Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.10.2011, 17:47:04
ovidiu.mihai05 ovidiu.mihai05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2010
Locație: navodari
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Unhappy adevar sau superstitie?!

cat de adevarat este ....dc cumva dai o anumita suma de bani si respectiva pers.din rea vointa nu vrea sa-ti mai inapoieze banii,tu dai niste acatiste pe diferite biserici...sansele sa-i mai recuperezi sunt nule sau....e pur si simplu disperarea din mine vb acuma?.multumesc si Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.10.2011, 18:01:25
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu.mihai05 Vezi mesajul
cat de adevarat este ....dc cumva dai o anumita suma de bani si respectiva pers.din rea vointa nu vrea sa-ti mai inapoieze banii,tu dai niste acatiste pe diferite biserici...sansele sa-i mai recuperezi sunt nule sau....e pur si simplu disperarea din mine vb acuma?.multumesc si Doamne Ajuta!
Aveti un act legal incheiat cu respectiva persoana sau macar martori care sa certifice faptul ca l-ati imprumutat cu bani?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.10.2011, 22:08:49
ovidiu.mihai05 ovidiu.mihai05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2010
Locație: navodari
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Red face

eu cu el am facut o societate ,societate pe care kipurile am administrat-o amandoi,dar defapt nu s-a luat decat un singur contract pe ea,ea facand in skimb datorii de peste 350mil pana in prezent....in momentul cand eu i=am dat banii nu am fost decat eu cu el..dar de faptul ca i-am dat bani stiu in jur de 5-6 pers.suma exacta
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.10.2011, 23:22:21
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu.mihai05 Vezi mesajul
eu cu el am facut o societate ,societate pe care kipurile am administrat-o amandoi,dar defapt nu s-a luat decat un singur contract pe ea,ea facand in skimb datorii de peste 350mil pana in prezent....in momentul cand eu i=am dat banii nu am fost decat eu cu el..dar de faptul ca i-am dat bani stiu in jur de 5-6 pers.suma exacta
Se pare ca va confruntati cu o problema complexa,atat din punct de vedere al dreptului comercial(forma societatii in raport de ,,aportul actionarilor" la activitatea ei)din punct de vedere al administrarii ei(volumul redus de activitate,un contract,raportat la nivelul ridicat al datoriilor)cat si dpdv al probarii imprumutului(doar marturii indirecte,daca le pot numi asa).

Ar fi indicat,pe langa ajutorul spiritual care cu siguranta este necesar,sa puneti in ordine actele societatii si sa contactati de urgenta o firma de avocatura care sa va reprezinte interesele.Dansii va pot sfatui cu privire la pasii legali pe care trebuie sa ii urmati.Pana cineva de specialitate nu vede actele societatii(ma refer in special la cele financiare)este greu de dat un verdict.

Dumnezeu sa va ajute.

Last edited by Scotland The Brave; 06.10.2011 at 23:27:09.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.10.2011, 08:48:54
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu.mihai05 Vezi mesajul
eu cu el am facut o societate ,societate pe care kipurile am administrat-o amandoi,dar defapt nu s-a luat decat un singur contract pe ea,ea facand in skimb datorii de peste 350mil pana in prezent....in momentul cand eu i=am dat banii nu am fost decat eu cu el..dar de faptul ca i-am dat bani stiu in jur de 5-6 pers.suma exacta
Din ceia ce spuneti mai sus datoare este firma dumneavoastra si nu el. Daca cei 350 mil lei au intrat in societate ei apar inscrisi in documentele societatii ca aport capital. Acest aport capital este un imprumut pe care actionarii il acorda societatii comerciale atunci cind aceasta se afla in impas. Daca banii au intrati in societate cu adevarat atunci firma dumneavoastra e datoare fata de actionari si e usor sa va recuperati banii. Daca a facut altceva cu ei atunci e mai dificil. Insa, daca banii au fost imprumutati societatii comerciale, avind in vedere perioada prin care trecem, este posibil ca societatea comenricala sa nu aiba atitea venituri astfel incit sa va poata inapoia banii.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Superstitie sau?... silverstar Generalitati 31 20.07.2011 21:35:58
Spalatul pe cap Duminica? Superstitie... sau nu? the_jackal1504 Generalitati 59 14.04.2010 18:12:06
Antena1 vede in 666 doar o superstitie,(considerat de unii ca fiind numarul satanei) tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 11 03.02.2009 09:57:00
datina sau doar superstitie Mani Generalitati 0 01.05.2007 00:22:33