Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 03.07.2015, 11:11:31
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Incercati, poate gasiti si carti in care se spune ca satana ar fi dumnezeu, sau ca Iisus e Horus sau ca au complotat romanii in sec I-IV si au inventat totul, sau cate si mai cate.

Cand vrei sa fii cu fundul in doua luntre cu siguranta o sa gasesti tot felul de "dovezi" de care o sa te agati.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 03.07.2015, 11:14:09
Vitiate Vitiate is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.05.2015
Locație: Dromund Kaas
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 268
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Incercati, poate gasiti si carti in care se spune ca satana ar fi dumnezeu, sau ca Iisus e Horus sau ca au complotat romanii in sec I-IV si au inventat totul, sau cate si mai cate.

Cand vrei sa fii cu fundul in doua luntre cu siguranta o sa gasesti tot felul de "dovezi" de care o sa te agati.
Pai da, sunt idioti care nu s-au hotarat daca Isus este Horus sau Osiris.
Numarul cretinilor este infinit.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.07.2015, 11:17:08
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Incercati, poate gasiti si carti in care se spune ca satana ar fi dumnezeu, sau ca Iisus e Horus sau ca au complotat romanii in sec I-IV si au inventat totul, sau cate si mai cate.

Cand vrei sa fii cu fundul in doua luntre cu siguranta o sa gasesti tot felul de "dovezi" de care o sa te agati.
Am auzit asta. E vorba de faptul ca mai exista mituri prin care diferiti zei mor si invie dupa 3 zile, sau sunt nascuti din mama virgina, mituri ce dateaza inaintea lui Iisus. Nu stiu daca sunt adevarate, dar daca sunt, este cel putin interesant.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.07.2015, 11:21:12
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Am auzit asta. E vorba de faptul ca mai exista mituri prin care diferiti zei mor si invie dupa 3 zile, sau sunt nascuti din mama virgina, mituri ce dateaza inaintea lui Iisus. Nu stiu daca sunt adevarate, dar daca sunt, este cel putin interesant.
Nu ma indoiesc ca ai auzit despre asta si ca vrei sa ne reamintesti ca ai auzit ( si ca speri sa se duca toti sa caute cine stie ce Zeitgeisturi sau carti scrise in sec XIX si sa se suceasca asa cum te-ai sucit si tu ).
"Nu stiu daca-s adevarate dar cred ca-s adevarate."
Reply With Quote
  #15  
Vechi 03.07.2015, 11:37:48
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

"Și este și foarte interesant"
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #16  
Vechi 03.07.2015, 11:48:42
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Mai e una care da lectii despre homo dupa ce ne reaminteste cum l-am ars pe rug pe ala care a zis ca se invarte inainte sa arda de tot.

Reply With Quote
  #17  
Vechi 03.07.2015, 19:36:19
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
A da, inca ceva. Nu e prea sustinuta afirmatia asta. Canada permite aceste casatorii de vreo 10 ani si o duc... la fel.
Cine "o duc la fel" ? Homosexualii ? In ce sens ?

Documentati-va singur despre infractionalitatea in randul homosexualilor fata de populatia generala. Despre care e rata pedofiliei si agresiunilor contra minorilor la homosexuali fata de populatia generala. Care e rata de consum de stupefiante. De depresie. De suicid.

Daca-i iubim pe homosexuali, daca cineva tine cu adevarat la ei, acela trebuie sa le atraga atentia spunandu-le adevarul, nu asa cum ei sau lumea vor sa il auda, ci asa cum ni s-a transmis noua prin Cuvantul Domnului si prin practica Bisericii: homosexualitatea este un pacat teribil, dragi homosexuali. Un pacat de moarte, un pacat strigator la cer. Opriti-va! Fiindca altfel, pana la judecata care se va termina cu damnarea voastra perpetua, veti avea mari probleme inca din aceasta viata. De exemplu, este probabil sa traiti mai putin decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Este mai probabil sa ajungeti la inchisoare decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Este mai probabil sa molestati copii decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Pentru binele vostru in ACEASTA lume, si pentru binele corpului social, opriti-va!
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 03.07.2015 at 19:51:43.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 03.07.2015, 20:00:04
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
De exemplu, este probabil sa traiti mai putin decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Este mai probabil sa ajungeti la inchisoare decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Este mai probabil sa molestati copii decat daca nu ati fi practicat homosexualitatea. Pentru binele vostru in ACEASTA lume, si pentru binele corpului social, opriti-va!
Dap, si la fel este si cu a fi negru! Mori mai repede (in medie), ajungi mai des la inchisoare (in medie), si molestezi mai multi copii (in medie). In plus, n-ai ce bea (in medie), nici ce manca (in medie), violezi mai multe femei (in medie), furi mai mult (in medie), etc.

Asa ca negrilor, nu mai fiti negri! :))
Reply With Quote
  #19  
Vechi 03.07.2015, 20:46:04
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Ce sa faca omul repeta si el ce aude la altii. Daca-i spuneau ca a fi onanist e tot una cu a fi negru, murea asa, nu mai avea nici o speranta ca intr-o zi o sa gaseasca o fata care sa-l ajute sa scape.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 06.07.2015, 10:01:01
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cand vrei sa fii cu fundul in doua luntre cu siguranta o sa gasesti tot felul de "dovezi" de care o sa te agati.
La cine te referi? că nu mi-e clar.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare