Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #621  
Vechi 27.04.2012, 16:22:42
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Vai de capul celor care au senzatia ca cei care urmeaza sa vina la guvernare sunt altceva decat niste fripturisti notorii, care si-ar vinde si mamele doar ca sa acceada la putere.

Sigur, uneori mai are omul incredere in politicieni, dar de aici pana la a-i pune pe un piedestal si a-i declara salvatori ai natiunii e distanta mare. Am citit azi o declaratie de la un politician care e croita exact pe ce vor oamenii astia sa auda: "Reparam ce-au stricat, confiscam ce-au furat si pedepsim vinovatii". Trebuie sa fii lobotomizat sa crezi ca asa se va intampla.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.

Last edited by horatiu.miron; 27.04.2012 at 16:26:13.
  #622  
Vechi 27.04.2012, 16:23:37
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Vai de capul celor care au senzatia ca cei care urmeaza sa vina la guvernare sunt altceva decat niste fripturisti notorii, care si-ar vinde si mamele doar ca sa acceada la putere.
citeste putin mai sus...
  #623  
Vechi 27.04.2012, 16:39:26
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
wow!wow!wow! nu putin!


am vrut sa scriu altceva, dar te las in apele tale....nu merita
Iar madam Plăcințica, plângea că i se părea nedreaptă legea retrocedării, căci ea un pricepe că nu poți înnapoia moșiereilor aserviți imperiilor sau ciocoilor autotoni sau altor păgâni hoți și exploatatori vicleni și nici nu poți pe seama poporului să despăgubești păgubiții care cer vilele din care torționarii nu vor să mai iasă... că cică ei apără drepturile chiriașilor.

Adică ei le-au furat de la bogați și în loc să le dea înapoi, le-au cumpărat ei pe nimic și acum poporul să de bani proprietarilor... deci iată cum la noi naționalizarea se face în două rânduri. Fraierii plătește mereu...

Și de aia a zis Ungureanu geniul, nici nu se pot înnapoia terenurile, bisericile, moșiile, fabricile, hoților, imperialiștilor, ciocoilor și nici nu se poate naționaliza banul public prin risipirea lui doar pentru că noua burghezie proletară nu mai vrea să iasă din vile... că javrele și-au cumpărat pe nimic vilele furate sau stau în chirie preferențială deși primesc toate 'drepturile' ca parlamentari... mașină, hotel și deplasări și altele... ci un 15% eșalonat e corect față de poporul care plătește și e o recunoaștere morală a victimelor jafurillor și crimelor 'băieților deștepți'.

Bine că acuma au pe ce cheltui... că dacă am ieșit din criză și suntem pe trend ascendent, 'băieții buni' vor fura meritele lui Boc-Ungureanu exact așa cum Isărescu-PSD a furat meritele lui Ciorbea-Remeș.

Ispistoria se repetă oridecâte ori poporul rămâne repetent la lecția duhovnicească.

Însă se pare că e foarte greu cu voi... darmite atunci cu poporul de la țară... pe ăla se pare că îl strunește Domnul cu inundații, cutremure, fulgere și furtuni...

Frica de Dumnezeu este maica înțelepciunii și dovada supremă de iubire, iar cine nu se învață cade la examen și primește notă mică la Dumnezeu și din aia mare la bară.

Last edited by vsovivi; 27.04.2012 at 16:43:47.
  #624  
Vechi 27.04.2012, 16:42:34
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Vai de capul celor care au senzatia ca cei care urmeaza sa vina la guvernare sunt altceva decat niste fripturisti notorii, care si-ar vinde si mamele doar ca sa acceada la putere.

Sigur, uneori mai are omul incredere in politicieni, dar de aici pana la a-i pune pe un piedestal si a-i declara salvatori ai natiunii e distanta mare. Am citit azi o declaratie de la un politician care e croita exact pe ce vor oamenii astia sa auda: "Reparam ce-au stricat, confiscam ce-au furat si pedepsim vinovatii". Trebuie sa fii lobotomizat sa crezi ca asa se va intampla.
unde-am scris noi asta? noi, astia sadici, care l-am barat pe vsovi
  #625  
Vechi 27.04.2012, 16:49:07
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

sa vezi gluma glumelor: sa-i puna basescu pe astia de la usl sa faca guvern acum, iar pana la toamna, cand sunt celelalte alegeri, sa se certe astia (c-asa se intampla la imparteala....) si sa se rupa usl-ul
scenariu de spitalul 9!
  #626  
Vechi 27.04.2012, 16:52:49
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
sa vezi gluma glumelor: sa-i puna basescu pe astia de la usl sa faca guvern acum, iar pana la toamna, cand sunt celelalte alegeri, sa se certe astia (c-asa se intampla la imparteala....) si sa se rupa usl-ul
scenariu de spitalul 9!
Nu cred ca se cearta pana in alegeri dar dupa aia cred ca o sa vedem o gramada de scandaluri.
Dar ma bucur foarte mult ca a cazut guvernul pentru ca era anormal si impotriva dorintei majoritatii romanilor ce se intampla...pacat ca si ce se va intampla dupa alegeri va fi la fel de anormal .
Cred ca daca ar cadea guvernul la fiecare 3 luni ar fi mai bine.Macar ne mai racorim ca oricum orice guvern de pana acum mai mult a stricat decat a construit.
  #627  
Vechi 27.04.2012, 16:57:22
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
pacat ca si ce se va intampla dupa alegeri va fi la fel de anormal .
mai mult ca sigur...
doar ne-am invatat de atatia ani...daca am mai fi naivi dupa atatea cate-am vazut...
apoi iar ""pupam toti Piata Libertati!""

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cred ca daca ar cadea guvernul la fiecare 3 luni ar fi mai bine.Macar ne mai racorim ca oricum orice guvern de pana acum mai mult a stricat decat a construit.
Sa stii ca tocmai adineaori mi-a trecut si mie prin minte o traba ca asta, sa fie alegerile mai dese, la vreo 2-3 ani, sa nu apuce sa prinda radacini atat de adanci la furtisaguri si ticalosii!
  #628  
Vechi 27.04.2012, 17:03:25
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mai frate, astia toti se dau raniti! oripilant!
boc se da ranit, ala, cotoi (a se citi frantuzeste!) se da ranit, placinta plange...udrea are fata lunga...
  #629  
Vechi 27.04.2012, 17:06:34
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Nu era momentul sa cada guvernul, oricum vor fi alegeri in curand, insa nu pot sa-mi ascund usoara satisfactie ca a cazut PDL de la guvernare. Simti asa ca n-ai indurat degeaba gerul ala cumplit din iarna, cand ai participat la protest.

Last edited by ioanna; 27.04.2012 at 17:08:58.
  #630  
Vechi 27.04.2012, 17:10:55
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul

Ungureanu geniul, .
Da, geniul... Asta pare indragostit de el insusi... cred ca-si vorbeste in oglinda!!!!
Numai nu da pe dinafara de infatuat ce e!

Last edited by Adriana Cluj; 27.04.2012 at 17:13:24.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27