Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.01.2009, 07:54:38
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Moartea Cip-ului

Pe langa Petitia postata de Laurentiu, mai circula una in care s-au strans deja peste 2500 de semnaturi....

CITITI SI SEMNATI ...Cu cat se aduna mai multe reactii impotriva implementarii CIP-urilor, cu atat mai bine!

http://www.PetitionOnline.com/NU666/petition.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.01.2009, 10:55:31
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Constantin poate ca ar trebui facute aceste petitii de mana. Ele sa circule din parohie in parohie. La mine spre exemplu s-au facut liste efectiv, unde omul semneaza sau nu. E dreptul nostru de a alege. Poate ca daca preotii de parohii ar proceda astfel ( sau ar fi indemnati de enoriasi daca ei nu i-au atitudine, dar cu duhul blandetii si in particluar) si ar explica concret ce reprezinta aceste hartii nu s-ar mai produce atata haos, neincredere, injurii. Cred ca e o solutie buna si mult mai la indemana.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.01.2009, 11:07:17
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
Constantin poate ca ar trebui facute aceste petitii de mana. Ele sa circule din parohie in parohie. La mine spre exemplu s-au facut liste efectiv, unde omul semneaza sau nu. E dreptul nostru de a alege. Poate ca daca preotii de parohii ar proceda astfel ( sau ar fi indemnati de enoriasi daca ei nu i-au atitudine, dar cu duhul blandetii si in particluar) si ar explica concret ce reprezinta aceste hartii nu s-ar mai produce atata haos, neincredere, injurii. Cred ca e o solutie buna si mult mai la indemana.
Cu siguranta! Deja s-a inceput si aceasta. De la Petru Voda a plecat o lista spre alte manastiri. Bine e ar fi ca fiecare parohie ortodoxa (si nu numai) sa faca aceasta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.01.2009, 12:54:18
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Petitile online nu prea au efect. Trebuie lobby sau scrisori fizice catre parlamentari, pentru a avea un efect.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.01.2009, 19:57:21
cosmin_lovin cosmin_lovin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Din cate stiu listele cu semnaturi circula deja prin bisericile de parohie,am semnat intr-o astfel de lista din data de 11/01,duminica trecuta.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.01.2009, 20:24:21
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Alte prioritati sunt in lume...

De ce atatea eforturi ptr a implementa aceste cipuri si ptr alte probleme mai importante ale lumii nu se gaseste niciodata timp si bani? Nu se gasesc solutii reale, practice ptr : razboaie, saracie, foamete, inundatii, avorturi, desfranare si cate si mai cate rautati...? In schimb sunt bani pt cipuri ! Sa se aleaga praful de ele, ca si de costisitorul experiment CERN.
De aici reiese reaua credinta, chiar nebunia... celor care urmaresc implementarea cipurilor si la oameni !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.01.2009, 20:41:50
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin_lovin Vezi mesajul
Din cate stiu listele cu semnaturi circula deja prin bisericile de parohie,am semnat intr-o astfel de lista din data de 11/01,duminica trecuta.
Si-n parohiile din diaspora se strang semnaturi! Deci, solidari cu fratii din Romania.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.01.2009, 21:35:55
nastac_miruna's Avatar
nastac_miruna nastac_miruna is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.11.2007
Locație: BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin_lovin Vezi mesajul
Din cate stiu listele cu semnaturi circula deja prin bisericile de parohie,am semnat intr-o astfel de lista din data de 11/01,duminica trecuta.

Atata timp cat Patriarhia Romana nu ia nici o pozitie legata de acest subiect, nu cred ca preotii de parohii au curaj sa faca mai mult, poate nu toti preotii, dar majoritatea, mai ales din Bucuresti!
As fi curioasa la ce biserica ati semnat o asemenea lista!

Bunul Dumnezeu sa ne lumineze si sa ne intareasca.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.03.2009, 23:42:11
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin_lovin Vezi mesajul
Din cate stiu listele cu semnaturi circula deja prin bisericile de parohie,am semnat intr-o astfel de lista din data de 11/01,duminica trecuta.
ferice de voi ,ca la noi in vest mi s-a spus de preot ca ei nu fac nimica fara dispozitie de sus.Asa ca stau credinciosii cei mai multi n nestiinta despre cipuri!!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.01.2009, 11:03:16
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Vad ca majoritatea crestinilor sunt contra cipului...

numarul semnatarilor cresc vertiginos, in timp scurt...s-a trecut de 2800 !
Doamne ajuta! Sa fie spre mai Bine, spre Adevar!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
apel impotant !



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Impotriva Halloween-ului C.tin Vrajitoria 37 01.03.2017 12:56:53
Religia Ctrl+C-ului Patrie si Credinta Alte Religii 2 06.01.2012 14:48:08
O noua infatisare a site-ului CrestinOrtodox admin Reguli generale de utilizare a forumului 81 16.03.2010 19:28:50
Taina mortii. Moartea dreptului si moartea pacatosului patinina34 Din Noul Testament 1 04.01.2009 07:32:19