Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #461  
Vechi 22.06.2014, 16:46:39
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

De cand sunt pe forum observ ca intotdeauna exista diversi indivizi cu probleme serioase la mansarda care intra pentru a jigni pe ortodcsi. Nu suntem lasati in pace. Vin atei sectari sau bolnavi si adminul e nevoit sa banneze si sa banneze. Oare asa sa fie si pe alte forumuri? Ortodocsii sa atace alte religii sau pareri?

Last edited by aubergine; 22.06.2014 at 16:48:53.
Reply With Quote
  #462  
Vechi 22.06.2014, 17:19:51
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Aici, admin-ul permite orice. E o problemă a celor care au plecat...
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #463  
Vechi 22.06.2014, 17:32:57
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Câinii maidanezi sunt o ofensă adusă umanității...!
Salut de mâine!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #464  
Vechi 22.06.2014, 19:42:50
Dharma Dharma is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 33
Implicit

Ofensa adusa de catre cine?
__________________
Obedience is doing what you are told regardless of what is right. Morality is doing what is right regardless of what you are told.
Reply With Quote
  #465  
Vechi 22.06.2014, 22:39:34
abigail abigail is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.06.2014
Mesaje: 1
Implicit Vrei sa spui ca esti crestin? Ortodox cumva?

Draga "cavalerule", nu stiu ce cauti pe acest site. Discursul tau se potriveste mai curand site-urilor care promoveaza extinctia speciilor. Stimate domn, crestinismul inseamna inainte de toate dragoste fata de creatia Tatalui. Tu nu esti stapanul acestei lumi pentru ca Stapanul este altul, tu esti cel in grija caruia s-a dat aceasta lume. Tu trebuie sa iubesti si sa protejezi creatia. Stiu, e greu sa pricepi. Incearca sa citesti cate ceva despre Sf. Modest (e ortodox) de exemplu, despre Sf Francisc ( e catolic) DAR, INAINTE DE TOATE CITESTE DE FOARTE MULTE ORI NOUL TESTAMENT. VEI VEDEA CA NU AI DREPTUL SA UCIZI, SA INSTIGI LA UCIDERE, CA TREBUIE SA AI MILA. Consider ca prezenta unuia ca tine este inoportuna pe un site crestin ortodox.
Cat despre cazul Anghel Ionut, Bunul Dumnezeu sa il ierte pe copil! Acest copil a fost ucis de un caine de lupta, din cauza ca a intrat pe o PROPRIETATE PRIVATA PAZITA, NESUPRAVEGHEAT fiind DE O FEMEIE IRESPONSABILA SI NETRASA LA RASPUNDERE! Este o manipulare creata pentru a acoperi scandalul Rosia Montana si a compromite politic un primar. Au fost masacrati, torturati mii de caini, ajunsi pe strazi din vina exclusiva a oamenilor. Esti crestin "cavalere"? Crezi ca Mantuitorului ii place sa te vada cum ucizi, torturezi, instigi la ura si razbunare impotriva cainilor? Ce spunea parintele Cleopa despre cei care ucid cainii? Stii? Cum ca atrag asupra lor mari blesteme, pentru ca Bunul Dumnezeu a creat cainele ca sa ne apere si sa ne fie prieten loial. Ai citit scrisoarea parintelui Rafail Noica despre acelasi subiect? Hai, pune mana si citeste.
Pana atunci, nu mai crea diversiuni pe un site al crestinilor ortodocsi si nu mai tulbura lumea cu sminteala ta!
Reply With Quote
  #466  
Vechi 22.06.2014, 22:53:46
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Cred ca subiectul cainii vagabonzi nu se va epuiza niciodata, datorita acestor mari inimosi, mari crestini, iubitorii de caini vagabonzi.
Pacat ca mai exista si restul, criminalii pacatosi din care cauza nu pot trai saracutii caini si nici respectivii iubitori.

Last edited by aubergine; 22.06.2014 at 22:57:38.
Reply With Quote
  #467  
Vechi 22.06.2014, 23:06:00
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

SUNT UN CRIMINAL!

NU vreau maidanezi!
NU vreau să-mi văd COPIII victime!
NU vreau patrupede în loc de bipede, chiar dacă sunt "pet-uri".

Vreau ca iubitorii de patrupede să ia aceste animăluțe pe la "acăsucăle" lor, să le crească, să le "omenească", "să le bine-fugărească"și să nu-mi taxeze veniturile pentru perpetuarea lor! Dacă nu sunt în stare să procreeze, au tot dreptul să-și găseasă semeni întru Univers, cosmos pentru viitoarele întâlniri de gradul III!!!

P.S. De fapt, asta e problema: ce ne facem cu dacă ar fi inteligență într-un cap de dog-cat-hot-dog?
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #468  
Vechi 23.06.2014, 09:44:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
De cand sunt pe forum observ ca intotdeauna exista diversi indivizi cu probleme serioase la mansarda care intra pentru a jigni pe ortodcsi. Nu suntem lasati in pace. Vin atei sectari sau bolnavi si adminul e nevoit sa banneze si sa banneze. Oare asa sa fie si pe alte forumuri? Ortodocsii sa atace alte religii sau pareri?
Pentru asta exista butonul de report.

Nu stiu daca toti sunt cu probleme la mansarda, poate unii sunt doar ignoranti.

N-ar fi de mirare deoarece catehizarea la noi este cvasi-inexistenta.
Se face religia in scoli pentru copii, dar pentru adulti nu prea exista asa ceva.

Daca ar exista, probabil ar afla si respectivii (desi m-as mira sa fie prea dusi pe la biserica) ca porunca "Sa nu ucizi" se refera la oameni si nu la animale.

De altfel, tare m-as mira ca respectivii sa fie vegani deci probabil si o doza de ipocrizie pe undeva.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare