Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #721  
Vechi 22.05.2012, 11:52:19
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
[font=Verdana]Printul Radu rege? :)
Eu îl vreau pe Paul.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #722  
Vechi 22.05.2012, 15:03:57
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Eu îl vreau pe Paul.
Cum indraznesti sa ai o alta dorinta?
  #723  
Vechi 22.05.2012, 15:13:20
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Vă rog respectuos să mă scuzaț.
Dar tot pe Paul de România (deh, cumătru') îl vreau.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #724  
Vechi 22.05.2012, 15:17:04
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Tu iar ai 'dovezi' și 'texte' și 'mărturisiri' foarte 'serioase'... de unde?.. de la foștii securiști și șefi PCR...adică tu nu ești informator ci ești informat... foarte interesant.

Bune și demne de încredere dovezi! Păi pe tine te informează unelțicile satanei și tu pui botu' la flașnetarii roșii?

Atunci nu mă mir că vrei mereu să ucizi viceversa:

in loc de păcătos îl ucizi pe drept, în loc de a ucide păcatul tu ucizi păcătosul, în loc de a ucide păcatul tău tu ucizi păcatul aproapelui sau al Domnului (Doamne apără și păzește... ce nebunie), și în loc să faci uciderea asta spre slava Domnului tu o faci spre slava 'domnului'... Iliescu și spre slava ta proprie și personală.

Atunci nu mă mir că ești mereu dezamăgit viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc stop, NU există glob de pământ!..
Mă mir însă cât de ușor te lași flatat prin fatalitatea roșie bine întreținută de căpușele drăgălașe, dar nu e vina ta ci așa e ănvățat omul, să fie el foarte primitor... știți voi când e vorba să primească mită sau favoruri sexuale cu tinerele, sau alte plăceri și libertăți care nu i se cuvin sau mai ales flatări și slave deșarte, adică să fie el însuși erijat la merite împreună cu echipa de 'pești' mincinoși autoemanați care ademenesc și ispitesc și mituiesc totul ca să se mențină la nesfârșit la putere.

Eu nu-i opresc, ducă-se liniștit căci vor ajunge în cele mai de jos locuri ale iadului având impresia că se află în zgârie nori.

La o adică mi-e milă de ei, însă mai degrabă mi-e milă pe drept pentru cei ce suferă pe drept... și nu de toți măscăricii lu' pește prăjit pe cărbuni încinși la ursul păcălit de vulpea argintie!

Deci nu vă lăsați păcăliți, nemulțumiți, dezgustați ci învingeți-vă mofturile și pretențiile iar apoi strigați cu mine: Radu Vodă, Radu Vodă, Radu Vodă... căci e voia lui Dumnezeu ca să fie Duda regele României și Margareta Regina căci el este alesul Domnului care trebuie să vie la putere în 2012!

Veniți degrabă ca să intronăm prin referendum pe Radu drept regele României! Radu rege!.. căci ''asta este pohta ce am pohtit-o Eu''... adică știți voi Cine!.. iar eu m-am autobiruit și vreau și eu cu oricechip pe calea dreaptă.

Iar pe cei ce nu vor să-l aducă pe Radu pe tron, lăsați-i să meargă în străfundurile iadului... nu-i opriți, dacă așa vor ei... n-au decât, căci calea spre iad e liberă... și pot s-o poleiască cu mite, promisiuni deșarte, șantaje, privilegii, bani nemeritați, fărădelegi, favoruri sexuale, slavă pe nedrept și cu tot ce mai vor ei să se laude pe nedrept și să amenințe pe nedrept promițând groaze și răzbunări. Ducă-se liniștiți.
amice, daca prin absurd Ponta s-ar casatori cu Margareta, atunci tu ai fi in stare sa zici ca Ponta e alesul Domnului. Nu sunt dovezile mele, ci ale CNSAS. Dosarul exista. Si nu uita ca Mihai s-a opus acestei casatori intre Margareta si Raducu.Stia el ce stia, si din pacate pentru el , a avut dreptate (ma refer la Mihai). Dar tu amice esti irecuperabil.
  #725  
Vechi 22.05.2012, 15:20:20
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Eu îl vreau pe Paul.
amice sunt de acord cu tine. Mie Paul mi se pare o alegere potrivita. Poarta si Paul gena lui Carol 1. Mihai a mostenit mai mult partea reginei Maria, ii seamana mai mult. Sa nu se inteleaga ca asta ar fi o critica
  #726  
Vechi 22.05.2012, 15:21:03
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cum indraznesti sa ai o alta dorinta?
doamna asta ar fi o critica?
  #727  
Vechi 22.05.2012, 15:28:17
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Vă rog respectuos să mă scuzaț.
Dar tot pe Paul de România (deh, cumătru') îl vreau.
Păi cum ar mai putea fi Paul de România prinț din moment ce regele soare al României Mari, Carol al II-lea, l-a lăsat explicit pe tronul României nu pe Carol Mircea, primul său fiu ci pe Regele Mihai și pe urmașii Săi?

Vezi dumneata smerenie și bun simț la regele Carol al II-lea? A încercat să evite o polemică fratricidă la vârf... și de aia, căci fiind pacifist și respectând voia regilor și a poporului a lăsat pe tron pe fiul său Mihail, căci el a fost proiectat pentru acest scop înalt, pentru a sluji Domnului până la moarte.

Deci dragul meu, dacă îndrăznești să ai altă dorință, trebuie să-ți asumi și consecințele... exageratei tale râvne în deșert, ambiția aia viceversa vicentoarsa, viceglobul pământesc.

Iar Paul oricât ar vrea, el n-are drept istoric cuvenit, ci doar dacă politicienii absurzi în nebunia lor ar dori să-l înscăuneze pe nedrept.

Iar despre Radu Vodă, găsiți aici câteva date: a fost asistent la clasa lui Dem Rădulescu, și cei care l-au denigrat că a fost securist sau informator au retractat!

E singura noastră ieșire onorabilă din criza constituțională și parlamentară și economică: întronarea lui Radu ca rege prin referendum și revenire la monarhie constituțională.
  #728  
Vechi 22.05.2012, 15:37:53
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice, daca prin absurd Ponta s-ar casatori cu Margareta, atunci tu ai fi in stare sa zici ca Ponta e alesul Domnului. Nu sunt dovezile mele, ci ale CNSAS. Dosarul exista. Si nu uita ca Mihai s-a opus acestei casatori intre Margareta si Raducu.Stia el ce stia, si din pacate pentru el , a avut dreptate (ma refer la Mihai). Dar tu amice esti irecuperabil.
Păi dacă Ponta ar fi la fel de cuminte ca Radu, și s-ar căsători cu Margareta și l-ar accepta regele Mihai ca pe Radu, atunci firește că ar putea fi și el alesul Domnului, sau tu cum crezi că alege Dumnezeu?

Caută deci să te informezi de aici și nu de la flașnetarii roșii văruiți care te otrăvesc și te intoxică pe veci, și caută să crezi că denigratorii cu dorințe de rating prin minciună au retractat articolele calomniatoare iar CNSAS a dat răspuns negativ de colaborare cu securitatea și el însuși a mărturisit cum a fost abordat și cum nu a dat curs invitației în mod politicos și a fost lăsat în pace... nici nu avea notorietate... era un banal asistent și un banal actoraș de provincie. Nu avea de ce să fie el urmărit sau obligat să colaboreze, așa că nu țin textele tale din pricina pătimașei tale aprinderi pe bază de întoxicări!

Strigă cu mine: Radu Rege!.. și te vei mântui de răutatea pătimașe, că doar ți-am spus că nu pe păcătos trebuie să fi supărat ci pe păcatul tău pe care-l faci asemenea lui molipsit fiind de la toată gLumea...''bună'', știi dumneata, de la căpușa cea mare, roșie și proz, însă bine văruită la fațadă.

Nu mai fii... atât de primitor! Căci mita și ispita e otrăvită cu slavă deșartă și te consolezi și te flatezi dejabba.

Last edited by vsovivi; 22.05.2012 at 15:47:17.
  #729  
Vechi 22.05.2012, 15:51:07
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Wink

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
doamna asta ar fi o critica?
Nicidecum! Dragos a inteles!
  #730  
Vechi 22.05.2012, 17:54:20
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi dacă Ponta ar fi la fel de cuminte ca Radu, și s-ar căsători cu Margareta și l-ar accepta regele Mihai ca pe Radu, atunci firește că ar putea fi și el alesul Domnului, sau tu cum crezi că alege Dumnezeu?

Caută deci să te informezi de aici și nu de la flașnetarii roșii văruiți care te otrăvesc și te intoxică pe veci, și caută să crezi că denigratorii cu dorințe de rating prin minciună au retractat articolele calomniatoare iar CNSAS a dat răspuns negativ de colaborare cu securitatea și el însuși a mărturisit cum a fost abordat și cum nu a dat curs invitației în mod politicos și a fost lăsat în pace... nici nu avea notorietate... era un banal asistent și un banal actoraș de provincie. Nu avea de ce să fie el urmărit sau obligat să colaboreze, așa că nu țin textele tale din pricina pătimașei tale aprinderi pe bază de întoxicări!

Strigă cu mine: Radu Rege!.. și te vei mântui de răutatea pătimașe, că doar ți-am spus că nu pe păcătos trebuie să fi supărat ci pe păcatul tău pe care-l faci asemenea lui molipsit fiind de la toată gLumea...''bună'', știi dumneata, de la căpușa cea mare, roșie și proz, însă bine văruită la fațadă.

Nu mai fii... atât de primitor! Căci mita și ispita e otrăvită cu slavă deșartă și te consolezi și te flatezi dejabba.
NICIODATA NU am sa strig Raducu rege. Jos cu securistul. Imi pare rau pentru Mihai. Merita sa aiba liniste la batranetile sale. Din pacate nu are. Raducu stie de ce!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27