Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.09.2016, 15:55:28
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Mai intai de toate ma deranjeaza ca fiecare vine si deschide in sectiunea asta fire de discute.

Oameni buni, sectiunea asta se numeste: Reguli generale de utilizare a forumului!!!!

Aici se scrie numai despre probleme legate de titlul ei.

Rog adminul sau pe Cristi (Cristiboss) sau cine mai raspunde acest forum sa se ocupe de aceasta problema. Ar trebui mutate toate firele de discutie care nu tin de acest subiect la sectiunile potrivite.
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote
  #22  
Vechi 16.09.2016, 16:48:23
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

S-a notat.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.10.2016, 13:58:24
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Claudia2016 Vezi mesajul
Buna ziua,
Sunt o mama divortata in urma cu 2 ani si am o fetita in varsta de 9 ani. Am gresit atat eu cat si fostul meu sot. Am acceptat, m-am iertat pe mine si pe el ca sa pot merge mai departe.

Am un parinte la care ma spovedesc si mi-a spus sa rabdare ca o sa intalnesc un barbat cumsecade la un moment dat si o sa imi refac viata dar eu nu vreau sa aduc barbat in casa mai ales ca am fetita.
Ce sa fac, cum sa rezist si sa stau singura, doar cu copilul meu?

Draga mea lucrurile la tine par cam asa:

Din greseala in greseala in greseala, si in greseala si mai mare. Cam asa e viata ta. Dar de facut lucrurile bine in viata nici ca le faci.

Esti cam debusolata, iar intrebarile astea sunt cam usor puerile 'ce sa fac, cum sa rezist si sa stau singura...' etc.
Lasa ca o sa-ti fie si mai usor daca faci inca 1 copil si cu un betiv langa tine. Atunci sa vezi ce ai sa tragi ca pana acum ti-a fost usor.
Ai preotul ala langa tine care e om intelept si cu capul pe umeri si a vazut la viata lui mult mai multe decat ai vazut tu, asculta de el, poate stie si popa ceva.


Apuca si te roaga la Dumnezeu sa-ti dea un barbat bun care sa te ia de nevasta. Si sa asculti de el. Fa 40 de zile acatist la un sfant.
ASTA SA FACI SI NU TAMPENII.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare