Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2013, 09:47:19
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit Donez televizor

Buna ziua tuturor!Avand in vedere faptul ca de curand eu insami am primit un alt televizor,as dori sa il donez pe cel care il aveam anterior si care este in buna stare unei familii care isi doreste si nu isi permite sa cumpere.
Este un televizor normal,color,cu telecomanda,diagonala obisnuita (nu stiu sa spun exact cm).
Dupa cum stiti eu sunt din Brasov,insa daca cineva reuseste sa rezolve cu transportul il pot trimite si in alta parte.
M-am gandit sa apelez la forum in ideea in care voi poate cunoasteti mai bine decat mine vreo familie nevoiasa care s-ar bucura sa il primeasca.Va multumesc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.04.2013, 11:13:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si eu care cand am vazut topicul am zis: "se pare ca in postul asta s-o mai luminat cineva, renunta heaven sa se mai uite la televizor" :))
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.04.2013, 11:17:40
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Eu spun că mai bine te duci și spui preotului paroh. Nu se poate să nu știe el pe cineva cu adevărat nevoiaș.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.04.2013, 11:29:02
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poți să-l vinzi pe okazii, sau să-l dai cuiva pe freecycle.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.04.2013, 12:49:38
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Multumesc pentru sugestii!
Ideea este ca nu doresc sa il vand,vreau sa il ofer ca dar si cuiva care chiar stiu ca isi doreste si este amarat,neavand posibilitatea sa isi achizitioneze singur unul.
Mi-ar fi fost mai usor cu o recomandare,de aceea am ales sa intreb,mai ales ca stiu ca sunt si colegi din Brasov pe forum.
@Dragos Voi incerca sa il intreb pe parintele la care ma spovedesc,insa acum e atat de ocupat,ca ma gandisem sa nu il mai deranjez si eu cu asta.
@Alin M-a amuzat postarea ta! :) Nu,inca nu m-am luminat in sensul asta,desi la mine,televizorul am prea putin timp sa il utilizez,iar atunci cand o fac,imi place sa urmaresc documentare in general.Dar nici pe acelea integral,pt ca de multe ori ma ia somnul la cat de obosita sunt seara cand ajung! :)
Adevaratul meu viciu ramane,insa,internetul,iar pe acest plan caut sa fac tot posibilul de a mai reduce timpul petrecut virtual.
Astept in continuare sugestii,poate careva dintre cititori cunoaste o astfel de familie si poate face o recomandare.Multumesc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.04.2013, 12:56:15
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ți-am sugerat să-l vinzi în ideea că ai putea să donezi banii obținuți unui nevoiaș. Iar pe freecycle de regulă sunt persoane care chiar au nevoie. Și poți selecta dintre cei doritori.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.04.2013, 12:57:28
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Ți-am sugerat să-l vinzi în ideea că ai putea să donezi banii obținuți unui nevoiaș. Iar pe freecycle de regulă sunt persoane care chiar au nevoie. Și poți selecta dintre cei doritori.
Multumesc frumos pentru sugestie!Daca nu gasesc altfel,voi lua in calcul si aceasta varianta. :)
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.04.2013, 16:17:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Arunci matza moarta in curtea altuia, aaa?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.04.2013, 17:42:59
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Arunci matza moarta in curtea altuia, aaa?
Ba e vie,parol! Sa il vezi numa pe Tom ce mai alearga dupa Jerry...:))
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.04.2013, 00:01:50
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Adevaratul meu viciu ramane,insa,internetul,iar pe acest plan caut sa fac tot posibilul de a mai reduce timpul petrecut virtual.
Te pot ajuta eu, daca imi donezi calculatorul...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare