Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.10.2009, 17:47:52
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Cool Cel de-al 3-lea razboi mondial: foarte curand?!

Buna ziua tuturor! Sunt Adelin. Am 21 de ani. Necasatorit.

Pasiunea mea este una religioasa-politica. Printre subiectele pe care le-am studiat in ultima vreme este cel de-al 3-lea razboi mondial.
Cel de-al treilea razboi mondial, probabil sigur va fi determinat de Criza economica.
speculatia 1:
Criza economica:
Nu stiu cand, dar americanii au luat bani cu imprumut de la lumea araba pentru a-si putea mentine tara in proces de dezvoltare, continuu, pastrand ritmul economic. Pentru a nu suferi criza cand va trebuit returnate fondruile preluate de la arabi, au avut un plan bineintemeiat. Unul dintre statele care au fost "ajutate" de americani, se numara si statul nostru. Ca si in cazul altor state, romanii au avut datoria sa-i ajute pe americani sa nu cada financiar, ptr ca si acestia la randul lor i-a "ajutat" pe romani. Astfel, conturile bancilor au inceput sa fie stoarse de bani ca sa le acopere cheltuielile americanilor. Asta au procedat si cu alte state.
speculatia 2:
Cipurile implantate:
Cipurile impalntate la om sunt o creatie masonica ce urmareste manipularea omenirii, cu aceleasi intentii avute la radacina crizei economice. Prin manipularea aceasta se urmareste ca totalitatea statelor, prin coordonarea oamenilor, sa se supuna unui singur stat, iar toate bogatiile statelor respective sa fie luate in contul americanilor. Astfel, Amarica va ramane un stat bogat si capabil sa-si intretina bunul mers economic multi ani de aici inainte. Dupa implantul cipurilor la om, persoana respectiva isi pierde constiinta, nu mai reactioneaza cu voia sa, ci estedevine un om robot, computerizat de americani prin cele mai noi si mai moderne forme de computerizare si manipulare.
______________
Acestea sunt doar doua speculatii. Le-am numit asa din motive personale. Ele nu prea sunt speculatii, ci realitati.
______________

semnat de "Lampa lui Adelin"
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.10.2009, 18:21:55
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Trebuie avuta mare grija in ceea ce priveste Teoria Conspiratiei,caci nu ne ajuta cu nimic,ba chiar ne adanceste in paranoia.Rugati-va neincetat,caci acea zi va veni ca un fur.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.10.2009, 18:32:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ba eu cred ca nu e rau sa mai stim cate ceva in legatura cu ce se mai petrece prin lume. A doua venire a Mantuitorului va nestiuta de nimeni. In rest, se mai poate anticipa cate ceva... Nu e rau sa mai deschidem ochii si sa ne mai sfatuim reciproc.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.10.2009, 20:06:56
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Este ciudat faptul ca bancile au ramas in criza dupa o perioada in care detineau destul de multa putere financiara, toate lucrurile mergand bine.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.10.2009, 20:11:58
florina_drossu florina_drossu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 120
Implicit

Din toate aceste ecuatii l-ati scos tocmai pe Dumnezeu. Un parinte spunea foarte bine ca diavolul nu umbla de capul lui, ci face doar cat ii ingaduie Dumnezeu. Ca daca ar fi dupa diavol, intr-o secunda ar nimici tot.

Daca noi ne indreptam viata si ne rugam cat mai multi cu inima curata, Dumnezeu ne poate da vreme de pocainta. Ninivitenii au fost lasati in viata pentru schimbarea lor. Sa ne rugam cu nadeje CHIAR ACUM, sa nu amanam!!!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.10.2009, 21:07:12
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelin Vezi mesajul
Buna ziua tuturor! Sunt Adelin. Am 21 de ani. Necasatorit.

