Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.09.2008, 15:11:57
medlyne medlyne is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.09.2008
Mesaje: 9
Implicit


O speranta pentru mine... Ajutati-ma!
Numele meu este Burungiu Madalina, sunt din Tulcea.
Povestea mea a inceput inainte sa apar pe lume. N-am mai avut rabdare sa astept 9 luni ca sa vad lumina zilei, sa ma bucur de viata...
Si astfel m-am nascut prematur, la doar 7 luni...Nici n-am apucat sa deschid bine ochii, sa privesc imprejur...si am cazut intr-o mare de necazuri, nesfarsite, ce-mi calauzesc si acum pasii, zi de zi...
Fiind adusa pe lume la doar 7 luni, plamanii mei au fost prea mici ca sa-mi oxigeneze normal creierul, astfel ca, practic din primele clipe de viata, am suferit de disfunctii ale sistemului nervos central: nu aveam echilibru, nu puteam sta in sezut si la varsta de un an nu-mi puteam tine capul drept...Inca de mica am fost dusa de parintii mei la nenumarati doctori, am umblat prin atatea spitale si centre de recuperare incat le-am pierdut numarul... Am facut gimnastica, ani de-a randul.. doar doar voi avea o sansa, cat de mica sa devin un om normal, sa ma pot bucura de viata, sa alerg, sa zambesc din tot sufletul, sa traiesc! Insa fara nici un rezultat...Am aflat cand am crescut putin si-am constientizat boala mea, de ce sufar: diplegie spastica. De mica, n-am putut sa merg singura, lipsita de echilibru fiind, si singura mea alternativa a reprezentat-o cadrul.... cu care ma deplasez si acum prin casa... si scaunul rulant pentru a iesi in lume.
Desi am fost de mica obisnuita sa cresc astfel, ingradita, am fost intotdeauna optimista, mi-am dorit foarte mult sa merg singura si-am crezut mereu ca la un moment va rasari soarele si pe strada mea..
Astfel, cu aceste ganduri si vise... am ajuns la 27 de ani sa sper pe mai departe ca va exista o sansa oricat de mica pentru mine..
Acum a aparut o sansa si pentru mine. Si-mi doresc atat de mult sa pot profita de ea... de singura sansa ivita in 27 de ani de suferinta...
De curand am aflat ca se face transplant cu celule stem olfactive. Am fost fericita pentru moment, insa apoi au aparut problemele. Transplantul se poate face doar in China, la o renumita clinica, am luat legatura cu ei si m-au programat pe data de 10 maritie 2009. Pntru a putea merge acolo, am nevoie de 20,000 de euro, suma mult prea mare pentru mine, pentru posibilitatile parintilor mei, care ar face orice sa ma vada fericita si sa-mi poata oferi ei aceasta sansa, dar din pacate nu au aceasta posibilitate.
M-am gandit sa va cer ajutorul, pentru a putea merge si eu in China, in speranta ca operatia pe care o voi face ma va ajuta sa devin o fiinta normala, sa pot sa alerg, sa dansez, sa ma bucur de viata.
Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati, asa cum puteti, sa-mi implinesc acest vis pe care il am inca din copilarie, adolescenta si care astazi este mai arzator ca oricare altul.

Va multumesc si cu speranta ca intr-o zi ma voi putea bucura si eu de viata in plenitudinea ei, va imbratisez cu drag,
Burungiu Madalina

Pentru cei care doresc sa ma ajute, pot dona o suma cat de mica in conturile deschise la BRD, pe numele mamei Burungiu Rodica:
in euro: RO39BRDE370SV08302953700
in lei: RO55BRDE370SV08299723700
http://povesteamea.cabanova.ro/

madalina

Mesaje: 2
Membru din: 29 Aug 2008, 10:29

Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.09.2008, 16:34:13
AndreiB AndreiB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.09.2007
Mesaje: 279
Implicit

