Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 13.05.2008, 20:27:05
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iana
Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de iana
Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de iana
Citat:
În prealabil postat de ancah
Care e comentariul tau, Iana?
Eu cunosc povestea. Dv?
Povesti cunosc si eu multe.
Am observat, stati linistita.
Lupul isi schimba numele, dar naravul ba.
Doamna, despre ce se intampla in Ardeal, exista informatii pe www.crestinortodox.ro, cautati, daca nu credeti.
De ex.: la canonizarea martirilor bistriteni care a avut loc nu demult, episcopul Oradiei nu a binevoit sa participe, acestia fiind martiri ucisi ca n-au vrut sa-si paraseasca credinta, adica sa treaca la greco-catolicism. Iar episcopul amintit este in relatii de stransa prietenie cu greco-cat., si nu poate sa-i supere nu? Nu credeti ca, atunci cand sunt canonizati Sfinti romani, ar trebui sa fie sarbatoare in toata tara?
Dar am inteles ca nu vreti un dialog, parerile dvs sunt margaritare si nu le aruncati la porci,(asta era ideea nu?).
iana, nu e cazul sa-mi atribui mie cuvintele Domnului.
Dealtfel nici tonul tau nu este potrivit pentru acest forum. Ma intreb la ce te ajuta?!? Doar sa-ti satisfaca mandria , poate.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 14.05.2008, 11:48:44
rebellu007's Avatar
rebellu007 rebellu007 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

nu inteleg de ce unii amesteca apa cu uleiul ?
nu sunt decat niste alchimisti in cautarea unor materiale din care sa scoata aur. nu inteleg de ce fac asta cata vreme aurul e sub nasul lor. de ce scormonesc in gunoiul vecinului chiar nu inteleg. il ajuti cu o cana de zahar cu orice dar nu te duci in casa lui sa te amesteci si sa-i muti mobila, sa-i educi nevasta si copiii sau sa ii dai jos tablourile la fel cum iti solicita el acum sa-ti dat jos icoanele de pe pereti. de la tine din casa, unde le-ai avut de cand el nici nu exista ca identitate. si apropo de asta. suntem identitati si asa trebuie sa ramanem pentru ca judecata e individuala. globalizarea e o porcarie.
aveti grija de sufletul vostru pentru ca, in dorinta voastra de a-i ajuta pe altii o sa ramaneti in fundu gol. si la judecata nu se va uita nimeni ca i-ai pus in caruta altuia sacii si pe ai tai i-ai lasat pe drum.
doua lucruri sa va ramana in cap: apa si uleiul. spor la treaba.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 14.05.2008, 22:08:30
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

dreptate ai f.f.mare ..rebellule!:)
Reply With Quote
  #44  
Vechi 15.04.2014, 21:26:13
bandidos bandidos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2014
Mesaje: 7
Implicit

Ecumenistii nu au pace. Vor sa distruga credinta ortodoxa prin amestecare cu ateismul si cu protentastismul sau cu erezia papistasa. pt acest lucru s-a stabilit un sinod in 2016 . un sinod talharesc din pacate...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ECUMENISMUL Pravoslavia Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 1320 01.11.2017 22:47:00
Catolicismul si ecumenismul MariaB Biserica Romano-Catolica 115 18.08.2013 20:21:58
Ecumenismul MadalinS Generalitati 0 30.09.2007 04:12:34
Ecumenismul IonelaCristina Biserica Ortodoxa si Massmedia 10 03.04.2007 17:46:17