Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 18.11.2011, 17:05:26
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Am fost la părintele Ciprian la București la biserica de vis-a vis de hotel Meriot. Este o biserică nouă, foarte frumoasă. Am avut marea bucurie să mă închin la racla cu moaștele Sfântului Ioan Gură de Aur. Am simțit un har deosebit de bogat în această bisericuță iar disponibilitatea părintelui duhovnic Ciprian Grădinaru de la Sihăstria este de nedescris.
În acea bisericuță ce are hramul Învierea Domnului și Sfântul Ioan Gură de Aur în fiecare zi este deschis și este o atmosferă de evlavie și de rugăciune. Ferice de cei care sunteți din București.

Vineri 19, sâmbătă și duminică (cred că și luni) părintele mi-a spus că va fi la Sihăstria.
Dorina,parintele poate fi gasit si la Bucuresti?Si daca da ai idee in ce perioada?Eu imi doresc de multa vreme sa il vad,insa Sihastria e foarte departe de mine,o deplasare in Bucuresti mi-ar fi mult mai usor sa fac!!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
 

Tags
bolnav, ciprian, parinte, sihastria



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria tinutza Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.04.2017 16:07:55
Moliftele Sf. Ciprian cristeaalin Rugaciuni 1 27.01.2012 22:32:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 12:16:34
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 22:22:29