Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.10.2009, 16:31:09
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit Despre sfarsitul libertatii umane: documentar non-ortodox facut in Anglia

Este un film supertare, scris si prezentat de Henry Porter. Fara popi care predica - ca sa se uite si ateii. :)

http://video.google.com/googleplayer...77675165999777
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.10.2009, 20:46:31
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit Proiectul N.A.S.A. “Blue Beam”. Simularea holografica a venirii “Salvatorului”

Proiectul N.A.S.A. “Blue Beam”. Simularea holografica a venirii “Salvatorului” Noii Ordini Mondiale

http://bisericasecreta.wordpress.com...dini-mondiale/

Extras-'mostra' din articolul respectiv:
Subliniem aici că tema unui atac extraterestru simultan în marile orașe ale lumii apare aproape obsesiv în filmele de la Hollywood. În urma unui astfel de atac toate țările mari, SUA, China, Rusia etc., colaborează între ele atacându-i pe extratereștrii cu armele de care dispun. Fără nici un rezultat. Când situația pare a fi disperată apare El – unicul Salvator. Vedem cum prin astfel de filme ni se oferă de fapt modele de gândire. Suntem antrenați să ne temem de un atac extraterestru, suntem antrenați să îi ripostăm în forță și apoi să așteptăm apariția unui salvator unic. Și aceasta este tot o formă de control mental.

„Scopul este să fie anihilată orice formă de opoziție față de Noua Ordine Mondială. Utilizând tehnologiile despre care am vorbit mai sus undele generatoare de gânduri vor putea fi transmise prin rețelele de fibre optice, cabluri TV, linii telefonice și vor pătrunde în orice echipament care conține microcipuri. La acel moment procesul de implantare al microcipurilor la nivelul populației va fi realizat, astfel încât oamenii vor putea fi ușor împinși la un val de sinucideri, violențe și nebunie.

Am fost întrebat de multe ori când se vor petrece toate acestea. După ce va fi creată o criză economică, care îi va forța pe oameni să își cheltuiască toate rezervele de bani. Apoi va fi implementat un sistem planetar de plăți electronice astfel încât nimeni să nu poată supraviețui în afara lui. După atâtea dezastre omenirea va fi gata să implore apariția unui salvator care să restabilească pacea cu orice preț, chiar cu prețul propriei libertăți. Un principiu similar a fost aplicat în URSS pentru instalarea comunismului.”
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.10.2009, 21:08:42
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Probabil ca in 2012 va fi primul val de "semne si minuni" pentru a prosti lumea ca intram intr-o noua era, ca ne transformam, ca vin si extraterestrii de pe planeta X, ca vine Iisus, Mohamed sau Buddha in functie de tara/religie samd.

Din mai multe locuri tot aud ca se asteapta inca vreo doi ani de liniste urmati de vreo 20 apocaliptici. Sa nu fie!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.10.2009, 00:41:26
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Este un film supertare, scris si prezentat de Henry Porter. Fara popi care predica - ca sa se uite si ateii. :)

http://video.google.com/googleplayer...77675165999777

Foarte bine realizat documentarul. Este credibil.
Cat despre continut, nu imi vine sa cred...odata, englezii au fost primii care au introdus notiunea de nevinovatie pana la proba contrarie...acum, toti sunt suspecti pana la proba contrarie. este o turnura despre care nu suntem constienti, atentia noastra fiind deturnata catre aspecte iluzorii.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.10.2009, 01:27:40
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
Foarte bine realizat documentarul. Este credibil.
Cat despre continut, nu imi vine sa cred...odata, englezii au fost primii care au introdus notiunea de nevinovatie pana la proba contrarie...acum, toti sunt suspecti pana la proba contrarie. este o turnura despre care nu suntem constienti, atentia noastra fiind deturnata catre aspecte iluzorii.
Englezii, săracii, au înțeles foarte prost treaba cu drepturile omului, acceptînd insinuarea de tip parazitic a islamismului, vezi presiunile pentru acceptarea sharia etc. etc. etc.

