Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 27.02.2011, 20:44:38
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
N-a zis NIMENI cany_d ca ar fi fost sfant....Doar Raoul debiteaza aiureli...Oricum eu l-am citit si am o opinie a mea...N-am impartasit-o celor de aici , DAR am afirmat si voi afirma MEREU ca Nostradamus a zis inaintea lui Arsenie Boca un lucru....si asta cica l-a suparat..Dar asa e...din prea mult ....se acuza fara sens...Oricum cine are ochi vede si cine are urechi aude....nu-mi fac pb.....Si e o PROSTIE sa emiti judecati despre ceva ce nu cunosti destul...Nu ai continui , ti-am scris numai tie....ca ma relaxez!
N-ar fi exclus să fi zis un lucru înaintea lui Arsenie Boca.
  #142  
Vechi 27.02.2011, 20:46:52
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
N-ar fi exclus să fi zis un lucru înaintea lui Arsenie Boca.
mare scula in bascula...
  #143  
Vechi 27.02.2011, 20:51:51
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
draga mea atunci de ce nu ne arati?de ce nu ne dai exemple de profetii ale lui Nostradamus cu citat?si iarasi draga mea vezi ca inainte de Nostradamus si de Arsenie Boca si altii parinti si prooroci bisericesti au profetit primele doua razboaie mondiale si un razboi ce va fi antemargator lui Antihrist...
Stii Danut7...sunt mult prea ...si prea...ca sa ma las unei plase de paianjen...Orice as posta eu pe acest subiect ar atrage manifestarile limitative si asta mi-ar tulbura pacea din interior...Deci exclud tot ce nu face decat sa-mi iroseasca timpul pretios...Deci dragul meu cauta catrenele lui pe net...Apoi cauta si citeste opiniile pro si contra, ca sunt destule...Si apoi crezi ce doresti tu....Eu NU am afirmat ca l-as crede..ci SIMPLU...ca a zis inaintea lui Arsenie Boca....SI ASA E

Oricum preocuparea asta vizavi de mine , nu doar a ta....chiar ma amuza...

tare va place sa speculati off topic....si iarasi ma amuz....
  #144  
Vechi 27.02.2011, 21:13:11
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Stii Danut7...sunt mult prea ...si prea...ca sa ma las unei plase de paianjen...Orice as posta eu pe acest subiect ar atrage manifestarile limitative si asta mi-ar tulbura pacea din interior...Deci exclud tot ce nu face decat sa-mi iroseasca timpul pretios...Deci dragul meu cauta catrenele lui pe net...Apoi cauta si citeste opiniile pro si contra, ca sunt destule...Si apoi crezi ce doresti tu....Eu NU am afirmat ca l-as crede..ci SIMPLU...ca a zis inaintea lui Arsenie Boca....SI ASA E

Oricum preocuparea asta vizavi de mine , nu doar a ta....chiar ma amuza...

tare va place sa speculati off topic....si iarasi ma amuz....
eu te-am intrebat sincer nu ti-am intins capcane, dai putin mai in spate si vezi ca am scris asta... am fost impartial pe subiectul asta.. nu am luat partea nici lui Raoul si nici a ta.deocamdata nu mi-am exprimat nici o openie cu privire la vocatia de profet a lui Nostradamus. poate ca daca imi arati tu niste proorociri (dupa ce vad si partea cealalta a monedei) sa o fac.. Am dat o cautare pe google, si am vazut scris cam aceleasi lucruri ce le-am zis si eu, si anume ca prezicerile lui Nostradamus sunt codate.. astept sa vad si versiunea ta.. stai linistit ca nu ma dor degetele sa-ti tin partea, daca consider ca 'ai ceva' .. pana la proba contrarie insa...
  #145  
Vechi 27.02.2011, 21:18:41
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
mare scula in bascula...
vezi suflete? pt acest limbaj....nu voi mai dialoga cu tine!
  #146  
Vechi 27.02.2011, 21:29:30
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

uite un fragmentel , ca sa nu zici ca as fi fata rea...sau ca eu inventez....
"Multi tind sa ii acorde toata increderea, altii sustin ca scrierile sale sunt extrem de interpretabile si nu pot fi intelese decat odata ce evenimentul s-a produs, prin urma nu prezic nimic! Totusi, lasand deoparte legendele si prezicerile care inca nu s-au indeplinit, profetiile legate de Napoleon si Hitler sunt atat de exacte incat dau de gandit."

"Interpretarile Centuriilor

Unul dintre cei mai importanti interpreti ai profetiilor lui Nostradamus a fost Vlaicu Ionescu, un roman emigrat in anii 1960 in SUA. Acesta a incercat sa demonstreze ca Nostradamus ar fi prevazut, printre altele, caderea regimului comunist, dezmembrarea Uniunii Sovietice, precum si puciul de la Moscova in 1991. Aceste interpretari au fost publicate in mai multe carti cu mult inainte de a se intampla, fapt ce i-a sporit lui Vlaicu Ionescu credibilitatea. S-a sustinut ca Nostradamus a prezis masacrul din noaptea Sfantului Bartolomeu a anului 1572, incendiul Londrei din 1667, instituirea Premiului Nobel, criza economica din 1929-1933, o intalnire Hitler-Franco-Mussolini, revolutia din Ungaria din 1956, asasinarea fratilor Kennedy, razboiul din Golful Persic, caderea comunismului si sfarsitul lumii, atentie, in anul 3755, dupa altii, 3797. Nu este data explicita a parjolirii planetei, ci doar presupusa data a incheierii previziunilor sale."

