Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2010, 09:04:03
ani1946 ani1946 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Mesaje: 6
Implicit Fara grad de comparatie

Da,asa pot spune despre aceasta predica caci nu-mi gasesc cuvintele care sa exprime simturile pe care mi le-a trezit,dupa ce am citit-o.Desi lunga mi-ar fi placut sa se continue.
Cu o exprimare cum nu se poate mai clara cu cuvinte simple dar cu o formulare cu esenta pe intelesul tuturor.Reactualizarea pe care o face permanent are puterea de a ne trezi la realitatea pe care o traim .Citind aceasta predica,astazi inainte de a merge la biserica pot spune ca nu numai ca merg cu lectia invatata ,dar cu sufletul plin de o bucurie duhovniceasca pe care o traiesc si pe care sper cu ajutorul celui ce mi-a produs-o sa o pot transmite si celor din comunitatea mea.Fie ca Domnul sa ajute tuturor sa traiasca aceleasi simataminte ca mine si mai cu seama sa putem pune in practica .Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.04.2010, 09:35:40
ani1946 ani1946 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ani1946 Vezi mesajul
Da,asa pot spune despre aceasta predica caci nu-mi gasesc cuvintele care sa exprime simturile pe care mi le-a trezit,dupa ce am citit-o.Desi lunga mi-ar fi placut sa se continue.
Cu o exprimare cum nu se poate mai clara cu cuvinte simple dar cu o formulare cu esenta pe intelesul tuturor.Reactualizarea pe care o face permanent are puterea de a ne trezi la realitatea pe care o traim .Citind aceasta predica,astazi inainte de a merge la biserica pot spune ca nu numai ca merg cu lectia invatata ,dar cu sufletul plin de o bucurie duhovniceasca pe care o traiesc si pe care sper cu ajutorul celui ce mi-a produs-o sa o pot transmite si celor din comunitatea mea.Fie ca Domnul sa ajute tuturor sa traiasca aceleasi simataminte ca mine si mai cu seama sa putem pune in practica .Doamne ajuta!
Dumnezeu sa-l odihneasca pe IPS Antonie Plamadeala,a carui predica am citit si comentat.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.05.2012, 06:05:36
rusu87 rusu87 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Mesaje: 11
Implicit Un suflet ratacit !

Am o prietena care fratale ei a plecat de acum 9 luni de acasa cu gindul la un trai mai bun si nu mai stie nimeni de el.L-au cautat la inchisoare nu este ,la morga ,numai stie pe unde sa-l caute.Va rog din tot sufletul daca puteti sa face ti o mica rugaciune si prt NICANOR RUEDA(asa il cheama pe fratle amici mele).Imi este mila de amica mea cind vine la mine si atit imi plinge,ca nu mai stie pe unde sa-l caute.Va multumesc din tot sufletul si bunul DUmnezeu sa ne asculte rugaciunile
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O predica frumoasa din Duminica Mironositelor sophia Sfanta Liturghie 3 16.05.2013 15:07:42
Predica la Duminica slabanogului de la Vitezda sophia Sfanta Liturghie 5 05.05.2012 18:05:16
Predica la Duminica Tuturor Sfintilor Silvia Calancea Intrebari utilizatori 0 19.06.2011 21:06:20
Prinos de recunostinta in Duminica slabanogului glykys Generalitati 2 05.07.2010 20:10:47
Predica la Duminica Floriilor leopoldina Intrebari utilizatori 0 28.03.2010 15:03:49