy ! Sfintii Imparati Constantin si Elena sa poarte grabnic catre Domnul rugaciunile tale! Doamne, ajuta!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 21.05.2011, 12:17:43
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fie ca bunul Dumnezeu sa aseze sufletele lor unde dreptii se odihnesc.
Doamne, iarta orice gresala ar fi savarsit cu voie sau fara de voie si le deschide usile Imparatiei Tale!

Maica Domnului, Ceea ce te-ai numit Grabnic Ajutatoare, intru mare milosivirea ta, mijloceste pentru sufletele robilor lui Dumnezeu trecuti la cele vesnice, ca prin rugaciunile tale sa dobandeasca mila si iertare de la Domnul.
Doamne Dumnezeule, Iisuse Hristoase, pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale, ale Sf.Imparati Constantin si Elena si pentru ale tuturor sfintilor, miluieste-i pe robii tai!Amin.

Dumnezeu sa aiba grija si de cei ramasi, iar familiilor indurerate sa le aline suferinta.
In toate e voia Lui...

Doamne, ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fiul risipitor costel Generalitati 21 01.03.2013 18:35:40
FIUL, sau UNUL din fii lui Dumnezeu andreicozia Din Noul Testament 17 23.02.2010 22:25:31
Fiul Risipitor iosif Despre Sfanta Scriptura 6 11.03.2009 19:12:02
Daria-Maria Vele, fetita Danei Vele, invatatoare, si a preotului Valeriu Cosmin Vele SimonaOlaru13 Umanitare 2 22.12.2008 20:48:43