Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 14.07.2011, 15:27:18
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
toate localitatile aglomerate au parte de aceasi soarta,
Aglomeratia nu este o scuza pentru felul de a fi al oamenilor.

Viziteaza IASIUL . Este un oras superb. Oamenii sunt deschisi, amabili, binevoitori, ospitalieri. Or avea si ei "hibele" lor ca tot romanu`,dar nu sunt nicidecum cainosi si agresivi.

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Sunt bolnavi de mandrie acuta,unii cred ca-s mai cu mot decat altii din acest motiv nu stiu chiar ce soarta va avea acest popor?!?!?!
Mai bolnavi de mandrie acuta ca bucurestenii nu-s niciunul. Ei sunt la "km 0", de la ei sa da ora exacta si toti cei care nu locuiesc in raza municipiului Bucuresti, sunt din provincie si deci sunt taranoi si multe bla bla-uri d`astea!

Last edited by Melissa; 14.07.2011 at 15:42:31.
Reply With Quote
  #252  
Vechi 14.07.2011, 15:28:21
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Eu merg in Bucuresti si int-adevar e mizerie.
Nu a spus-o cu intentie rea ,a facut o constatare.
De ce sa vedem raul unde nu e raul ?
Asa e Anita. Multumesc.:-)
Reply With Quote
  #253  
Vechi 14.07.2011, 16:46:43
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Wwooww cata agresivitate! Esti bucuresteanca?:-))

De ce te incorzi asa la noi?

Ma surprinzi Yasmina ca dupa atata timp, mi-ai pus niste intrebari care denota altceva decat mi-as fi dorit de la tine! De aceea nici nu-ti raspund la ele. Crezi ce vrei.
Melissa, poate nu observi, dar fata de Yasmina ai in aceasta postare atitudinea unui tutore, de parca ai fi responsabila de educatia si evolutia ei si o tragi de urechi.


La subiect: romanii sunt peste tot la fel. Sunt romani "si punctum".
Reply With Quote
  #254  
Vechi 14.07.2011, 16:56:04
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Mai bolnavi de mandrie acuta ca bucurestenii nu-s niciunul. Ei sunt la "km 0", de la ei sa da ora exacta si toti cei care nu locuiesc in raza municipiului Bucuresti, sunt din provincie si deci sunt taranoi si multe bla bla-uri d`astea!
Permite-mi să te contrazic.
Ai o părere greșită despre bucureșteni.
Eu sunt "în trecere" prin București, dar am sesizat oameni foarte stresați, nervoși și agitați.
Săracii...
Reply With Quote
  #255  
Vechi 14.07.2011, 16:57:48
richard_d's Avatar
richard_d richard_d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Viziteaza IASIUL . Este un oras superb. Oamenii sunt deschisi, amabili, binevoitori, ospitalieri. Or avea si ei "hibele" lor ca tot romanu`,dar nu sunt nicidecum cainosi si agresivi.
!
Mai multe crime si violuri ca in Moldova nu se intampla niciunde in tara.

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Mai bolnavi de mandrie acuta ca bucurestenii nu-s niciunul. Ei sunt la "km 0", de la ei sa da ora exacta si toti cei care nu locuiesc in raza municipiului Bucuresti, sunt din provincie si deci sunt taranoi si multe bla bla-uri d`astea!
Poate ca in unele persoane mandria este exagerata. Dar Bucuresti este capitala tarii, "km 0", aici se da ora exacta.
Reply With Quote
  #256  
Vechi 14.07.2011, 17:03:03
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Melissa, poate nu observi, dar fata de Yasmina ai in aceasta postare atitudinea unui tutore, de parca ai fi responsabila de educatia si evolutia ei si o tragi de urechi.
Si tu Brutus??:-))


Ai inteles TOTAL gresit!Nu ar trebui sa te bagi daca nu intelegi! Nu am facut referire NICI LA EDUCATIA EI si NICI LA EVOLUTIA EI! Si nici pomeneala sa o trag de urechi!

Yasmina stie la ce ma refeream. SPER!
Reply With Quote
  #257  
Vechi 14.07.2011, 17:04:37
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LittleSparrow Vezi mesajul
Permite-mi să te contrazic.
Ai o părere greșită despre bucureșteni.
Eu sunt "în trecere" prin București, dar am sesizat oameni foarte stresați, nervoși și agitați.
Săracii...
Nu ma contrazici cu nimic. Asta este si parerea mea!( citatul pe care l-ai dat n-are legatura cu ceea ce spui)
Reply With Quote
  #258  
Vechi 14.07.2011, 17:06:50
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Si tu Brutus??:-))


Ai inteles TOTAL gresit!Nu ar trebui sa te bagi daca nu intelegi! Nu am facut referire NICI LA EDUCATIA EI si NICI LA EVOLUTIA EI! Si nici pomeneala sa o trag de urechi!

Yasmina stie la ce ma refeream. SPER!
Am inteles foarte bine postarea ta.

"intrebarile pe care mi le pui denota altceva decat mi-as fi dorit de la tine" - fraza aceasta postata public are un aer de superioritate a educatorului in fata bietului invatacel care se vede tras de urechi.
Reply With Quote
  #259  
Vechi 14.07.2011, 17:06:59
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Poate ca in unele persoane mandria este exagerata. Dar Bucuresti este capitala tarii, "km 0", aici se da ora exacta.
Locuiesc de ani buni în București, însă n-am găsit până acum motive de a fi mândru de asta. În general, snobii se mândresc cu gradul de civilizație al orașului lor, însă bucureștenii sunt, cu siguranță, mult întrecuți de orașe din provincie; mai ales cele din Ardeal.
E un oraș în mare parte lipsit de personalitate, obositor, și de aceea, probabil, oamenii sunt mai puțin amabili decât în provincie.
Reply With Quote
  #260  
Vechi 14.07.2011, 17:07:21
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Mai multe crime si violuri ca in Moldova nu se intampla niciunde in tara.
O fi. Dar asta nu inseamna ca nu sunt asa cum am spus.

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Poate ca in unele persoane mandria este exagerata. Dar Bucuresti este capitala tarii, "km 0", aici se da ora exacta.
Pai daa..exact ce spuneam!:-))
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 02:18:41
Cum face noua Irodiada dna Elena Udrea inselata de draci sminteala in popor mihailt Generalitati 12 29.04.2010 19:37:25
POPOR ALES, IUDEOMASONERIE SI IUDEOCOMUNISM adelin_antonescu Iudaismul 3 14.06.2007 19:17:40