Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1751  
Vechi 03.06.2016, 12:05:15
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Sa fim seriosi, sanatatea nu provine pe cale evolutiva prin sport si dieta. sloganul minte sanatoasa in trup sanatos e antic si pagan. Sanatatea vine prin credinta. Antonie cel Mare a trait 105 ani nu prin sport ci prin credinta si nevoita in pustie
Felicitări. Tocmai ați cîștigat premiul suprem pentru stupiditate mistică & fanatică. Cînd doriți să îl ridicați?
Prefer să moară orice credință și idee în oameni, decît să (mai) moară oameni din cauza credințelor/ideilor sensu lato. Înțelegeți? Prefer oricînd un căldicism pașnic, unei nebunii bigote. Am scris "căldicism", nu "ateism".
  #1752  
Vechi 03.06.2016, 12:07:22
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai pentru că e antic și păgîn, e mai bun decît aiureli medievaliste, respectiv îmbuibări consumeriste. În general, ce este "antic și păgîn" este mult mai sănătos.
  #1753  
Vechi 03.06.2016, 12:37:28
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Sportul e pentru aventurieri sau lenesi
:))

Deci omul care sta toata ziua in fund la birou lucrand prin excel-uri este mai putin lenes decat un sportiv care are n-spe antrenamente pe zi pana la epuizare?
  #1754  
Vechi 03.06.2016, 12:43:18
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Sa fim seriosi, sanatatea nu provine pe cale evolutiva prin sport si dieta. sloganul minte sanatoasa in trup sanatos e antic si pagan. Sanatatea vine prin credinta. Antonie cel Mare a trait 105 ani nu prin sport ci prin credinta si nevoita in pustie
http://adevarul.ro/locale/timisoara/...71b/index.html

Stire recenta
  #1755  
Vechi 03.06.2016, 12:58:31
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Oameni nebuni.
  #1756  
Vechi 03.06.2016, 17:34:08
altulunul altulunul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2016
Mesaje: 254
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Prefer oricînd un căldicism pașnic
Cred ca nu stiti despre ce vorbiti
Caldicismul este condamnat mai rau decat necredinta, pentru ca e bataie de joc la adresa credintei.
  #1757  
Vechi 03.06.2016, 17:37:07
altulunul altulunul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2016
Mesaje: 254
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Oameni nebuni.
Este vorba de perceptele evolutiei care invata ca indivizii superiori se adapteaza singuri iar cei slabi trebuie lasati sa moara
  #1758  
Vechi 03.06.2016, 17:48:28
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Cred ca nu stiti despre ce vorbiti
Caldicismul este condamnat mai rau decat necredinta, pentru ca e bataie de joc la adresa credintei.
Imi asum asta, pina la consecintele ultime.
  #1759  
Vechi 03.06.2016, 18:15:23
altulunul altulunul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2016
Mesaje: 254
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Imi asum asta, pina la consecintele ultime.
Cred ca nu intelegeti
Nu va asumati decat in domeniul credintei celorlalti.
Cand e vorba de persoana dumneavoastra sunteti extrem de unilateral
  #1760  
Vechi 03.06.2016, 20:33:27
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de altulunul Vezi mesajul
Cred ca nu intelegeti
Nu va asumati decat in domeniul credintei celorlalti.
Cand e vorba de persoana dumneavoastra sunteti extrem de unilateral
Nu. Eu vorbeam de mine, nu de altii. Felul cum vad eu actul de exercitare al unei credinte date este customizat in sensul ca este dezbarat de orice radicalism si misionarism auto-incitat, care se vede la unii care sint precum niste ciini care latra. Cititi discursurile crestinilor "sfinti" care instigau la cruciadele baltice sau anti-eretice: seamana cu latratul ciinilor alfa, din vreo oarecare haita de maidanezi. Repet: nici o credinta nu este mai presus de Viata. Cind o sa putem creea universuri si viata din nimic, ca si Facatorul, atunci vom avea, noi oamenii, dreptul real de a omori pe cine si ce ne place. (Sper ca realizati ca este un reductio ad absurdum). Pina atunci, am face bine sa cerem iertare permanent pentru ce mizerii facem.
Subiect închis