Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 13.05.2009, 22:46:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Cifra 6 are un inteles mistic/ocult acolo, nici nu e nevoie sa o citeasca calculatorul ca un 6...
Serios? Care e intelesul mistic, ocult al cifrei "6"?
Eu iti pot da unul: lumea a fost facuta in 6 zile.
Altele?
Reply With Quote
  #52  
Vechi 13.05.2009, 22:48:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Daca vei gasi vreodata pe orice produs un cod in care cele doua bare subtiri sa nu aiba dedesubt cifra 6 (exceptand barele de control), sa faci poze si sa-mi arati si mie.
Stiai ca sunt peste 50 de sisteme de codificare in afara de EAN/UPC?
Reply With Quote
  #53  
Vechi 13.05.2009, 22:52:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sherlock_holmes Vezi mesajul
Si pentru pusca,glontul este un mic obiect metalic,care trebuie percutat undeva...pusca nu stie ca cineva poate fi omorit de acel glont.

Daca un grup de oameni de mare putere si influenta in lume sint satanisti,il urasc pe Domnul nostru Iisus Hristos Dumnezeu,genereaza atentate teroriste in intreaga lume si le pun in circa altora,declanseaza crize financiare,genereaza legi ale mortii pe care le numesc in mod pervers drepturile omului ( avort,eutanasie,homosexualitate,incest,poligamie,. ..) distrug toate credintele in mod viclean prin ecumenism,aducindu-le mai aproape de necredinta lor si Marele Arhitect al lor ( scaraotchi )....atunci 666 pe orice produs devine inca o atentionare a ceea ce se intimpla,caci in mod firesc,acestui simbol ii urmeaza documentele biometrice si la final si cipurile si pecetluirea...
Daca tii neaparat si pisica neagra care iti trece drumul poate sa fie un simbol, o atentionare in privinta "a ceea ce se intampla"..

Citat:
Spune cineva ca trebuie sa existe intii apostazia...ma intreb daca or mai exista 7 000 de ortodocsi care nu si-au plecat genunchii lui Baal,
Ajuta intreabarea asta la mantuirea ta?

Citat:
oricum se apropie " Sinodul ecumenic al 8-lea " ,sinod tilharesc probabil,care va si pecetlui apostazia,ca sa nu mai fie dubii...anul acesta,la anul,poate putin mai tirziu,dar nu mult.Ecumenismul este apostazia,pentru cei care nu s-au prins...
Nici n-a avut loc Sinodul si gata, stiti ce s-a intamplat acolo, deja e "talharesc", "apostazie", etc.
Pretindeti ca aveti duh profetic sau ce?


Citat:
Oameni buni,sfirsitul lumii ( ca si moartea noastra,e acelasi lucru intr-un fel)...inseamna sfirsitul raului si venirea Lui Iisus Hristos Dumnezeu....de ce atita teama....sau o fi teama de judecata ?...nu oricum vom da seama de tot ce am facut in aceasta viata ?...daca constiinta nu ne judeca,nici Hristos nu o va face.
Si ce se intampla daca constiinta ta e corupta?
Reply With Quote
  #54  
Vechi 13.05.2009, 22:59:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
http://video.crestinortodox.ro/NUouQ...pre_secte.html
Spre sfarsitul materialului face referire si la carduri, coduri de bare, 666...merita ascultat!
Amuzant si ridicol tot o data reporterul.
"Nu-i asa parinte ca asa e..."?

Ca sa nu mai vorbim de dezinformarea crasa "carduri cu 666" sau infantilisme de genul "CARD=DRAC"..

Penibil, penibil, penibil..
Reply With Quote
  #55  
Vechi 13.05.2009, 23:44:29
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Alin, daca tie ti-a ramas in minte acesta intrebare "nu-i asa parinte?", pe mine m-au "atins" cuvintele parintelui unde spune; "Daca ai o carte cu 700 de pagini, fara sa vreau trec prin 666, ce fac rup pagina?"
Pe mine tocmai acest cuvant m-a folosit. Dar nu e musai sa am dreptate. Na, omul e UNIC si de aceea fiecare traieste/simte credinta prin inima sa. Acum important e sa fie scopul comun, Mantuirea! Nu? .. Si cum 2 inimi nu sunt la fel..poate ca ai si tu dreptate desi eu nu pot vedea acel penibil..penibil..penibil..de care vorbesti tu.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 14.05.2009, 00:20:40
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb invers

Ca sa nu mai vorbim de dezinformarea crasa "carduri cu 666" sau infantilisme de genul "CARD=DRAC"..

