Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 19.04.2011, 11:33:13
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Serios?
Zici ca sa nu mai faci adaugiri?
Atunci de ce cind Hristos iti spune multe altele precum "Daca membrul tau te duce in ispita si pacat LEAPADA-L DE LA TINE" se comenteaza si nu se aplica mot-a mot?

As vrea sa-l vad pus in aplicare mai ales la lucratorii bisericii care calca-n strachini"
Am trăit s-o mai văd și pe asta, că un copil nenăscut te duce în ispită. Zici că un copil este membrul tău, ce este, mâna ta, piciorul tău, ochiul tău, ce membru e, ca să știu și eu?
Reply With Quote
  #92  
Vechi 20.04.2011, 08:31:30
quinquagesimussecundus quinquagesimussecundus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.04.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Oricit ati cauta nu veti gasi nici o biserica fara pata; pentru ca biserica e alcatuita din oameni
Scriptura vă contrazice puțintel:

"Și ca s-o înfățișeze Sieși, Biserică slăvită, neavând pată sau zbârcitură, ori altceva de acest fel, ci ca să fie sfântă și fără de prihană." (Efeseni 5,27)

Desigur se referă la Biserica Creștină fondată de Domnul Hristos, iar nu la oamenii greșelnici ce pot face vremelnic parte din ea.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 23.04.2011, 13:16:53
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu, nu procedam ca ele, DE REGULA procedam MAI RAU!..incepem sa ne imaginam si sa ne inchipuim tot felul de cai verzi pe pereti in loc sa procedam precum oamenii de la inceputurile existentei noastre pe pamint.

Acum doar din imbuibare si inchipuiri create din imbuibare imbinat cu dorinta de terorizare si manipulare a populatiei de catre triburile iudaice am venit cu tot felul de ajustari PERSONALE neavenite la legile naturale lasate de Dumnezeu pe pamint.

Dumnezeu a scris in genele animalelor si implicit si ale noastre( DACA NU NE-AM lupta cu ele) ca trebuie sa prevenim PE CIT SE POATE aceste greutati inutile, prin teste, stiinta,

Viata este destul de grea asa cum ne-a lasat-o Dumnezeu "cu sudoare fruntii va veti cistiga malaiul", si ca urmare nu este nevoie sa o facem si mai grea prin aberatii si baliverne combinate cu justificari chipurile "crestine de suferinta" ale mintii.

Cica "cu sudoarea fruntii va veti castiga malaiul". Debordezi de aroganta iar pe noi, pe crestini, nu ne intereseaza cum faceau popoarele vechi, ci cum ne invata Iisus; din cauza imbuibarii si a confortului ucizi prunci nu din iubire si bunatate. E clar ca toate femeile vor copii sanatosi dar decat sa-i avortezi mai bine te rogi pentru ei pentru ca Dumnezeu face miracole(nu, nu am nevoie de acompaniament de vioara) chiar sub nasul nostru!
Sarbatori fericite iti doresc!
Reply With Quote
  #94  
Vechi 18.05.2011, 23:18:46
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit Mass media care transforma criminalii in victime

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ortat-copilul/
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Impactul mass-media asupra psihismului si vietii spirituale Delirul Biserica Ortodoxa si Massmedia 24 25.03.2015 23:32:44
Mass-media mijloc de pierzare a sufletului Rodica50 Intrebari utilizatori 21 27.11.2010 19:04:20
Mesaje subliminale in muzica si mass media diveinthesky Generalitati 40 27.06.2010 23:09:09
Problema documentelor cu cip prezentata cu aceeasi ironie de o parte din mass media tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 16 02.02.2009 00:12:36
mass-media si batjocorirea crestinismului alexandra28again Stiri, actualitati, anunturi 11 17.05.2008 21:58:04