Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 17.05.2010, 13:28:44
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Multumesc din suflet tuturor! Domnul sa va aiba in paza LUI!

Draga Dorina, ce sa spun? m-a durut sufletul atat de tare astazi si poate ca deacum mai mult ca inainte am sa ma rog mai mult si pentru toti cei bolnavi care sunt SINGURI si n-au pe nimeni alaturi.

Eu am fost pas cu pas de ieri si pana la iesirea din spital si dupa numai cu bunica tinand-o in brate, mangaind-o, sustinand-o, alergand pentru fisa de internare, dupa asistente, scaun sa stea jos, servetele, mancare dupa, medicamente, fiola de anestezie, etc.... si mi s-a parut ceva foarte normal si firesc sa stau asta.

Eu am fost crescuta de aceasta bunica a mea (din partea mamei) intrucat ai mei au divortat cand eu aveam 3 ani si m-au lasat la bunici. Bunica mi-a fost mama, dansa m-a vegheat in noptile de fierbinteli cu bolile copilariei, a facut lectiile cu mine, m-a spalat, m-a hranit, m-a educat, m-a facut om, ei in datorez tot ce sunt si mai ales, cel mai important lucru, CREDINTA.. Astazi chiar si dansa s-a mirat ca m-am trezit atat de devreme, la 5 dimineata eram imbracata gata desi abia la 8
Draga Maria toate gandurile mele bune pentru bunica ta Tudorica.. Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa o ocroteasca in durerea prin care trece...
In alta ordine de idei nu imi pot stapani mirarea de ceea ce imi povestesti.. ce spital e ala frate?? Zici ca e din filmele de groaza!!! Eu am facut pana acum 2 colonoscopii si 2 gastroscopii si nu am avut dureri, si nici vorba de tipat..intr-adevar ca nici nu poti spune ca zburzi de fericire,, era un usor disconfort dar nicidecum ceea ce povestesti tu....
parintii mei(mama este si ea insulino dependenta) la fel, au facut si ei gastroscopii si colonoscopii cu un usor sedativ, deci nu erau sub anestezie totala, simteau tot si nici unul dintre ei nu s-a plans de dureri sau sa tipe... este ff clar ca e ceva in neregula cu acel spital la care a fost bunica ta...
Reply With Quote
  #32  
Vechi 17.05.2010, 15:26:32
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Multumesc din suflet draga Marina pentru gandurile tale bune.

Povestea cu colonoscopia si gastroscopia e mai veche. Acum am internat-o pe bunica pentru o infectie foarte urata la picior si mi-e teama sa nu se ajunga la amputarea labei piciorului caci asta a spus initial doctorul ca urmeaza (

Dar am mare credinta ca va fi bine. Bunica a nimerit intr-un pat deasupra caruia se afla icoana Sfantului Nectarie. Sper sa aiba grija de ea caci stiu ca multe si mari minuni mai ales spre vindecare a facut si face acest sfant.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #33  
Vechi 17.05.2010, 18:04:31
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Smile

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Multumesc din suflet draga Marina pentru gandurile tale bune.

Povestea cu colonoscopia si gastroscopia e mai veche. Acum am internat-o pe bunica pentru o infectie foarte urata la picior si mi-e teama sa nu se ajunga la amputarea labei piciorului caci asta a spus initial doctorul ca urmeaza (

Dar am mare credinta ca va fi bine. Bunica a nimerit intr-un pat deasupra caruia se afla icoana Sfantului Nectarie. Sper sa aiba grija de ea caci stiu ca multe si mari minuni mai ales spre vindecare a facut si face acest sfant.
Despre Sfantul Nectarie vroiam si eu sa iti spun si m-am bucurat sa citesc ca deasupra patului bunicii se afla icoana Sfantului! Sigur are grija de bunicuta ta insa trebuie si noi sa ii cerem ajutorul!
Sfinte Nectarie tu poti si vrei sa ne ajuti ai grija de toti cei care au suferinte trupesti si sufletesti, alina-i cum Tu stii si cere Lui Dumnezeu mantuirea lor!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 18.05.2010, 01:48:54
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Despre Sfantul Nectarie vroiam si eu sa iti spun si m-am bucurat sa citesc ca deasupra patului bunicii se afla icoana Sfantului! Sigur are grija de bunicuta ta insa trebuie si noi sa ii cerem ajutorul!
Sfinte Nectarie tu poti si vrei sa ne ajuti ai grija de toti cei care au suferinte trupesti si sufletesti, alina-i cum Tu stii si cere Lui Dumnezeu mantuirea lor!
AMIN! Doamne ajuta! Sa dea Bunul Dumnezeu sanatate tuturor celor bolnavi si sa ne miluiasca pe noi pacatosii si sa asculte rugaciunile noastre ale celor care ne rugam pentru insanatosirea lor.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #35  
Vechi 09.07.2015, 17:05:09
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Multumesc din suflet draga Marina pentru gandurile tale bune.

Povestea cu colonoscopia si gastroscopia e mai veche. Acum am internat-o pe bunica pentru o infectie foarte urata la picior si mi-e teama sa nu se ajunga la amputarea labei piciorului caci asta a spus initial doctorul ca urmeaza (

Dar am mare credinta ca va fi bine. Bunica a nimerit intr-un pat deasupra caruia se afla icoana Sfantului Nectarie. Sper sa aiba grija de ea caci stiu ca multe si mari minuni mai ales spre vindecare a facut si face acest sfant.
Pentru ca am observat ca pe forum s-a format o comunitate de utilizatori care sunt cam aceiasi de pe vremea cand am intrat si eu pentru prima data pe aici (prin 2009 daca nu ma insel, nu am stat sa verific) m-am gandit sa reiau vechile mele postari sa vad ce s-a mai scris la ele si sa va spun ce s-a mai intamplat cu acele subiecte.
Cred ca e interesant de vazut cum lucreaza Dumnezeu in viata unui om.
Legat de acest fir de discutie, (cred ca mai este unul legat tot de bunica mea, am sa-l caut), trebuie sa va aduc la cunostinta cu regret in suflet ca bunica mea a plecat la Domnul anul trecut in luna noiembrie.
Insa interesant este sa va povestesc ce s-a intamplat atunci, cu acea infectie la picior pentru care va rugam aici sa o pomeniti pe bunica mea in rugaciune.
S-a vindecat in mod miraculos, spre uluirea totala a tuturor ortopezilor din spital care au venit sa o vada pe bunica si nu le venea sa creada asa ceva.
Ce am facut eu? Am tinut post (cu binecuvantare de la duhovnic) si am participat la slujba de sfantul maslu pomenind-o in mod special pe bunica si am uns-o cu uleiul sfintit in cadrul acelei slujbe.
Am credinta nestramutata ca rugaciunile catre sf Nectarie si participarea la slujba de maslu facuta pe fond de post si rugaciune permanenta au fost cele ce au ajutat.
Deci nu deznadajduiti niciodata indiferent de verdictul medicilor. Ceea ce e imposibil oamenilor la Dumnezeu este posibil.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
informatii despre azile, asezaminte sociale pentru persoanele cu probleme de sanatate maria32 Umanitare 69 03.08.2011 12:33:31
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 23:45:09
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 13:58:53
10 aliati pentru sanatate absolutep0wer Generalitati 0 25.06.2010 06:09:03
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 1 13.03.2010 20:30:22