Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1131  
Vechi 03.04.2015, 13:19:36
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Alin, pai daca Vocea Din Cip porunceste, si Cel Ce Se Ascunde in Masea este infailibil, cine este cipofobul credincios care sa nu se supuna Sfintelor Sugestii?
Reply With Quote
  #1132  
Vechi 03.04.2015, 13:22:24
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Alin, pai daca Vocea Din Cip porunceste, si Cel Ce Se Ascunde in Masea este infailibil, cine este cipofobul credincios care sa nu se supuna Sfintelor Sugestii?
Cata intelepciune din aceste vorbe! Dumnezeu sa ne miluiasca pentru rugaciunile tale!
Reply With Quote
  #1133  
Vechi 06.05.2015, 09:50:03
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am aflat ca au primit carduri de sanatate si cei neasigurati. Cum asa?
Care e adevaratul scop al cardului de sanatate? Sa ne asiguram ca. in caz de moarte cerebrala, organele interne nu ne vor putrezi.... Si sa si semnam pentru asta!
http://adevarul.ro/locale/oradea/ce-...ba2/index.html
Reply With Quote
  #1134  
Vechi 06.05.2015, 10:31:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Este posibil sa apara o serie de abuzuri referitoare la acest aspect.

Imi spunea cineva ca activarea cardurilor se face la modul "lasati-le la noi si vi le dam joi ca dureaza, sistemul nu prea functioneaza (nu e de mirare), etc."

N-am aflat inca cum a ramas cu semnarea formularului respectiv si daca omul este pus expres sa aleaga si medicii de familie n-au primit cumva indicatii ca "trebuie sa faca planul" la optiunea cu donare de organe.

In loc sa se iroaseasca enegia cu cretinatati paranoide despre "666" mai bine era pus omul sa constientizeze ca nu trebuie sa bifeze cu ochii inchisi pentru procesarea datelor personale (sau cum e optiunea aia) si donarea de organe.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1135  
Vechi 06.05.2015, 11:00:20
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Uuups! Adica sa-ti lasi cardul pentru ca sa-ti introduca informatiile de care are nevoie Sistemul! De unde stie pacientul daca au fost introduse optiunile sale cu adevarat? Iar daca legea spune ca moartea cerebrala este egala cu moartea fizica, mai are importanta optiunea pacientului?

Pai, daca las Sistemului si nu lui Dumnezeu posibilitatea sa decida momentul mortii mele fizice, prin semnatura, asta nu inseamna ,,sinucidere asistata"? Si nu e lepadare de Hristos? Asadar, insemnarea cu 666 este cat se poate de reala! Aceasta identiatate electronica este menita sa ne desparta cu adevarat de Hristos. Sa nu ne facem iluzii. De curand mi-a explicat si mie cineva.
Reply With Quote
  #1136  
Vechi 06.05.2015, 11:06:22
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Uuups! Adica sa-ti lasi cardul pentru ca sa-ti introduca informatiile de care are nevoie Sistemul! De unde stie pacientul daca au fost introduse optiunile sale cu adevarat? Iar daca legea spune ca moartea cerebrala este egala cu moartea fizica, mai are importanta optiunea pacientului?

Pai, daca las Sistemului si nu lui Dumnezeu posibilitatea sa decida momentul mortii mele fizice, prin semnatura, asta nu inseamna ,,sinucidere asistata"? Si nu e lepadare de Hristos? Asadar, insemnarea cu 666 este cat se poate de reala! Aceasta identiatate electronica este menita sa ne desparta cu adevarat de Hristos. Sa nu ne facem iluzii. De curand mi-a explicat si mie cineva.
Aoleu....tot pe a ta o tragi....unde dai si unde crapa...
Reply With Quote
  #1137  
Vechi 06.05.2015, 11:11:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Pai crapa veriga cea mai slaba.
Capul, in exemplul de fatza :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1138  
Vechi 06.05.2015, 11:26:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai crapa veriga cea mai slaba.
Capul, in exemplul de fatza :)
De ce sa nu crape? Nimic nu e vesnic. Dar sa crape cand vrea Dumnezeu!
Reply With Quote
  #1139  
Vechi 06.05.2015, 11:53:19
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Uuups! Adica sa-ti lasi cardul pentru ca sa-ti introduca informatiile de care are nevoie Sistemul! De unde stie pacientul daca au fost introduse optiunile sale cu adevarat? Iar daca legea spune ca moartea cerebrala este egala cu moartea fizica, mai are importanta optiunea pacientului?

Pai, daca las Sistemului si nu lui Dumnezeu posibilitatea sa decida momentul mortii mele fizice, prin semnatura, asta nu inseamna ,,sinucidere asistata"? Si nu e lepadare de Hristos? Asadar, insemnarea cu 666 este cat se poate de reala! Aceasta identiatate electronica este menita sa ne desparta cu adevarat de Hristos. Sa nu ne facem iluzii. De curand mi-a explicat si mie cineva.
Daca intri in moarte cerebrala, si nu te pune nimeni pe aparate, vine si moartea fizica in cateva minute.
Reply With Quote
  #1140  
Vechi 06.05.2015, 12:16:32
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si afirmatia asta isteata ar trebui sa demonstreze ce?
Ca esti mort deja?

Nu pre esti coerent nene.

La fel de bine daca ai un accident grav si nu primesti asistenta medicala de urgenta poti sa spui ca moartea vine in cateva minute.
Asta nu inseamna ca esti DEJA mort si poti fi dezmembrat.

Sunt oameni care si-au revenit din "moarte cerebrala", inclusiv cu putin timp inainte de a fi trecuti la dezmembrari ca deh, "e mort".

Si totusi, nu se vorbeste despre asta, nu se admite ca poate fi ceva gresit aici.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sanatate Mosh-Neagu Postul 255 30.07.2017 13:46:00
o rugaciune pentru sanatate maria32 Umanitare 34 09.07.2015 16:05:09
Crestinul ortodox si cardurile de sanatate dorinastoica14 Despre Biserica Ortodoxa in general 134 26.11.2012 01:34:06
Religie alternativa CristanN29 Despre Biserica Ortodoxa in general 8 25.11.2010 12:05:42
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 12:58:53