De citit si de aici , ca fapt divers..
http://romaniapress-misterelelumii.b...us-pentru.html


Cu asta EU pun punct oricarui dialog pe aceasta tema, oricum OFF topic...
  #147  
Vechi 27.02.2011, 21:53:42
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Aiurea....Nimeni n-a afirmat ca ar fi sfant Nostradamus...S-a ofuscat mititelu de Raoul ca am emis un adevar...Nostradamus a facut o predictie inaintea lui Arsenie Boca....Si pt am exprimat acest adevar, a zis sa-l fac sfant si sa-i fac icoana(ca deh...asa vb un crestin si ortodox mare pe deasupra)...Insa eu....trec peste, pt nu pot sa imi ingustez un anumit orizont....
Mai,ori esti prea incapatanata ori nu ai inteles ce am vrut sa spun. Ideea era ca sa nu-l mai citesti pe Nostradamus si alti indraciti din astia,ca stii ca numai carti aiurea ai citit (o parte din ele). Nici macar gandu nu trebuie sa ni se duca la acesti oameni,intelege. Leapada-te de tot ce e rau,tot ce tine de preziceri,energii si alte prostii din astea.
  #148  
Vechi 27.02.2011, 21:55:38
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
uite un fragmentel , ca sa nu zici ca as fi fata rea...sau ca eu inventez....
"Multi tind sa ii acorde toata increderea, altii sustin ca scrierile sale sunt extrem de interpretabile si nu pot fi intelese decat odata ce evenimentul s-a produs, prin urma nu prezic nimic! Totusi, lasand deoparte legendele si prezicerile care inca nu s-au indeplinit, profetiile legate de Napoleon si Hitler sunt atat de exacte incat dau de gandit."

"Interpretarile Centuriilor

Unul dintre cei mai importanti interpreti ai profetiilor lui Nostradamus a fost Vlaicu Ionescu, un roman emigrat in anii 1960 in SUA. Acesta a incercat sa demonstreze ca Nostradamus ar fi prevazut, printre altele, caderea regimului comunist, dezmembrarea Uniunii Sovietice, precum si puciul de la Moscova in 1991. Aceste interpretari au fost publicate in mai multe carti cu mult inainte de a se intampla, fapt ce i-a sporit lui Vlaicu Ionescu credibilitatea. S-a sustinut ca Nostradamus a prezis masacrul din noaptea Sfantului Bartolomeu a anului 1572, incendiul Londrei din 1667, instituirea Premiului Nobel, criza economica din 1929-1933, o intalnire Hitler-Franco-Mussolini, revolutia din Ungaria din 1956, asasinarea fratilor Kennedy, razboiul din Golful Persic, caderea comunismului si sfarsitul lumii, atentie, in anul 3755, dupa altii, 3797. Nu este data explicita a parjolirii planetei, ci doar presupusa data a incheierii previziunilor sale."

De citit si de aici , ca fapt divers..
http://romaniapress-misterelelumii.b...us-pentru.html


Cu asta EU pun punct oricarui dialog pe aceasta tema, oricum OFF topic...
dupa cum spuneam prezicerile astea poti fi puse sa insemne orice.personal nu cred ca o sa mai apuce lumea asta anul 3700.Hristos e aci la usa.
  #149  
Vechi 28.02.2011, 00:25:04
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Mai,ori esti prea incapatanata ori nu ai inteles ce am vrut sa spun. Ideea era ca sa nu-l mai citesti pe Nostradamus si alti indraciti din astia,ca stii ca numai carti aiurea ai citit (o parte din ele). Nici macar gandu nu trebuie sa ni se duca la acesti oameni,intelege. Leapada-te de tot ce e rau,tot ce tine de preziceri,energii si alte prostii din astea.
Asculta...cand vei fi citit macar a zecea parte din cat am parcurs eu, fie si doar datorita varstei, vom discuta...Pana atunci, sa ma ierti nu pot lua in considerare un tzanc, oricat m-as stradui...Si NU, nu-l voi considera indracit, cum nu-i voi considera "indraciti" nici pe altii care nu scriu texte religioase....Si nu....niciodata nu-mi voi incalca crezul, ca omul normal, are si care-L iubeste pe Domnul, stie bine discerne ce ii este util sau nu ! Te salut si nu-ti mai vorbesc....Nu mai incerca sa ma influentezi, nici sa ma ataci pt e inutil....Dumnezeu stie ce si cum gandesc, si-mi e de ajuns!
  #150  
Vechi 28.02.2011, 02:44:59
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
.. se spune ca chinezi pot sa duca moneda dolar la un colaps.
Nu cred.
Americanii au de partea lor Israelul / citeste bancherii israeliti/ care ma indoiesc ca vor lasa finantele mondiale la cheremul Chinei.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fuga in Egipt - Duminica dupa Nasterea Domnului bonicud Intrebari utilizatori 1 29.12.2012 20:40:19
urmeaza RMN patricia2006 Generalitati 18 14.07.2012 23:45:49
Principiul dublului efect Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 22 12.05.2010 15:26:26
Ce urmeaza? Ioan_Ciobota Generalitati 3 14.10.2008 20:09:38
Mie frica de ce urmeaza NeNumimCrestini Nunta 23 28.02.2007 22:33:58