Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.04.2009, 23:11:15
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Casa regala a Greciei a primit 175 milioane de € despagubire pentru tot ce a avut regele inainte de a fi detronat. Deci regele Mihai nu e o exceptie; dealtfel familia regala a avut proprietati; e vorba deci de retrocedare, nu de altceva.
Situatia pensionarilor nu are legatura cu proprietatile cuiva; din acest punct de vedere nu exista dreptate.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.04.2009, 23:16:18
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]Românul nu se dezminte...Inteligent, fin observator si cu simtul umorului [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Un ascultător întreabă la Radio Erevan:
- Ce e mai greu? Ca Radu Duda să convingă electoratul monarhist că Margareta poate fi soție de președinte, sau ca Antonescu să convingă electoratul liberal că el e adevăratul monarhist?
Răspuns:
- Nu mai insistați, dle Patriciu! [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.04.2009, 23:30:38
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

De la atata umor m-au trecut fiori reci...
Duda are o tinuta, e stilat, stie sa vorbeasca, poate sa reprezinte; totusi nu l-as vrea in calitate de presedinte, ci mai degraba de rege, caci e pacat ca o printesa sa devina sotie de presedinte.
Iar Antonescu ca presedinte nu mi se pare o alegere buna pentru Romania; parerea mea. Atunci il prefer de o mie de ori pe Duda. Poate va fi in stare sa schimbe ceva in Romania.
Dar alti candidati nu mai sunt? E printre ei vreun brailean?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.04.2009, 23:37:35
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
De la atata umor m-au trecut fiori reci...
Duda are o tinuta, e stilat, stie sa vorbeasca, poate sa reprezinte; totusi nu l-as vrea in calitate de presedinte, ci mai degraba de rege, caci e pacat ca o printesa sa devina sotie de presedinte.
Iar Antonescu ca presedinte nu mi se pare o alegere buna pentru Romania; parerea mea. Atunci il prefer de o mie de ori pe Duda. Poate va fi in stare sa schimbe ceva in Romania.
Dar alti candidati nu mai sunt? E printre ei vreun brailean?
[COLOR=green]Duda si-a anuntat oficial candidatura, aseara. Mai este Geoana, Antonescu, Miron Cozma... Basescu nu si-a anuntat candidatura, inca. [/COLOR]
[COLOR=green]De fapt, intr-o emisiune televizata, se pare ca putin dupa anul nou, a spus ca nu stie daca mai candideaza. Și tace...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.04.2009, 00:07:30
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Miron Cozma? Cel , care vroia sa devina presedinte si a venit in forta pana la Costesti...si tot ce a urmat... sau e potrivire de nume? ! ?
Trebuie sa ne punem pe rugaciuni serioase, fratilor! Dar nu de o zi, ci pana la alegeri. Poate ne punem si cenusa in cap, ca ninivenii, ca sa ne creada Dumnezeu ca ne caim. Altfel nu vad ce poate iesi bun...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.04.2009, 00:58:56
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Scrabble, regele nu era minor la sfarsitul razboiului, avea parca in jur de 25 de ani.

Cat despre Radu Duda, nu stiu. Parca e actor de meserie? Ce treaba are actoria cu presedentia? O sa trebuiasca sa ma convinga cu argumente mult mai solide decat "sunt insurat cu o tipa de vita nobila, am niste maniere si o tinuta...." Blah. Ce anume stie el sa faca?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.04.2009, 01:06:18
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Radu Duda ne-a reprezentat si la UE, daca nu ma insel. Vorbeste f frumos, adica nu vorbeste gura fara el, cum am vazut la altii; si cred ca a depasit de mult faza cu actoria.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.04.2009, 04:39:43
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
totusi nu l-as vrea in calitate de presedinte, ci mai degraba de rege, ...

Multumim Doamne ca Anca nu-l poate alege pe rege

Hai ca cu asta mai dat gata... Actoras-smecheras limbut de provincie care a locuit la bloc din PFL sa ajunga REGELE ROMANIEI.

Poate in rol de regele tiganilor da... Doamne ca mare este gradina ta...si intradevar ne meritam soarta crunta pe care o traim.

Din trei lulele trei surcele de provincie...devine alde Duda mare ANALIST POLITIC SI EXPERT IN ALE ISTORIEI
...nici o grija ca l-am auzit vorbind de citeva ori, iar logoreea o are ca si Ronald Reagan din A C T O R I E

Ancah, poate nu stii, dar un actor POATE IMITA pe ORICINE SI ORICE , si chiar poate trece de baiat destept.


Silvia felicitari, esti o adevarata reprezentanta a invatatorilor si profesorilor. Ma bucur nespus ca in tara noastra mai exista oameni ca tine.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.04.2009, 04:42:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

m-ai...scuzati
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.04.2009, 06:55:38
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Faptul ca familia regala a avut doi titani (primii doi regi) nu înseamna ca tot ce e în legatura cu ea e bun. Mihai si Duda sunt doua caricaturi, doua nulitati, Duda în special ne-a facut de râs cu aerele lui de nobil, când de fapt nobletea vine din caracter si fapte, nu din titluri. Acest caraghios nu stie ca titlurile nobiliare occidentale sunt o gluma, provenind din asa-zisa investire care le-o dadea ereticul papa regilor iar regii cu presupusa autoritate divina ar fi avut puterea sa înobileze pe altii.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Manastirea Radu Voda modoran mariana Intrebari utilizatori 7 21.04.2012 22:29:43
radu voda cristina mioara Generalitati 1 28.07.2011 21:11:10
Candidatura domnului Remus Cernea la presedintia Romaniei hmiron Generalitati 4 02.09.2009 15:16:02
RADU URMEAZA SA FIE OPERAT! radulia Umanitare 2 18.05.2008 21:00:54