Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 14.10.2021, 19:54:45
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member

Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ce-a facut?

Nu el a negat-o ci tu o negi caci tu ai mancat circulara!
...

Precum judeci si osandesti vei fi judecat si osandit!
Intelegi ceva din ce-ti scriu? Realizezi?

Nu dai dovada de coerenta logica draga Moroncele...

Esti profund incoerent si ilogic.

Ia-ti tratamentul corespunzator.
Vechi 14.10.2021, 20:02:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member

Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Ortodox cu Calea, Cluj-N
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Mi-am cerut scuze, și îmi cer și acum, că te-am numit martalog, să vezi că nu e o formă de mândrie(adică de prostie), însă dumneata ești analfabet funcțional. Exprimarea liberă are umbră, penumbră, lumină, metafore, epitete, etc. O complexitate ce te depășește. Ți-am spus că nu te estimez, pt că dacă aș face-o, m-aș coborâ la nivelul tău, și m-ai bate cu experiența. Poate așa înțelege și domnul Demetrius. Probabil trăiești pe la vreo mănăstire, unde ești supus la mici întrebuințări ca să nu obosească conștientul. Că în societate nu văd să te descurci. Te compatimesc sincer, la ce găuri craniale sunt în perete înainte să tastezi aici...

P.S. Nu imi răspunde că îmi este silă să îți răspund. Te rog!
@gpalme multe altora, ti-am zis ca filozoful e nevinovat? Si-a cerut scuze, deci nici eu nu te mai fac martoloz si martzafoi... primesc si eu sa ma scuz.

@Nietsce, foarte frumos domnule Pileozoof!
Scrieti frumos romaneste, ganditi frumos, va cereti scuze, nu vreti sa va mandriti si va dati seama de multe bune si rele. Spor la cautat adevarul Adevarat!

Sunteti pe Calea cea buna!
E bine sa ai discernamant duhovnicesc.

Mie desi mi-e sila mi-e si mila... deci de aia... ii tooooot raspund. (Iubeste pe vrajmasii tai si vei avea rasplata in Ceruri. Casnicii tai sunt vrajmasii tai crestinule care vrei sa lepezi lumea!)
MorockU-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-IStoLumE-stiE-sinE-tuEUtU-labordelatoria totmaimarElui U-mEU-laudaros-basculaș-tradator=altăgrijăpocă-altstrescapoSS-haita-UklUsuxklan-vrinteresU-vreasefUlet-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-victiviclUidol isputolen-te iASIA cu fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci c@ fraieul treaba murdara pofta-plictisU c@ ipocrithU-fakE)]. Să scap citim cu Credința Cuvântul si credem ca a facut si face FataTa.

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 20:05:13.
Reply With Quote
Vechi 14.10.2021, 20:11:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member

Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Ortodox cu Calea, Cluj-N
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu dai dovada de coerenta logica draga Moroncele...

Esti profund incoerent si ilogic.

Ia-ti tratamentul corespunzator.
Io-s cu Duhul nu cu ”sfanta” rationalitate spiritista, si nu am idol toximoronul asa ca nu-mi confunda niknameul cu idolii tai.

Intelegi domnule victiminvers mare tragator de gpalme ca esti din alt staul?
Noi, oile din staulul ortodox credem in Duhul deci nu vreau sa dau dovada de coerenta logica ci de altceva, de umilinta si smerenie fara insa se lepad adevarul Adevarat, Hristos-Cuvantul!

Si-o fi infiltrat papalâcul cârtite pe forumul ortodox?
De ce ai icoana lui gpalama daca slujesti inalta poarta, larga laraga... poarta marelui babilon?

Vrei sa duci lumea in amagire si confuzie?

N-ar fi mai normal sa-ti pui pe papa drept icoana ca sa stie lumea de aici ca te crezi ca el infailibil si ca dai mereu de respectat bule papale si ca faci in numele lui inchizitie si prigoana indemnand ortodocsii la unire in talibanism de tip kukuxclan?

De ce nu esti cinstit si nu porti hainele credintei tale, un eretic ce a lepadat ortodoxia si Duhul pentru ”sfnta” ratiune spiritista? De ce teologule incompetent si raspopit?
MorockU-vsovi învața de la Mesia cu sfinti lepadarea de lume [(fireEhoțU-smintEniamorti-IStoLumE-stiE-sinE-tuEUtU-labordelatoria totmaimarElui U-mEU-laudaros-basculaș-tradator=altăgrijăpocă-altstrescapoSS-haita-UklUsuxklan-vrinteresU-vreasefUlet-blestem-hula-vis-program cu final-ieși-rea-victiviclUidol isputolen-te iASIA cu fascinatia gogoșerpiszmEUlui sa le faci c@ fraieul treaba murdara pofta-plictisU c@ ipocrithU-fakE)]. Să scap citim cu Credința Cuvântul si credem ca a facut si face FataTa.

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 20:16:07.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare