Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.08.2009, 11:32:10
metanoia2's Avatar
metanoia2 metanoia2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Veronica draga, noi "I LOVE YOU, TU NIMIC?". Asculta-l te rog pe vsovi.
Lupta cu ispita, tu nu reprezinti un nas si nici nasul pe tine, esti chipul si asemanarea lui Dumnezeu. Ocupa-te mai mult de chipul sufletului tau.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.08.2009, 11:40:47
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

Veronicaaaa....ai 2 copii, ai un sot care e alaturi de tine, ce te intereseaza ce zice lumea si ce gandeste???? vezi draga mea de vietisoara ta si de ale tale, cei ce vb despre mici defecte fizice sunt prea simplisti ca sa vada mai departe decat o imagine. ce-s cu gandurile astea negre???? poi ce-ar fi daca toti am baga in seama ce zic asa zisii "perfectionisti"???? fruntea sus, nasul la vedere (nasul mare si acvilin e o mandrie la greci) si sfideaza orice comentariu rautacios
Reply With Quote
  #23  
Vechi 06.08.2009, 17:45:06
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MIRA85 Vezi mesajul
Numele meu este Veronica,am 24 de ani sunt mama a doi copii sanatosi si frumosi,dar am un mare defect ce ma obsedeaza(am un nas mare si urat),ce m-a transformat intr-o persoana retrasa,ingrozita de faptul ca de cate ori ies afara oamenii imi arunca vorbe grele;de multe ori m-am gandit sa ma sinucid si nu trece zi fara sa ma intreb :de ce nu sant si eu un om normal?Imi doresc sa ma simt bine in pilea mea,dar de cate ori ma uit in oglinda imi aud gandurile:esti urata!esti oribila! Va rog sa ma ajutati cu sfaturi,sa ma indrumati cui sa ma rog sa imi gasesc linistea;trebuie sa spun ca nu ma duc la biserica pentru ca evit colectivitatile,evit ca oamenii sa ma priveasca.
In copilarie aveam un prieten cu un nas proieminent si de cate ori nu stiam in ce directie sa mergem, el se oprea si adulmeca aerul ca un lup si ne indica directia. Iti dai seama ca nu nimerea dar era cel mai amuzant din grup.

Crezi ca cei doi copii ai tai te vor iubi mai mult, daca ai fi altfel. Lasa oamenii sa te vada ca existi, ca Dumnezeu poate te-a lasat sa le atragi atentia si sa le arati un suflet mare pe masura lungimii nasului :).
Reply With Quote
  #24  
Vechi 14.08.2009, 15:16:48
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Veronica, draga mea si eu aveam aceeasi problema ca tine, dar, draga mea diavolul m-a facut sa cred ca am nasul prea mare si cu ajutorul unor "prieteni" de-ai mei m-a facut sa ma simt foarte prost. Dar am realizat ca Dumnezeu ma iubeste asa cum sunt, ca iubeste sufletul meu, nu nasul meu si ca am alaturi de mine multi oameni care ma apreciaza. Totul este o uneltire a diavolului. Sotul tau te iubeste, copii te iubesc, Dumnezeu mai mult ca sigur te iubeste. Zambeste-le celor ce te critica si multumeste-le. Nu-i lasa sa te supere. Nasul tau tot Dumnezeu ti l-a lasat asa. Bucura-te de asta. Daca Dumnezeu iti dadea un nas mic, probabil altui barbat i-ar fi placut chipul tau. Un barbat care nu te-ar fi iubit atat de mult ca sotul tau, ar fi iubit doar chipul tau.Ca si fetele cu sanii mari: barbatii se indragostesc doar de corpurile lor, dar oare de sufletele lor se indragostesc? Iubesc doar trupurile lor. Atat. Dumnezeu stie de ce te-a facut asa. Multumeste-I pentru acest dar. Ai 2 maini, 2 picioare, poti vedea, poti auzii, poti simtii, poti mirosii, poti iubii...asta e tot ce conteaza. Dar cel mai important e ca ai un suflet draga mea, lasat de la Dumnezeu. Nu-l pata cu astfel de ganduri venite de la diavol. Dumnezeu sa te binecuvanteze!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.12.2009, 14:37:06
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit Parere personala

Citat:
În prealabil postat de MIRA85 Vezi mesajul
Numele meu este Veronica,am 24 de ani sunt mama a doi copii sanatosi si frumosi,dar am un mare defect ce ma obsedeaza(am un nas mare si urat),ce m-a transformat intr-o persoana retrasa,ingrozita de faptul ca de cate ori ies afara oamenii imi arunca vorbe grele;de multe ori m-am gandit sa ma sinucid si nu trece zi fara sa ma intreb :de ce nu sant si eu un om normal?Imi doresc sa ma simt bine in pilea mea,dar de cate ori ma uit in oglinda imi aud gandurile:esti urata!esti oribila! Va rog sa ma ajutati cu sfaturi,sa ma indrumati cui sa ma rog sa imi gasesc linistea;trebuie sa spun ca nu ma duc la biserica pentru ca evit colectivitatile,evit ca oamenii sa ma priveasca.
Spui ca esti urata? Si copiii? I-ai facut cu cineva care te iubeste,da?Atunci nu esti chiar asa de urata.Dupa ultimele cercetari,oamenii cu nasul mare au un puternic simt al familiei.Ce bine ar fi sa avem toti nasul mare!Priveste in jurul tau si vei observa ca,in general,fetele frumoase sunt cautate de toti pentru o noapte...Fii frumoasa in inima si educa-i si pe copii in spiritul acestei frumuseti.Frumoaso!Iar celor ce-ti arunca vorbe grele,cum zici,nu le raspunde.Nu putem curati rautatea din inima lor.

Last edited by Langu; 29.12.2009 at 14:40:05.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog sa ma ajutati!:( nectariepv Generalitati 0 21.07.2011 12:00:04
va rog ajutati-ma florentina_bl Intrebari utilizatori 18 14.01.2011 16:39:30
ajutati-ma va rog paulika Generalitati 2 07.06.2010 21:26:40
ajutati galeryiu Umanitare 0 25.04.2008 19:39:24
Ajutati-ma ioanhodean Pocainta 1 30.03.2008 23:25:17