Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.02.2008, 07:36:30
iacovlev_monica iacovlev_monica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2008
Mesaje: 1
Implicit

sunt monica,din botosani si ma intrebam daca nu mi-ati putea furniza cateva informatii despre examenul de capacitate preoteasca!m-am casatorit de curand cu un absolvent al unui seminar teologic si as vrea sa-l ajut sa faca ascest mare pas,cu atat mai mult cu cat il vad ingrozit de dificultatea acestui examen si de povara pe care o aduce cu sine preotia!In plus,cu fiecare zi care trece il vad tot mai preocupat de prezent si ma simt vinovata,nu as vrea sa renunte la ce si-a dorit mereu doar ca sa ne fie bine din punct de vedere financiar!as vrea sa-l ajut sa se regaseasca si de aceea consider ca obtinerea acestor informatii este foarte importanta.va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.02.2008, 16:43:39
lucyan lucyan is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.10.2007
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iacovlev_monica
sunt monica,din botosani si ma intrebam daca nu mi-ati putea furniza cateva informatii despre examenul de capacitate preoteasca!m-am casatorit de curand cu un absolvent al unui seminar teologic si as vrea sa-l ajut sa faca ascest mare pas,cu atat mai mult cu cat il vad ingrozit de dificultatea acestui examen si de povara pe care o aduce cu sine preotia!In plus,cu fiecare zi care trece il vad tot mai preocupat de prezent si ma simt vinovata,nu as vrea sa renunte la ce si-a dorit mereu doar ca sa ne fie bine din punct de vedere financiar!as vrea sa-l ajut sa se regaseasca si de aceea consider ca obtinerea acestor informatii este foarte importanta.va multumesc!
Am cautat pe mai multe siteuri si am gasit aici o programa pentru capacitate preoteasca .http://www.episcopiacaransebesului.ro/downloads.php?cat_id=1
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.05.2008, 14:16:38
sergiub sergiub is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.05.2008
Mesaje: 4
Implicit

MONICA,
SITE-UL CARE IL AI CA INDRUMATOR E OK DOAR CA APROXIMATIE PENTRU CA EX DE CAP DIN MOLDOVA NU E ACELASI CA CEL DIN CARANSEBES.AI MESS-UL MEU ITI DAU TOATE INFORMATIILE NECESARE MAI ALES CA DE CURAND AM TRECUT SI EU PRIN ACEL TEST TOT DIN BOTOSANI FIIND SI EU...brasoveanuserj -----acesta este si te voi indruma unde trebuie...mantuire usoara tuturor...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
viciile si capacitatea noastra de a fi sinceri cu noi insine Delirul Generalitati 8 06.09.2010 13:37:02
subiecte examen capacitate preoteasca 2008 mmaria Generalitati 3 01.03.2008 19:42:25