Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 21.12.2013, 07:35:10
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

După o lungă meditare scriu acum că și pentru mine, ca și pentru mulți(nu toți) dintre userii acestui forum, participarea mea cu plăcere(vă mulțumesc!) la temele acestui forum este, de fapt, o ”mângâiere” insidioasă de orgoliu, care reușește astfel să mă amăgească de ”buna mea credință”.
Am văzut la alții paiul din ochi(vă rog să mă iertați!), dar nu pot nega bârna mea, chiar dacă-mi ”place” să n-o observ.

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.12.2013, 08:10:07
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Domnul să ne ajute pe toți să ne pregătim de sărbătoarea Crăciunului, cu pace și bucurie în suflete!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 22.12.2013, 21:37:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Nu-i mai vezi postările. This message is hidden because X is on your ignore list. Înainte să fi pus întrebarea, mai practic era să vezi tu ce se întâmplă.
Lenea, bat-o vina :)
Adevarul este ca nu foloseste mai nimeni aceasta optiune, in primul rand ca le face placere aceste dispute si in al doilea rand, ca ii roade curioziotatea sa stie ce a scris "dusmanul".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 22.12.2013, 21:39:51
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Cand a afirmat acesta ca este crestin-ortodox? Niciodata. Doar ne-a facut pe noi sa credem acest lucru, dar el insusi nu a afirmat acest lucru despre sine.......
......in contrast cu cei care pretind sa fie recunoscuti drept ortodocsi pentru ca asa au scris la profil.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 22.12.2013, 23:30:16
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Adevarul este ca nu foloseste mai nimeni aceasta optiune
Testul îl treci tocmai nefolosind această opțiune.

Last edited by ovidiu b.; 23.12.2013 at 00:03:54.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 27.12.2013, 23:24:25
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit Re:

Pentru mine acest forum a fost un mare colac de salvare, din multe puncte de vedere... Eram hotarata atunci sa-mi pun capat zilelor chiar daca aveam un copil mic, apoi cand am facut cunostinta cu acest forum, viata mea a capatat un sens, incet-incet... sunt profund recunoscatoare, pentru ca Dumnezeu mi-a indrumat pasii aici si mi-a dat putere sa lupt, pe drum inainte. Am intalnit oameni minunati si va multumesc pentru ca mi-ati oferit un spriin atunci cand am cazut din picioare, ca ma suportati si nu ma judecati... Nu merit toate astea, insa apreciez impactul pozitiv pe care acest forum l-a avut in viata mea. Chiar daca in acest moment trec printr-un dezechilibru financiar foarte urat si ma lupt cu deznadejdea, ii multumesc Bunului Dumnezeu pentru ca sunt in viata, ca il am pe cel mic care in viitorul apropiat va face 5 ani si va multumesc voua ca nu m-ati lasat sa imi iau viata. Sper ca peste ani sa ajung acolo unde imi doresc si sa va pot multumi din nou pentru ca mi-ati dat o sansa la viata, atunci cand am avut cel mai mult nevoie.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 11.02.2014, 05:26:06
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acest forum a fost o "atracție" în ultimii ani, vă mulțumesc tuturor pentru asta și în general pentru comunicare... A făcut parte din viața mea și mi-a fost de folos.

Așa cum atrăgeau atenția mulți dintre voi, mai bine să ne folosim timpul pentru... o viață mai practică, mai concretă...

Vă doresc sănătate și bucurii!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 11.02.2014, 11:40:53
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
......in contrast cu cei care pretind sa fie recunoscuti drept ortodocsi pentru ca asa au scris la profil.
Atacul e cea mai buna aparare, se spune. Mai ales cand esti prins cu mata in sac...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor pentru doamna Bogman Margareta, user pe acest forum Adriana Cluj Umanitare 269 16.07.2013 23:41:58
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17