Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.06.2008, 22:50:19
orthodoxis orthodoxis is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.05.2008
Mesaje: 4
Implicit

SHOOOKANT!!!
CRIZA IN BISERICA ORTODOXA ROMANA!!!
MITROPOLITUL NICOLAE CORNEANU S-A VANDUT CATOLICILOR!!!
PARINTELE IUSTIN PARVU SI ARSENIE PAPACIOC CONDAMNA FAPTA ANTIORTODOXA A MITROPOLITULUI CORNEANU CITITI AICI DECLARATIILE


http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=399825
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.06.2008, 22:55:03
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Am auzit deja stirea asta si...
hai nu mai exagera, nu este nici o criza in BOR.

Adrian/Admin, cred ca trebuie sa iei masuri anti-smintire
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.06.2008, 23:56:47
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

inca nu e dar pota sa devina .Asa ca PREVENTIA E MAI INTELEAPTA DECIT A STA SA VEZI DC E SAU CRIZA!!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.06.2008, 00:25:54
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Am auzit deja stirea asta si...
hai nu mai exagera, nu este nici o criza in BOR.

Adrian/Admin, cred ca trebuie sa iei masuri anti-smintire
Un fapt cutremurător a zguduit și a derutat întreaga ortodoxie românească. Fața ortodoxiei s-a pătat astăzi rușinos, printr-un fapt unic în ultimii trei sute de ani de dăinuire a Sfintei noastre Biserici, prin gestul neortodox al fratelui nostru de suferință, Înalt Preasfinția Sa Mitropolitul Nicolae Corneanu. Și dacă actul necanonic al uniației din Transilvania de acum trei secole a îndurerat ortodoxia, acum și mai mult, din moment ce atunci poporul nostru suferea greaua asuprire străină, iar acum - nesiliți de nimeni - ne facem părtași ereziei papistașe.
Parintele Justin Parvu

Frate Cozia ai impresia ca Sfanta Impartasanie este Ciorba de zarzavat..

Lasa omul sa-si exprime ca are dreptate parere nu mai cere adimnului sa baneze memebri pe care -i vrei tu.

Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.06.2008, 00:29:01
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Iubite frate daca ai pune matale un link video cu ceea ce a zis parintele Arsenie Papacioc ai fi mult mai convingator.
Nu de alta dar asta e ultimul film cu parintele Arsenie Papacioc pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=45UvE3jTgNc
parintele Arsenie Papacioc zice clar sa nu judecam pe nimeni!
Vreme de smerenie este totdeauna!
Parintele Arsenie Papacioc in ceea ce zicetzi ca a zis l-ar judeca pe IPS Corneanu...acum 2 luni zicea sa nu judecam pe nimeni si acum judeca?

Nu prea imi vine a crede ca acela este mesajul parintelui Arsenie Papacioc.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.06.2008, 05:19:18
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

mda, se pare ca este serioasa treaba

http://laurentiudumitru.ro/blog/2008/06/05/interventia-telefonica-a-ips-nicolae-la-dezbaterea-azec/
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.06.2008, 08:13:16
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Mai fratilor ma intreb, si nu pot intelege, cum a ajuns acset om Mitropolit..Sa-mi fie cu iertare dar prea bate campii...Parca ar fi o vedeta care cauta aplauzele publicului..

DECI SPUNE CLAR CA A VOIT SA DEMONSTREZE CELOR DE ACOLO...

SPER CA SFANTUL SINOD SA I-A O DECIZIE..ABEREAZA RAU DE TOT PENTRU UN MITROPOLIT...SA-MI FIE CU IERTARE.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.06.2008, 09:31:37
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

abea acum se poate fundamenta o parere coerenta pe aceasta marturie a acestui Ierarh Corneanu... dar ce se observa este ca dansul a acceptat documentele pan-eretico-ecumenice ca fiind valabile shi astfel a argumentat impartashirea de complezentza shi comuniune laica dar ducand-o spre comuniune conform documentelor CIE caci conform acelora totzi creshtinii sau chiar totzi credincioshii din univers ce cred intr-un fel de Dumnezeu se pot impartashi unii de la altzii intrucat reprezinta sangele shi trupul lui Dumnezeu... pretind ei... cei de la CIE shi alte organisme, pe cand Hristos a afirmat cu totul altceva prin sfiintzii parintzi shi Teologi ai Sai shi proorocii Sai din vremurile acestea din urma... astfel ca fiecare creshtin poate sa aleaga, pe Hristos sau pe inaintemergatorii intronarii lui antihrist...

eu sper sa rezist tentatziilor shi ispitelor shi sa raman cu Hristos! :)

dar va fi foarte greu pentru ca necredintza shi pacatele shi patimile sunt cele mai molipsitoare boli, ca osandirea pe nedrept sau barfa shi rautatea... caci degeaba ramanem la Hristos daca devenim piliqq alintat shi mandru osanditor shef... dar Adevarul ne va elibera.... shi nu gLumeail arhiconul din vazduh care ar vrea sa conduca Biserica lui Hristos din vazduh.... caci oamenii se vor uni cu firea scurta a dracilor pe la 5 palme shi totzi diavolii vor ieshi din iad shi vor fi pe pamant... shi atunci sa vedem cum ne mai putem baza pe teoriile astea ale mediei, teoriile populare caci daca faci o statistica pe impatimitzi shi totzi cred un anumit lucru iar tu il consideri ca fiind un lucru normal, atunci nu-i de mirare ca invetzi sa fi din lume, lumesc, pentru lumea lui mamona condusa de gLumeail ce ishi are slugi de tip piliqq alintat printre mielusheii lui Hristos... caci berbecutzii sunt controlatzi de servicii shi de oligarhii sau de masoni shi baroni.... deci trebuie sa ne pregatim de razboiul... de razboiul rabdarii ispitelor... 777x???:(:(x42
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.06.2008, 10:40:16
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Asa cum spunea si parintele Arsenie Boca, din cauza pacatelor noastre ne trimite Dumnezeu pastorii pe care-i meritam.

Vai de cei ce se smintesc si vai de cei prin care vine sminteala!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.06.2008, 13:48:55
traian05's Avatar
traian05 traian05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2008
Locație: Suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru traian05
Implicit

suntem crestin ortodocsi si trebuie sa IERTAM!!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
Parintele Iustin Parvu implineste azi 90 de ani! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 15 13.02.2009 12:00:47
Pr. Arsenie Papacioc despre mesajul Pr. Iustin Parvu tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 33 19.01.2009 22:11:04