Acum nu mai știu pe un' să scoată cămașa și nu pot critica prea tare islamul, că se dau brutele alea jignite.

Printr-o paranoia exacerbată, se gîndesc și englezii că orice sistem anti-terorism e mai bun decît nimic.

Nu mă înțelegeți greșit: toți oamenii sînt egali și sînt liberi să creadă în ce vor... atîta timp cît legea lor primitivă nu mi se bagă mie pe gît ca multiculturalism pe care al trebui să-l văd mergînd în perfect tandem cu valorile mele europene (vezi: sharia).
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.10.2009, 09:50:08
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Interesanta faza de la sfarsit cand cel care se ocupa cu testarea echipamentelor de securitate de ultima generatie, tata-lor in ale computerelor, ii arata ca a cumparat de pe Internet cateva cipuri nescrise, avand posibilitatea sa scrie pe ele ce vrea. As comanda si eu unul daca nu-i prea scump, sa vad daca-mi ajunge acasa...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.11.2015, 12:24:01
Raphael Raphael is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2007
Mesaje: 19
Implicit

Desigur. Biblia ne-a avertizat de proiectul Blue Beam in care Antihrist se va da drept Iisus si despre noua ordine mondiala in care Antihrist vrea sa ne pacaleasca. Chestia cu buletinele de identitate cu cip, cardurile de sanatate cu cip, etc suntem ca broastele la fiert. Ca sa acceptam cardul unic si apoi cipul in noi care e pecetea Satanei. Mai bine ne retragem la manastiri si Domnu Dumnezeu fie cu noi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.11.2015, 13:31:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cherub Vezi mesajul
Proiectul N.A.S.A. “Blue Beam”. Simularea holografica a venirii “Salvatorului” Noii Ordini Mondiale

http://bisericasecreta.wordpress.com...dini-mondiale/
Rar ti-e dat sa auzi de o cretinatate paranoida mai mare ca asta.
Din gama "666 in codul de bare" si "microcipul antihristic".

Dar din pacate nu e singura, mai sunt cateva productii similare are sectarilor de peste ocean, "chemtrails", HAARP, etc.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.11.2015, 13:33:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Interesanta faza de la sfarsit cand cel care se ocupa cu testarea echipamentelor de securitate de ultima generatie, tata-lor in ale computerelor, ii arata ca a cumparat de pe Internet cateva cipuri nescrise, avand posibilitatea sa scrie pe ele ce vrea. As comanda si eu unul daca nu-i prea scump, sa vad daca-mi ajunge acasa...
Macar tu care ai cat de cat un background tehnic ar trebui sa mirosi prostia de la o posta.

L.E. acum am vazut cat de vechi e thread -ul.
Sper ca intre timp macar unii s-au mai potolit cu fanteziile. A trecut si 2012 de atunci..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.11.2015, 14:36:53
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Macar tu care ai cat de cat un background tehnic ar trebui sa mirosi prostia de la o posta.

L.E. acum am vazut cat de vechi e thread -ul.
Sper ca intre timp macar unii s-au mai potolit cu fanteziile. A trecut si 2012 de atunci..
Evenimentul decembrie 2012 poate că a fost amînat din cauza defecțiunilor tehnice. :) La o scară atît de mare trebuie să iasă perfect ca să fie credibil.

Acum mă interesează să aflu ce-i cu FEMA concentration camps, poate merită un thread aparte.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Crestinul Ortodox si sfarsitul lumii dgs010243 Generalitati 4 21.11.2012 19:35:00
Documentar despre sfanta lumina Ion Pop Resurse ortodoxe on-line 1 18.04.2012 11:22:45
Documentar ortodox despre Tara Sfanta Ion Pop Resurse ortodoxe on-line 0 04.01.2012 23:19:55
Sfarsitul lumii, rod si al libertatii umane costel Generalitati 2 12.10.2011 14:30:46