Madalina, iarta-ma. nu pot sa te ajut material, insa am sa te pomenesc si speram cu totii ca Bunul Dumnezeu sa te ajute.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.09.2008, 17:13:26
medlyne medlyne is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.09.2008
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiB
Madalina, iarta-ma. nu pot sa te ajut material, insa am sa te pomenesc si speram cu totii ca Bunul Dumnezeu sa te ajute.
Doamne ajuta!
Va multumesc din inima
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.09.2008, 17:26:12
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Draga Madalina, m-a impresionat mult cele scrise de tine si despre necazul tau . Optimismul tau este extraordinar, esti o luptatoare si te rog lasa-ma sa te imbratisez pentru asta si in acelasi timp sa te asigur ca ma voi ruga pentru tine . Din punct de vedere financiar in fiece luna pe 11 - 12 cand iau lichidarea, voi contribui in lei , atat cat pot, dar avand speranta ca multi o vor face, putin cate putin de la cat mai multi, suma se va strange, putand duce la indeplinirea visului tau. Propun ca sa popularizam situatia ta si nr. conturilor in lei si euro, pe messenger. Dumnezeu sa te ajute sufletel, sa te vezi vindecata! DOAMNE AJUTA ! +
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.09.2008, 18:24:47
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Draga Madalina, m-a impresionat mult cele scrise de tine si despre necazul tau . Optimismul tau este extraordinar, esti o luptatoare si te rog lasa-ma sa te imbratisez pentru asta si in acelasi timp sa te asigur ca ma voi ruga pentru tine . Din punct de vedere financiar in fiece luna pe 11 - 12 cand iau lichidarea, voi contribui in lei , atat cat pot, dar avand speranta ca multi o vor face, putin cate putin de la cat mai multi, suma se va strange, putand duce la indeplinirea visului tau. Propun ca sa popularizam situatia ta si nr. conturilor in lei si euro, pe messenger. Dumnezeu sa te ajute sufletel, sa te vezi vindecata! DOAMNE AJUTA ! +
Pe mine m-a impresionat si mesajul tau Cristi ce suflet mare poti avea....nu ai ezitat prea mult sa daruiesti ceva.Madalina fii sigura ca si eu sint alaturi.
Te imbratisez :)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.09.2008, 20:42:37
aradeanu aradeanu is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

si eu; de asemenea, am trimis deja povestea ta si prietenilor mei prin e-mail, ca si ei s-o trimita mai departe. Dumnezeu sa fie cu tine, Madalina.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.09.2008, 22:04:21
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medlyne
Burungiu Rodica:
in euro: RO39BRDE370SV08302953700
Pt donatiile internationale prin varianta bancara electronica (internet banking) este obligatoriu si SWIFT-CODUL BRD-ului
L-am gasit si eu pe internet, acesta este: BRDEROBU


DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.09.2008, 01:54:09
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medlyne
O speranta pentru mine... Ajutati-ma!
Numele meu este Burungiu Madalina, sunt din Tulcea.
Povestea mea a inceput inainte sa apar pe lume. N-am mai avut rabdare sa astept 9 luni ca sa vad lumina zilei, sa ma bucur de viata...
Si astfel m-am nascut prematur, la doar 7 luni...Nici n-am apucat sa deschid bine ochii, sa privesc imprejur...si am cazut intr-o mare de necazuri, nesfarsite, ce-mi calauzesc si acum pasii, zi de zi...
Fiind adusa pe lume la doar 7 luni, plamanii mei au fost prea mici ca sa-mi oxigeneze normal creierul, astfel ca, practic din primele clipe de viata, am suferit de disfunctii ale sistemului nervos central: nu aveam echilibru, nu puteam sta in sezut si la varsta de un an nu-mi puteam tine capul drept...Inca de mica am fost dusa de parintii mei la nenumarati doctori, am umblat prin atatea spitale si centre de recuperare incat le-am pierdut numarul... Am facut gimnastica, ani de-a randul.. doar doar voi avea o sansa, cat de mica sa devin un om normal, sa ma pot bucura de viata, sa alerg, sa zambesc din tot sufletul, sa traiesc! Insa fara nici un rezultat...Am aflat cand am crescut putin si-am constientizat boala mea, de ce sufar: diplegie spastica. De mica, n-am putut sa merg singura, lipsita de echilibru fiind, si singura mea alternativa a reprezentat-o cadrul.... cu care ma deplasez si acum prin casa... si scaunul rulant pentru a iesi in lume.
Desi am fost de mica obisnuita sa cresc astfel, ingradita, am fost intotdeauna optimista, mi-am dorit foarte mult sa merg singura si-am crezut mereu ca la un moment va rasari soarele si pe strada mea..
Astfel, cu aceste ganduri si vise... am ajuns la 27 de ani sa sper pe mai departe ca va exista o sansa oricat de mica pentru mine..
Acum a aparut o sansa si pentru mine. Si-mi doresc atat de mult sa pot profita de ea... de singura sansa ivita in 27 de ani de suferinta...
De curand am aflat ca se face transplant cu celule stem olfactive. Am fost fericita pentru moment, insa apoi au aparut problemele. Transplantul se poate face doar in China, la o renumita clinica, am luat legatura cu ei si m-au programat pe data de 10 maritie 2009. Pntru a putea merge acolo, am nevoie de 20,000 de euro, suma mult prea mare pentru mine, pentru posibilitatile parintilor mei, care ar face orice sa ma vada fericita si sa-mi poata oferi ei aceasta sansa, dar din pacate nu au aceasta posibilitate.
M-am gandit sa va cer ajutorul, pentru a putea merge si eu in China, in speranta ca operatia pe care o voi face ma va ajuta sa devin o fiinta normala, sa pot sa alerg, sa dansez, sa ma bucur de viata.
Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati, asa cum puteti, sa-mi implinesc acest vis pe care il am inca din copilarie, adolescenta si care astazi este mai arzator ca oricare altul.

Va multumesc si cu speranta ca intr-o zi ma voi putea bucura si eu de viata in plenitudinea ei, va imbratisez cu drag,
Burungiu Madalina

Pentru cei care doresc sa ma ajute, pot dona o suma cat de mica in conturile deschise la BRD, pe numele mamei Burungiu Rodica:
in euro: RO39BRDE370SV08302953700
in lei: RO55BRDE370SV08299723700
http://povesteamea.cabanova.ro/

madalina

Mesaje: 2
Membru din: 29 Aug 2008, 10:29
:)Sa nu iti pierzi nici odata speranta in Dumnezeu.si eu sunt in scaun cu rotile, tot asa au aflat ai mei la nastere ca am probleme Referitor cu China sa sti ca si eu imi doresc f mullt sa merg singura defapt asta este visul meu:), am auzit de clinica asta din China si eu eram f bucuroasa si incantata, sincera sa fiu ma grabeam sa ajung acolo tot la fel am loat legatura cu ei si pana la urma m-am comvins singura ca nu se merita pt ca eu una nu am vazut pe nimeni cAre a fost acolo si este bn sau mai bn. Acum u hotarasti:)dar gandestete bn Sper ca nu te-am supi cu nimic:)pup Daca vrei sa vb id meu este pui_mic25 m-as bucura sa mai adaug o prietena:)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.09.2008, 06:26:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Draga Pui (Georgiana) , nu trebui sa deznadajduim niciodata. Deznadejdia nu-i cu folos. Trebuie sa lupam si sa ne ducem crucea pana la capat, sa ne ajutam si sa ne intarim unii pe altii. Doamne ajuta-ne sa -nvingem tot raul si necazul ! Amin.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.09.2008, 09:12:49
medlyne medlyne is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.09.2008
Mesaje: 9
Implicit

Va multumesc la toti pentru sprijin si incurajare... Nu vreau vreau sa renunt,am o sansa acum sa fac ceva pentru mine si ce va fi dumnezeu stiu, eu sper sa fie bine.
O sa va tin la curent cu plecare mea in China si cu strangerea banilor... cine vrea sa vorbeasca personal cu mine id-ul meu e medlyn26@yahoo :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
ajutati-ma si pe mine Membru Generalitati 5 30.12.2010 01:51:36
Pentru tine, pentru mine!... OmuBun Rugaciuni 22 02.08.2010 15:20:54
va rog sa ma ajutati ca sa pot intelege mai bine ce se intampla cu mine, alina73 Generalitati 59 23.06.2009 14:57:02