Pasiunea mea este una religioasa-politica. Printre subiectele pe care le-am studiat in ultima vreme este cel de-al 3-lea razboi mondial.
Cel de-al treilea razboi mondial, probabil sigur va fi determinat de Criza economica.
speculatia 1:
Criza economica:
Nu stiu cand, dar americanii au luat bani cu imprumut de la lumea araba pentru a-si putea mentine tara in proces de dezvoltare, continuu, pastrand ritmul economic. Pentru a nu suferi criza cand va trebuit returnate fondruile preluate de la arabi, au avut un plan bineintemeiat. Unul dintre statele care au fost "ajutate" de americani, se numara si statul nostru. Ca si in cazul altor state, romanii au avut datoria sa-i ajute pe americani sa nu cada financiar, ptr ca si acestia la randul lor i-a "ajutat" pe romani. Astfel, conturile bancilor au inceput sa fie stoarse de bani ca sa le acopere cheltuielile americanilor. Asta au procedat si cu alte state.
speculatia 2:
Cipurile implantate:
Cipurile impalntate la om sunt o creatie masonica ce urmareste manipularea omenirii, cu aceleasi intentii avute la radacina crizei economice. Prin manipularea aceasta se urmareste ca totalitatea statelor, prin coordonarea oamenilor, sa se supuna unui singur stat, iar toate bogatiile statelor respective sa fie luate in contul americanilor. Astfel, Amarica va ramane un stat bogat si capabil sa-si intretina bunul mers economic multi ani de aici inainte. Dupa implantul cipurilor la om, persoana respectiva isi pierde constiinta, nu mai reactioneaza cu voia sa, ci estedevine un om robot, computerizat de americani prin cele mai noi si mai moderne forme de computerizare si manipulare.
______________
Acestea sunt doar doua speculatii. Le-am numit asa din motive personale. Ele nu prea sunt speculatii, ci realitati.


semnat de "Lampa lui Adelin"
si eu cred ca va exista un razboi intr-un viitor apropiat, nu stiu cat de apropiat dar sigur va fi. scripturile trebuie sa se implineasca. terenul deja e tatonat, marile puteri se incheaga, conflicte sunt, interese de asemene.mai avem nevoie de prretext, care va veni si acela.
dar nu asta e cel mai important:important e starea in care primim noi toate acestea, starea noastra duhovniceasca.trebuie sa ne intarim duhovniceste, ptr ca toate astea se vor implini curand, dar daca noi nu suntem intariti in dreapta credinta ne vom pierde....
______________
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.10.2009, 22:24:56
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelin Vezi mesajul
Criza economica:
Nu stiu cand, dar americanii au luat bani cu imprumut de la lumea araba pentru a-si putea mentine tara in proces de dezvoltare, continuu, pastrand ritmul economic. Pentru a nu suferi criza cand va trebuit returnate fondruile preluate de la arabi, au avut un plan bineintemeiat. Unul dintre statele care au fost "ajutate" de americani, se numara si statul nostru. Ca si in cazul altor state, romanii au avut datoria sa-i ajute pe americani sa nu cada financiar, ptr ca si acestia la randul lor i-a "ajutat" pe romani. Astfel, conturile bancilor au inceput sa fie stoarse de bani ca sa le acopere cheltuielile americanilor. Asta au procedat si cu alte state.
Da, lumea este într-o criză economică. Nimic nou în asta. E o criză mai forțată decît crahul financiar din 1929 pentru că s-a mers pe ideea că din moment ce nu se mai redresa situația, orice amînare a declarării crizei ar fi dus la probleme mai mari. Nu se agita nimeni înainte de 2008 pentru că magnații nu au zis nimic pînă atunci, bună dimineața, bun venit pe planeta a III-a de la soare.

Citat:
Cipurile implantate:
Cipurile impalntate la om sunt o creatie masonica ce urmareste manipularea omenirii, cu aceleasi intentii avute la radacina crizei economice. Prin manipularea aceasta se urmareste ca totalitatea statelor, prin coordonarea oamenilor, sa se supuna unui singur stat, iar toate bogatiile statelor respective sa fie luate in contul americanilor. Astfel, Amarica va ramane un stat bogat si capabil sa-si intretina bunul mers economic multi ani de aici inainte. Dupa implantul cipurilor la om, persoana respectiva isi pierde constiinta, nu mai reactioneaza cu voia sa, ci estedevine un om robot, computerizat de americani prin cele mai noi si mai moderne forme de computerizare si manipulare.
Ai citit mult SF prost. Dar nu-i nimic, tu dă-i înainte cu America diavolească și cu masonii, pentru că vei avea probabil susținători în această comunitate.

