Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 15.10.2008, 08:06:22
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Ce nu pot intelege este ca faci niste afirmatii si apoi la scurt timp nu mai porti raspunderea lor...crezi ca daca administratorul le va sterge, se schimba cu ceva situatia?? gandurile au fost exprimate... cuvantul rostit!!! asa ca ai curajul sde a purta raspunderea!!!!asta e! cu totii vorbim vrute si nevrute!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 15.10.2008, 09:48:50
acidironic acidironic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.09.2008
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
D'le acid si ironic, citeste atunci tot la aceste Generalitati, topicul "Disperare" scris de un frate d-al nostru si trage comcluzile ce se cuvin sau punete in locul lui Tudor.
Am inteles. Am nimerit intr-o telenovela. Ma retrag pentru ca nu e visul meu sa ma bag in astfel de conflicte. Eu comentasem strict mesajul lui jan fara sa stiu in ce e bagat. Sincer nu ma priveste viata personala a niciunuia dintre cei cu care vb pe forum si atunci prefer sa ma retrag din astfel de "afaceri". Asta nu inseamna ca nu am o parere! In fine. Eu o las balta cu topicul asta. Certati-va intre voi ca va pricepeti la asta, nu aveti nevoie si de mine.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 15.10.2008, 09:49:37
acidironic acidironic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.09.2008
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Oare nu stii ca Hristos vorbeste la spovedanie, nu preotul? Ca nu ne spovedim omului, ci lui Dumnezeu?
Nu te pot condamna; doar imi pare rau pentru nestiinta ta.
Si...crezi ca Dumnezeu poate fi mandru?

Dar, revenind la topic, imi pare rau vazand ca sunt unii, care nu au loc de marii nostri duhovnici, putini la numar in viata, ponegrindu-i fara rost. E pacat, fratilor!
Dulce amagire.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 15.10.2008, 15:10:09
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Dulce amagire?

Oare si iertarea pacatelor, pe care o obtinem cu ajutorul preotului, e tot "dulce amagire"?
Atunci in ce consta credinta?
Am pus ghilimelele pentru a arata ca iau distanta de la asemenea parere.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
duhovnicul Adrian Fageteanu Mtcrysty17 Stiri, actualitati, anunturi 44 30.09.2012 19:13:06
Despre parintele Adrian Fageteanu antoniap Mari Duhovnici si predicile lor 27 22.11.2011 21:52:04
Rugaciuni pentru Arsenie PAPACIOC si Adrian FAGETEANU colaps Generalitati 20 14.07.2011 14:58:59
Parintele Adrian Fageteanu: “SA NU PRIMEASCA NIMENI!- Nu primiti nimic tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 3 08.02.2009 19:38:22
Adrian Adrian27 Generalitati 11 23.08.2007 15:46:07