Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #22  
Vechi 20.10.2010, 22:26:59
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Sigur ca da, dar ce ne facem cand religia imi cere sa desconsider celelalte religii? Sau sa le tai capul necredinciosilor? Sau cand aceasta religie nu e doar o religie, ci reprezinta si un sistem de stat si un stil de viata in anumite tari?

.
Horatiu, DACA religia ta ajunge in punctul in care iti cere sa FI LIPSIT DE RESPECT pentru alte religii, faci ca mine... te lepezi de acea componenta bolnava a ortodoxiei, ca de un membru bolnav si tii numai ce-i bun( asa cum zicea Hristos: LEAPADA ORGANUL CARE TE DUCE IN PACAT, adica fanatismul habotnicia, fatarnicia falsa smerenie, minciuna pe fata a aproapelui, minciuna de sine, impresia ca ai puteri supranaturale si-i poti trimite la dracu pe cei de alta opinie, si alte mirlanii nerusinate care se practica la noi de catre unii, HRISTOS ne-a cerut sa le taiem DE LA NOI). De aceea eu ma numesc NEO-Ortodox, impreuna cu multi altii ca mine dar care prefera sa taca pe forum si se rezuma la doar a-mi scrie mesaje de incurajare.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Curtea constitutionala a respins legea cainilor vagabonzi !!! guardian knight Generalitati 192 01.08.2013 17:08:53
Interzicerea gradinaritului! Miha-anca Generalitati 28 24.08.2011 11:35:33
Nevoia de estetic în spațiul public Traditie1 Generalitati 16 08.02.2011 22:47:38
Comunitatea ortodoxa Nisa,Franta carmencita15 Reguli generale de utilizare a forumului 4 30.05.2010 21:10:55
O descriere a iadului islamic... scrabble Religia Islamica 31 08.01.2010 20:58:01