Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.02.2008, 21:22:35
danielar danielar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 1
Implicit

Sunt invatatoare intr-o localitate din judetul Mehedinti iar sotul meu este administrator la un Centru de copii cu probleme sociale de 0-3 ani din localitatea Vanju Mare ,Jud.Mehedinti.Centrul a fost construit de o fundatie iar acum se afla in administrarea primariei.Ca si spatiu centrul arata foarte bine dar in ceea ce priveste echipamentul necesar ,acesta nu exista. De aceea facem apel la intelegerea si bunavointa oamenilor cu suflet mare .Fiind un centru social aici exista copii cu nevoi sociale si cu dizabilitati.Fiind in custodia Primariei ,si cum toata lumea stie ca primariile oraselor mici nu dispun de fonduri prea mari ,primaria noastra nu poate asigura decat masa,pampersurile,utilitatile si materialele de curatenie.Noi stim ca cel mai mult copiilor le place sa se joace ,ori la centru nu exista jucarii si jocuri(cateva le-am primit tot prin bunavointa unor oameni de bine), specifice varstei,hainute de schimb,papucei si alte echipamente necesare.
Acum in ajunul Craciunului am fost vizitati si am primit pin parteneriate cu liceul,scoala generala,primaria ,dulciuri pentru acesti copii.
Cu speranta ca mai exista oameni care doresc sa ajute un copil sa se bucure ,sa-i faca viata mai frumoasa chiar si pentru cateva ore pe zi ,asteptam ca raspunsurile dumneavoastra sa fie favorabile si sa dam impreuna acestor copii o bucurie.
Va multumim!
"A avea înseamnă a primi de la semenii tăi o parte incomparabil mai mare decât cea corespunzătoare serviciilor pe care ai putut să le aduci"( Albert Einstein )
Mulți părinți doresc să-și vadă copii geniali, dar mai bine ar fi să dorească să-i vadă fericiți

Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.02.2008, 12:53:29
Nosam Nosam is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 68
Implicit

TRIST!!! DE PLANS!!! MERGETI putin si pe la patriarh, poate se milostiveste un pic spre acesti tzanci nefericiti. Ca, la cati bani investeste in ecumenism, ar putea sa ajute si copiii bolnaviori! Poate face asta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
placere sau bucurie? Anna Nunta 32 08.02.2013 15:43:48
Cata bucurie! Ana-Maria N Calugarul 1 13.02.2012 11:58:09
Daruiti iubire prin sfatul vostru E_my Nunta 16 08.06.2011 19:32:09
Pasti cu bucurie admin Sfintele Pasti - Invierea Domnului 89 28.04.2011 10:58:56
MARE BUCURIE ! cristiboss56 Pocainta 6 30.10.2007 00:50:57