Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 16.06.2010, 15:42:06
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Exclamation

Dumnezeu sa-i dea sanatate si ani buni in pace micutei Carla!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 17.06.2010, 23:54:52
Duarte Duarte is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2010
Mesaje: 5
Implicit

Dumnezeu sa-i dea sanatate.

Dumnezeu sa o ocroteasca.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 18.06.2010, 11:36:23
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Domnul s-o ocroteasca pe micuta Carla!
Doamne ajuta sa fie bine.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 20.06.2010, 22:21:46
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Azi la biserica, am aflat de la bunicii Carlei, ca se indreapta spre Germania insotita de parinti si nasi. Operatia este programata pe miercuri 23.06.2010, daca nu intervine ceva neprevazut.
La sfarsitul Sfintei Liturghii, parintele paroh a tinut un cuvant de suflet, o rugaciune pentru reusita operatiei micutei Carla. Bunicii au plecat cu niste cunostinte pe la manastirile din apropierea Timisoarei pentru a pune pomelnice de sanatate pentru nepotica lor.
Bunul Dumnezeu sa le asculte rugaciunile si va rog din suflet s-o pomeniti si voi pe Carla, ca sa scape cu bine din operatia ce o asteapta in cateva zile.
Carla nu stie nimic din tot ce i se intampla, crede ca merge in vacanta, si ca face doar niste controale de rutina. A incheiat clasa I cu media 10, este o fetita model. Sa-i ajute Dumnezeu sa urmeze si o facultate si sa fie cea mai mare bucurie parintilor si bunicilor. Doamne ajuta! Revin cu vesti doar la inceputul lunii iulie, plec in concediu si nu am internet ca sa putem tine legatura.
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 20.06.2010 at 22:24:43.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 21.06.2010, 23:33:54
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 04.07.2010, 16:12:17
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit vesti imbucuratoare!

Dragii mei, bine v-am regasit, m-am intors din concediu si azi la biserica m-am intalnit cu bunica Carlei, care radia de bucurie, cu lacrimi in ochi mi-a spus ca operatia s-a terminat cu bine, a durat mai mult de 6 ore dar ca medicii sant bucurosi ca au reusit sa curete foarte bine locul pe creer ce era infestat. Saptamana viitoare se preconizeaza a se reintoarce acasa Carla cu parintii si nasii, daca nu intervine ceva .

Mii de multumiri, tuturor celor care v-ati rugat si pentru micuta Carla.
Bunul Dumnezeu sa va aiba in paza, pe voi si familiile voastre!
Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #37  
Vechi 12.07.2010, 20:01:08
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Carla s-a intors acasa!

Dragi prieteni, sambata seara s-a intors micuta Carla din Germania, dupa cea de-a doua interventie chirurgicala direct pe creier.
Carla si-a revenit tare bine, este vesela, jucausa, nu stie ce s-a intamplat cu ea, desi a fost inconjurata de multi medici si asistente.
Parintii si bunicii va multumesc din suflet pentru rugaciunile fiecaruia si va doreste tuturor, multa sanatate !
Eu la randul meu va multumesc tuturor, sant convinsa ca rugaciunile facute pentru micuta Carla au avut ecou, acolo sus, unde cineva ne iubeste pe fiecare atunci cand strigam dupa ajutor si cand multumim pentru implinrea dorintelor noastre. Doamne ajuta-ne!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 12.07.2010 at 23:48:37.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 13.07.2010, 02:36:40
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Dragi prieteni, sambata seara s-a intors micuta Carla din Germania, dupa cea de-a doua interventie chirurgicala direct pe creier.
Carla si-a revenit tare bine, este vesela, jucausa, nu stie ce s-a intamplat cu ea, desi a fost inconjurata de multi medici si asistente.
Parintii si bunicii va multumesc din suflet pentru rugaciunile fiecaruia si va doreste tuturor, multa sanatate !
Eu la randul meu va multumesc tuturor, sant convinsa ca rugaciunile facute pentru micuta Carla au avut ecou, acolo sus, unde cineva ne iubeste pe fiecare atunci cand strigam dupa ajutor si cand multumim pentru implinrea dorintelor noastre. Doamne ajuta-ne!
Mare esti tu Doamne cu toti sfintii tai, Maica Domnului sa o acopere pe Carla cu Acoperamantul ei cel Sfint.
Multumim de veste buna Ica si tie sa-ti dea Domnul sanatate ca mereu te gindesti si altii.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 14.07.2010, 11:35:59
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Viata frumoasa in sanatate micutei Carla!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am mare nevoie de ajutor! ioanadanny Vrajitoria 28 25.09.2012 20:52:27
Nevoie de rugaciune si sfat ellamarin Rugaciuni 7 26.05.2012 21:06:42
avem mare nevoie de ajutor!! alinageo Umanitare 5 29.02.2012 17:13:18
Va rog rugati-va pentru Iulian are mare nevoie de rugaciunicatre d-zeu ustrodica Umanitare 4 13.05.2010 22:00:59
Va rog din suflet pomeniti-l in rugaciune si pe iulian are mare nevoie de rugaciuni ustrodica Rugaciuni 1 07.04.2010 12:31:32