Penibil, penibil, penibil..[/quote]

Mai informeaza-te! Citisem undeva , sau cred ca maica Elisabeta ( care a scris "Inviind pe drumul Damascului - Talita Cumi") spunea ca a fost martora la o blasfemie a Liturghiei, una necurata in care cuvintele erau toate romanesti, cantarile asemenea, dar toate cuvintele erau rostite invers. E unul din limbajele celui rau.

Doamne, ajuta-ne sa veghem!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 14.05.2009, 01:52:39
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios? Care e intelesul mistic, ocult al cifrei "6"?
Eu iti pot da unul: lumea a fost facuta in 6 zile.
Altele?
Acesta nu este un inteles mistic...este o realitate.
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #58  
Vechi 14.05.2009, 02:11:36
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca tii neaparat si pisica neagra care iti trece drumul poate sa fie un simbol, o atentionare in privinta "a ceea ce se intampla"..
Eu ti-am scris de un simbol din Sfinta Scriptura...iar tu de la ghicitul in bobi sau tarot

Citat:
Ajuta intreabarea asta la mantuirea ta?
Ce intrebare mai este si asta ?...sinonim cu ...ajuta folosirea virgulelor intr-un mesaj la mintuirea noastra ?
...
Citat:
Nici n-a avut loc Sinodul si gata, stiti ce s-a intamplat acolo, deja e "talharesc", "apostazie", etc.
Pretindeti ca aveti duh profetic sau ce?
Am spus poate,....doar ecumenist sa fii sa nu intelegi ce se intimpla...daca se leagana ca o rata,macane ca o rata,arata ca o rata....probabil ca este o rata...nu este nici un duh profetic aici...vad ca te mai tii si de ispite,sau ce ?


Citat:
Si ce se intampla daca constiinta ta e corupta?
Aici ai dreptate...se numeste inima impietrita,Doamne fereste!...eu ma refeream la oamenii care merg la Biserica cit de cit regulat,se spovedesc,impartasesc....oricum cartea constiintei se va deschide la judecata,pentru ca totul este inregistrat acolo...deci tot aceea ( pirisul ) te va piri fie ca stii acum,fie ca nu stii.

PS.nu stiu de ce am impresia cind vorbesc cu tine,ca ori vb cu un calculator,ori vb cu un om cu 2 capete care a trecut pe la medicul Christiaan Barnard....daca te superi,ai dreptate.
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote
  #59  
Vechi 14.05.2009, 10:32:10
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ca sa nu mai vorbim de dezinformarea crasa "carduri cu 666" sau infantilisme de genul "CARD=DRAC"..

Penibil, penibil, penibil..
Mai informeaza-te! Citisem undeva , sau cred ca maica Elisabeta ( care a scris "Inviind pe drumul Damascului - Talita Cumi") spunea ca a fost martora la o blasfemie a Liturghiei, una necurata in care cuvintele erau toate romanesti, cantarile asemenea, dar toate cuvintele erau rostite invers. E unul din limbajele celui rau.

Doamne, ajuta-ne sa veghem![/quote]

Ma intrebde ce nu zicem "Carte de credit" si zicem "Card"?
Reply With Quote
  #60  
Vechi 14.05.2009, 10:37:17
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ca sa nu mai vorbim de dezinformarea crasa "carduri cu 666" sau infantilisme de genul "CARD=DRAC"..

Penibil, penibil, penibil..
Mai informeaza-te! Citisem undeva , sau cred ca maica Elisabeta ( care a scris "Inviind pe drumul Damascului - Talita Cumi") spunea ca a fost martora la o blasfemie a Liturghiei, una necurata in care cuvintele erau toate romanesti, cantarile asemenea, dar toate cuvintele erau rostite invers. E unul din limbajele celui rau.

Doamne, ajuta-ne sa veghem![/quote]
Era vorba de un film turnat intr-o biserica ortodoxa, daca nu ma insel din Constanta, in care dansa o femeie dezbracata, iar ca fundal sonor Liturghia ortodoxa rostita invers, de la coada la cap. A fost dat si un clip.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
Parintele Iustin Neagu madalinutza Preotul 7 10.03.2008 19:50:55
Parintele Iustin michaela Stiri, actualitati, anunturi 0 02.04.2006 22:38:34