Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.08.2012, 21:31:22
izmenuzza izmenuzza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2009
Locație: galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit dati-mi un sfat

Buna seara tuturor.Lucrez in Italia de un pic de timp si ca orice crestin am nevoie de dumnezeu. As vrea sa stiu daca gresesc intrand in biserica catolica si i-mi fac rugaciunile ,daca pot asculta slujbele lor fara sa ma simt vinovata ca tradez biserica ortodoxa,daca pot avea incredere in sfintenia statuilor din biserica lor sau trebuie sa le vad doar ca simple sclupturi,daca as putea sa visez ca pot pot vizita Lurdes din Franta si sa ma emotionez ca si ei de minunile Maicii Domnului.Nu stiu cum sa fac sa traiesc si sa simt emotiile alaturi de ei in ceea ce priveste biserica sau tot ce vad trebuie sa ignor si sa o privesc ca si cum ar fi muzeu...cand intru in biserica ortodoxa mi se ridica parul pe maini de emotie cand ascult slujba i-mi vine sa plang dar aici in Italia tot ce am vizitat mi-am reprimat impulsul de frica sa nu tradez religia.Cum sa fac?Am vizitat biserica Sf.Petru din Vatican si l-am privit ca un muzeu nu cu piosenie ma simt vinovata pentru asta....A nevoie de DUMNEZEU unde sa-l caut fara sa ma simt vinovata ca tradez biserica ortodoxa...
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dati-mi un sfat va rog! alinutzica Generalitati 14 06.07.2011 15:25:18
Dati-mi un sfat, va rog Ana_Maria Generalitati 97 23.06.2011 11:32:44
Dati-mi va rog un sfat mariuszamfirescu Nunta 8 08.02.2009 23:00:49
dati-mi un sfat sadiy Umanitare 5 21.07.2008 22:07:31
Dati-mi un sfat Dia Rugaciuni 7 15.12.2006 23:26:26