Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.02.2011, 00:06:26
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit Declaratii de dragoste

Care sunt cele mai frumoase declarații de dragoste ? În aceste zile în care iarna este chemată să-și piardă puterea pe pământ, iar zorii primăverii să se arate în toate câte sunt, să facem colaj de declarații de dragoste ! Iată peste ce declarație frumoasă am dat, din întâmplare:
Te-am ales, te iubesc și te prefer față de propria mea viață. Faptul că exist acum nu înseamnă nimic: iată pentru ce toate rugăciunile mele, toate sfaturile mele, toate acțiunile mele eu le fac ca să ne fie dat să împlinim această viață, astfel încât să fim împreună viața viitoare, fără nicio teamă de separare. Timpul vieții noastre este scurt și fragil. Dacă ne va fi dat să plăcem Domnului nostru în timpul acestei vieți, vom fi o veșnicie alături de Cristos și alături unul de altul într-o fericire fără granițe. Iubirea ta mă încântă mai mult decât orice și nu cunosc nicio nenorocire insuportabilă ca aceea de a fi despărțit de tine. .

Nu sunt acestea, cu adevărat, cuvinte de aur ? Autorul lor chiar așa a fost numit de o femeie din popor: Ioan Gură de Aur. Este sfânt și doctor al Bisericii. A spus asta în urmă cu 16 secole, la "A douăzecea omilie la Epistola către Efeseni". Cuvinte de aur, nemuritoare, ca și autorul lor. Ca și iubirea.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
nu am noroc in dragoste! ronaldo Intrebari utilizatori 19 14.08.2011 01:05:44
Declaratii socante ale franmasonilor evrei sunsray Secte si culte 6 06.04.2011 22:16:04
Adevarata dragoste Rodica50 Intrebari utilizatori 10 10.10.2010 10:11:25
cu dragoste si prietenie catalin_ Secte si culte 20 21.05.2010 16:13:33
despre dragoste... paraschevaiasi Generalitati 29 10.03.2008 12:33:41