Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.01.2012, 20:45:38
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Staretul Efrem de la Manastirea Vatoped

Am urmarit de curand emisiunea realizata de Razvan Bucuroiu. O emisiune de exceptie dupa parerea mea.

Impresionata de cele cateva materiale filmate in care apare staretul Efrem, postez materialul urmator:

http://rafaeludriste.blogspot.com/20...a-infinit.html

Mi-a placut mesajul staretului adresat romanilor pe care-l reproduc: ,,Sa ramana credinciosi in Biserica. Cea mai mare bogatie a Romaniei este Ortodoxia si crestinii nostri trebuie sa arate credinta in Biserica (...) si prezenta lor in Biserica o sa le dea sansa sa primeasca aceasta putere din ceruri "
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.01.2012, 21:13:48
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Am urmarit de curand emisiunea realizata de Razvan Bucuroiu. O emisiune de exceptie dupa parerea mea.

Impresionata de cele cateva materiale filmate in care apare staretul Efrem, postez materialul urmator:

http://rafaeludriste.blogspot.com/20...a-infinit.html

Mi-a placut mesajul staretului adresat romanilor pe care-l reproduc: ,,Sa ramana credinciosi in Biserica. Cea mai mare bogatie a Romaniei este Ortodoxia si crestinii nostri trebuie sa arate credinta in Biserica (...) si prezenta lor in Biserica o sa le dea sansa sa primeasca aceasta putere din ceruri "
da. Un mesaj frumos si totodata ziditor! Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CU CE A DERANJAT STARETUL EFREM PE STAPANII LUMII? (II) “Eu sunt impotriva Europei! myself00 Generalitati 12 05.01.2013 12:24:56
Arhimandritul Efrem de la Vatoped a fost achitat andra_v Generalitati 0 18.06.2012 18:29:48
Staretul Manastirii Vatoped arestat in ajunul Craciunului andra_v Generalitati 66 15.05.2012 22:01:12
Staretul manastirii idealist Preotul 17 27.06.2010 21:23:37
Adresa e-mail Sfanta Manastire Vatoped, Muntele Athos enculescu Stiri, actualitati, anunturi 1 13.09.2009 17:58:07