„Manipularea omenirii” se face cel mai bine prin mass-media și prin religie. Și printr-un sistem precar de învățămînt.

Presupun că ar fi prea mult să te rugăm să ne furnizezi și nouă surse credibile și informații despre mecanismele asociativ-deductive pe care le-ai folosit în construirea acestor două ipoteze.

Dacă tot te deranjează așa de mult ideea că ești supravegheat de undeva de sus:

1. de ce mai folosești Internetul?
2. de ce nu te deranjează camerele de supraveghere?
3. de ce nu te deranjează GPRS-ul?
4. de ce nu te deranjează telefoanele mobile (majoritatea operatorilor de telefonie mobilă oricum știu zona aproximativă în care te afli, cît timp îți ții telefonul deschis)?

Citat:
În prealabil postat de lore86
dar nu asta e cel mai important:important e starea in care primim noi toate acestea, starea noastra duhovniceasca.trebuie sa ne intarim duhovniceste, ptr ca toate astea se vor implini curand, dar daca noi nu suntem intariti in dreapta credinta ne vom pierde....
Har har har i-auzi! Oricum sînteți cu toții întăriți în credința voastră dreaptă (orthos + doxa). Ce contează într-adevăr în cazul în care ești într-o țară care intră într-un conflict armat e cîte mîini ai pe arme, nu cîte mîini se frîng în rugăciune.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.10.2009, 00:42:26
Makavelli Makavelli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Mesaje: 104
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Makavelli
Smile

Citat:
În prealabil postat de truthtostone Vezi mesajul
Trebuie avuta mare grija in ceea ce priveste Teoria Conspiratiei,caci nu ne ajuta cu nimic,ba chiar ne adanceste in paranoia.Rugati-va neincetat,caci acea zi va veni ca un fur.

Nu ne adanceste in paranoia teoria conspiratiei pentru ca e ceva real indiferent ce cred majoritatea. Si e facuta de "cei de sus" sa para ceva foarte ridicol incat sa para doar o legenda. Si cu rugatu neincetat... hai sa fim seriosi... asta nu opreste deloc toate rautatile ce se intampla sub ochii nostrii. Mai bine ati fi cu ochii in 4 decat sa ziceti ca nu e asa... poate pana la urma e.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.10.2009, 01:05:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Makavelli Vezi mesajul
Nu ne adanceste in paranoia teoria conspiratiei pentru ca e ceva real indiferent ce cred majoritatea. Si e facuta de "cei de sus" sa para ceva foarte ridicol incat sa para doar o legenda. Si cu rugatu neincetat... hai sa fim seriosi... asta nu opreste deloc toate rautatile ce se intampla sub ochii nostrii. Mai bine ati fi cu ochii in 4 decat sa ziceti ca nu e asa... poate pana la urma e.
Si tu sa fi cu ochii in patru , cu urechile ciulite , si sa gandesti inainte sa rostesti ceva !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.10.2009, 12:10:01
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit hai sa fim destepti!

hai sa fim destepti! (sau sa ne dam destepti)
<<<<1. de ce mai folosești Internetul?
2. de ce nu te deranjează camerele de supraveghere?
3. de ce nu te deranjează GPRS-ul?
4. de ce nu te deranjează telefoanele mobile (majoritatea operatorilor de telefonie mobilă oricum știu zona aproximativă în care te afli, cît timp îți ții telefonul deschis)?>>>
.................................................. .................................................. ...................
Intrebarile astea ti le-ai pus si tie?
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu

Last edited by marioad24; 18.10.2009 at 12:16:51.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Al treilea razboi mondial?Rusia e vinovata de drama Poloniei? tigerAvalo9 Generalitati 95 20.12.2013 09:19:09
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 20:28:25
Vine al treilea razbel mondial! mihailt Generalitati 81 18.10.2010 18:31:18
In curand vom primi binecuvantarea Domnului!!! vama9 Nunta 7 03.05.2010 16:34:17